Ulusal Birlik Günü: tatilin tarihi, ne el sanatları yapıyoruz

Ulusal Birlik Günü’nün nispeten genç bir tatil olması dikkat çekicidir. İlk kez 2004’te onun hakkında konuşmaya başladılar. Zaten 2005 yılında, etkinlik ilk kez kutlandı. Dolayısıyla ülkemizde Ulusal Birlik Günü, tüm kurumlarda tatil ilan edildiğinde resmi tatildir. Ruslar bu günü basit bir hafta sonu olarak algılıyor. Birçoğu olayın ülke için öneminin farkında değil. Ulusal Birlik Gününün ne anlama geldiğini ve ne zaman kutlandığını anlatacağız..

2017'de Ulusal Birlik Günü kutlanıyor

2017’de Ulusal Birlik Günü Kutlaması

Unutulmamalıdır ki 2017 yılında Ulusal Birlik Günü 4 Kasım’da kutlanacak. Haftanın bu günü Cumartesi. Bu nedenle, çalışma haftası beş gün ise, her durumda bir izin günü olacaktır. Bu nedenle vatandaşlarımız için Ulusal Birlik Günü 6 Kasım Pazartesi gününe ertelenmiştir. Bu nedenle, tatil bir iş günü değildir. Böylece, Ruslar üç gün boyunca dinlenebilecekler – sadece Pazar ve Cumartesi değil, Pazartesi de. Bu, Ulusal Birlik Günü’ne ithaf edilecek çeşitli etkinliklere güvenle katılabileceğiniz anlamına gelir..

Tatil tarihi 4 Kasım

Tatil tarihi 4 Kasım

On yedinci yüzyılın başında, Rus toprakları birçok sıkıntı ve sorun yaşadı. Art arda üç yıl boyunca kötü hasatların arka planına karşı, birçok insan öldü. Ama tek sorun bu değildi.

Rus çarının mirasçıları öldürüldü ve Polonya çar onların yerini almaya başladı. İnsanlar, Polonya topraklarının habercisi olarak ilk Sahte Dmitry’yi hemen öğrendi. Sıkıntılar Zamanı, Rus topraklarında yaklaşık 13 yıldı. Güç bir kraldan diğerine geçti. Zenginler iktidarı paylaşırken, sıradan insanlar açlıktan öldü. İnanç da yok oldu. Rus İmparatorluğu tamamen yıkımla tehdit edildi, Katoliklik kabul edilir edilmez güç Polonya’nın eline geçti. Ancak Minin ve Pozharsky, Rus topraklarını savundu. Bir milis topladılar. Ordu, Tanrı’nın Annesi Kazan’ın himayesinde yürüdü. Ruhun gücü ve zafere olan inanç, Rus adamın Polonyalıları anavatanlarından uzaklaştırmasına yardımcı oldu..

Ulusal Birlik Günü sembolü

Ulusal Birlik Günü sembolü

Tanrı’nın Annesinin Kazan İkonu, Ulusal Birlik Günü’nün ana sembolüdür. Belki de bu, Rus takviminde sadece devletin değil, aynı zamanda dini çıkarların da birleştirildiği tek tatil. Rusya neden Ulusal Birlik tatilini devlet tatili yapmaya karar verdi? Herkes Rus insanının iradesinin ve gücünün sarsılmaz olduğunu bilir. Ve ancak bu güç ve güç sayesinde insanlar vatanlarını dizlerinden kaldırabildiler. Sorunlar Zamanında, ciddi bir vatansever yeniden eğitim gerçekleşti. Adam, yolundaki her şeyin üstesinden yalnızca gerçeğin ve birliğin geleceğini anladı. Halk birleşirse, her düşman yenilecek demektir..

Bu tatil böyle ruh hallerine adanmıştır. İnsanlar bu gün birlik için, doğru ve saf düşünceler için birleşmişlerdir. Ve en önemlisi, kişinin kendisine ve halkının geleceğine inanması istenir..