2018 ballı elma fıstığı kaplıcaları

Geleneksel olarak, 2018’de Kaplıcalar kutlanacak: bal, elma, fındık. Ortodoks Hıristiyanlar bu bayramları her yıl kutlarlar. Zaten bir gelenek haline gelen 3. Kurtarıcı, yazdan sonbahara geçiş olan halk ve Ortodoks tatillerini birleştirir.

Kaplıcalar adı nereden geldi?

İsa Mesih’in Kurtarıcı (kısaca, Kurtarıcı) olarak adlandırıldığı Rus Vaftiziyle Slavlardan kaynaklanır, tatil Ağustos – ay kilise takvimine girdi. 3 kaplıcadan üç hasat tarihine – bal, elma ve fındık ve ayrıca belirli kilise tarihleri.

tatil tarihleri.

Kaplıcalar yıldan yıla aynı tarihlerde kutlanır ve bu yıl bir istisna olmayacaktır:

  • 14 ağustos bal olacak.
  • 19 Ağustos – Elma.
  • 29 Ağustos – Fındık.

2018 ballı elmalı fındık kaplıcaları

bal kurtarıcı

2018’de bal kurtuluşu hangi tarihte kutlanır? Bu tarih 14 Ağustos. Bu zamana kadar balın kış için toplanması ve hasadı için yeterince olgunlaştığına inanılmaktadır. Bundan önce, geleneğe göre yenilmemeli ve kilisede Bal Kurtarıcı Bayramı’nda kutlandıktan sonra zaten mümkün..

O da Macovey denir. Haşhaş da bu sayılarda olgunlaşır, ancak kilise geleneğinde bu isim Eski Ahit’in 7 şehitinden gelir – Makoveev.

Ayrıca Suyun Üzerindeki Kurtarıcı olarak da adlandırılır. Yine geleneksel olarak kuyular temizlenir ve kışa hazırlanır. Ve efsanelere göre açık rezervuarlarda yüzmek artık mümkün değil..

elma kaplıcaları

Apple’ın 2018’de hangi tarihi kaydettiğini merak ediyorsanız bu yazı da bu bilgileri içeriyor. Bir zamanlar ilk Kurtarıcı olarak kutlandı. Meyve bahçelerinde elmalar çoktan söylenmişti ve hostesler aktif olarak onları kış için hasat ediyorlardı. Ayrıca, önce kilisede şenlik ayininde kutsanmaları ve ancak o zaman yemek veya hazırlık için kullanılmaları gerekiyordu..

Eski Rusya’da, bu Kurtarıcıdan önce – 19 Ağustos – salatalık dışında hiçbir şey yemediler, tüm sebze ve meyveler ancak 19 Ağustos’tan sonra aktif olarak tüketilmeye başlandı..

2018 ballı elma fıstığı kaplıcaları

Fındık Kaplıcaları

Ve şimdi fındık toplama ve onları kış için hasat etme zamanı. Aynı zamanda Khlebny olarak da adlandırılır, kural olarak, kış için tahıl hasadı konusundaki ana çalışma da devam etmektedir. Ve başka bir adı var – Tuvallerde Kurtarıcı – iplik ve kumaş satın alabileceğiniz sonbahar fuarları başladı. Ve bu dönemden sonra sonbaharın çoktan geldiği kabul edildi..

Nihayet

Bu yazı sayesinde 2018 yılında Kaplıcaların ne zaman olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu bayramları saygıyla kutlayın, sonra Tanrı’nın lütfu size iyi şanslar verecektir..