Poliüretan sıva kalıplamanın avantajları: poliüretan dekor nasıl monte edilir

Poliüretan sıva kalıplama artık klasik tasarımlardan çok daha popüler..

Alçı veya çimentodan yapılan seçeneklerle karşılaştırıldığında, poliüretan sıva kalıplama belirgin şekilde daha pratiktir. Bu, ana olumlu özelliklerini öğrenerek ve böyle bir ürünün kurulum ilkelerini tanıyarak kendi başınıza fark edilebilir..

Poliüretan sıva kalıplamanın avantajları: poliüretan dekor nasıl monte edilir

Poliüretan sıva kalıplamanın avantajları nelerdir?

  1. Düşük ağırlık. Esasen poliüretan sıva pratikte hiçbir şey ağırlığında değildir. Sonuçta poliüretan, sıradan plastikle hemen hemen aynı özgül ağırlığa sahip bir malzemedir. Bu, alçı kalıplamanın işlenmesinin çok daha kolay olduğu anlamına gelir. Yere düşmesi durumunda döşemeye herhangi bir zarar gelmeyecektir..
  2. Yüksek nem ve hava direnci. Bu tip alçı kalıplama, en zor çalışma koşullarında asaletle hizmet verebilir. Sonuçta, sıvılarla temastan korkmuyor, sıcaklık değişikliklerinden bozulmaz, doğrudan güneş ışığı da ona zarar vermez..
  3. Çeşitli seçenekler. Sahibinin belirli bir oda için her zaman en başarılı örneği seçebileceği çok sayıda poliüretan sıva türü vardır. Mevcut seçenekler, gölge, mevcut desenler, şekil, boyut vb..
  4. Basit kurulum teknolojisi. Malzemeyi çalışma yüzeyine sabitlemek için mal sahibinin bir uzmana başvurmasına gerek yoktur. İşlem o kadar basittir ki, belirli bir deneyim olmadan bile kendiniz yapabilirsiniz..

Poliüretan sıva kalıplama nasıl düzeltilir

  1. Yüzey hazırlığı. İlk olarak, sahibi, üzerinde bulunan malzemelerden kaba tabanı temizlemelidir. Gerekirse yüzey düzgün bir şekilde temizlenmelidir – yüksekliklerde gözle görülür farklılıklar varsa seviyelendirilmelidir. Ayrıca, çalışma alanı, malzemenin daha güvenilir bir şekilde sabitlenmesini sağlayan bir astar ile kaplanmalıdır..
  2. Alçı kalıplamanın sabitlenmesi. Malzemeyi yüzeye sabitlemek için hemen hemen her inşaat yapıştırıcısı kullanılabilir. En iyi seçenek “sıvı tırnaklar”. Yapışkan bileşim dekoratif elemanın arka tarafına uygulanır, ardından eleman yüzeye bastırılır ve bir süre tutulur. Yaklaşık bir dakika sonra, bir sonraki dekor elemanını sabitlemeye devam edebilirsiniz..
  3. Alçı kalıplamanın ek işlenmesi. Belki bir süre sonra sahibi, dekoratif poliüretan sıva kalıplamanın gölgesini değiştirmek ister. Bunun için malzemeyi değiştirmeniz gerekmez. Üzerine doğrudan boya veya vernik uygulayabilirsiniz. Tedavi iki kat halinde gerçekleştirilir. Birincisi astar, ikincisi ise bitiş.

Yukarıdakilerin hepsini özetleyecek olursak, poliüretan sıva kalıplama çok pratik bir malzemedir ve kolayca bir çalışma tabanına yerleştirebilirsiniz..