Domates Pembe bal: çeşitliliğin özellikleri ve tanımı. Fotoğraf

Gerçek bir bahçıvan, sürekli olarak sitesinde mümkün olduğu kadar çok ürün yetiştirmeye çalışır. Domatesleri seviyorsanız, “Pembe Bal” domatesi, bu makalede bulacağınız çeşitliliğin özellikleri ve açıklaması hoşunuza gidecek. Eşsiz tadı ve çok sayıda olumlu eleştirisi sayesinde yumuşak hamurlu sulu meyveler bahçıvanlar arasında talep görmektedir. Kendi yazlığınızda büyüyen “Pembe bal” domateslerinin özelliklerini öğrenmenizi öneriyoruz..

“Pembe Bal” domatesinin faydaları ve kullanımları

Rusya’da, bu tür sebzeler Büyük Peter döneminde ortaya çıktı ve hala talep görüyor. Domateslerin bileşimi, yuttuktan sonra insan vücudunda serotonine işlenen tiramin içerir. İkinci bileşen ruh halinizi yükseltebilir ve iyi bir stres giderici olarak kabul edilir. Domates, kardiyovasküler sistem bozukluklarının yanı sıra böbreklerin ve osteokondrozun arızalanmasından muzdarip insanlar için faydalıdır..

Rusya'da, bu tür sebzeler Büyük Peter döneminde ortaya çıktı ve hala talep görüyor. Domates bileşimi, yuttuktan sonra insan vücudunda serotonine işlenen tiramin içerir.

Domates “Pembe Bal” genellikle taze salatalar, soslar, meyve suyu, salça ve diğer yemekleri hazırlamak için kullanılır. Domateslerin kabuğu incedir, bu nedenle tuzlu salatalar için daha uygundur ve muhafaza için kesinlikle uygun değildir. Tatlı ve sulu domatesleri seviyorsanız, bu çeşidi seveceksiniz..

Domates “Pembe Bal” nasıl yetiştirilir

Bu çeşitlilik melez değildir, bu nedenle gelecekteki ekim için tohum hasat edebilirsiniz. Gül Balı, sera ve dış mekan yetiştiriciliğine uygun bir domatestir. Büyük domatesler, sadece 100-115 günlük bir olgunlaşma süresi ile 1,5 kg ağırlığa kadar çıkabilir. Bahçıvanlara göre, bu çeşitlilik çeşitli hastalıklara karşı dayanıklıdır ve tuzlu topraklarda büyüyebilir..

Bu çeşitlilik melez değildir, bu nedenle gelecekteki ekim için tohum hasat edebilirsiniz. Gül Balı, sera ve dış mekan yetiştiriciliğine uygun bir domatestir.

İyi bir verim elde etmek için Gül Balı tohumlarının ekim yerinin her yıl değiştirilmesi tavsiye edilir. Havuç, baklagiller, lahana veya turpların yetiştiği alanlar bunun için idealdir. Bütün bunlar, domateslerin sürekli olarak tüm besinleri yerden almaması için yapılır..

İyi verim elde etmek için Gül Balı tohumlarının ekim yerinin her yıl değiştirilmesi tavsiye edilir.Bir kesim domates Pembe bal

Yüksek hava sıcaklıkları Pink Honey domateslerinin düşmanıdır. Termometredeki sıcaklık 35 derecenin üzerine çıkar çıkmaz tozlaşma hemen durur ve zengin bir sulu meyve hasadı göremeyebilirsiniz. Olgunlaşmayı hızlandırmak istiyorsanız, iyi meyve tutumunu etkileyen ve çeşitli hastalıklara karşı koruyan büyüme uyarıcıları kullanın..

Yüksek hava sıcaklıkları Pink Honey domateslerinin düşmanıdır. Termometre üzerindeki sıcaklık 35 derecenin üzerine çıkar çıkmaz tozlaşma hemen durur ve zengin bir hasat göremeyebilirsiniz.

Domates çalılarının üzerine doğrudan güneş ışığı gelmemesine dikkat edin, aksi takdirde yapraklar sararır. Pembe Bal, yeri uygun değilse hastalığa karşı hassastır. Potasyum ve fosfatlı gübrelerle zamanında beslenmek önemlidir, ancak çok fazla olmamalıdır, aksi takdirde mahsulün kalitesi bozulur..

Domates çalılarının üzerine doğrudan güneş ışığı gelmemesine dikkat edin, aksi takdirde yapraklar sararır. Çeşit

Faydalı makale: Mazarin domatesi yetiştirmek, fotoğraf

Kendi ellerinle büyüyebilirsin domates çeşidi “Pembe bal”, çünkü artık teknik özelliklerini ve açıklamasını biliyorsunuz. Artık acemi bahçıvanlar bile tüm aile üyelerini ülkede yeni bir domates türü ve zengin bir sebze ve meyve hasadı ile memnun edecek..