vaftiz için bir çocuğa ne verilir

Vaftiz anından itibaren bir kişi Ortodoks Hıristiyan olur ve cennetin krallığında yaşama hazırlık olarak manevi hayata doğar. Bu, her insanın hayatında çok önemli bir adımdır, bu yüzden küçük bir çocuk olsa bile onu unutulmaz kılmak istiyorum. Ona maneviyat açısından yararlı bir tür hediye vermiş olmak, sevincini ve böylesine önemli bir olaya katılımını kanıtlamak için. Peki vaftiz için ne verebilirsiniz? Şimdi bu tür hediyeler için seçenekler üzerinde daha ayrıntılı olarak duracağız..

Olayın bazı incelikleri

Manevi doğum, tıpkı fiziksel doğum gibi, yaşamda yalnızca bir kez olur ve bunu mümkün olduğunca unutulmaz kılmanız gerekir. Ebeveynler, vaftiz ebeveynleri ve akrabalar, böyle sorumlu bir olaya önceden hazırlanır..

Hediyeler vaftiz edilen kişinin yaşına göre seçilir. Bebek, çocuk ve genç bir şeydir, ancak artık vaftiz ebeveynlerine ihtiyaç duymayan bir yetişkin tamamen başka bir şeydir. Hediye genellikle çok akılda kalıcıdır, yıllarca saklanır ve bağışçının manevi sevgisini ve özenini tam olarak ifade eder, bu nedenle hediye olarak silah veya para burada uygun değildir..

vaftiz için bir çocuğa ne verilir

Vaftiz babalarından hediyeler

Yeni yapılan vaftiz babaları genellikle bir çocuğa vaftiz için ne verileceği sorusundan rahatsız olurlar. Eski günlerde, hem çocukların hem de yetişkinlerin ölüm oranının yüksek olduğu zamanlarda, yeni doğan bebekleri doğumdan hemen sonra vaftiz etmeye çalışırlardı, böylece ölüm durumunda bir Koruyucu Meleğe sahip olurlar veya ebeveynlerinin ölümü durumunda, çocuk tamamen yalnız kalmayacaktı, o zaman vaftiz babaları yetimin ebeveynlerinin yerini aldı.

Zamanımızda, vaftiz ebeveynleri ya akrabalar ya da aileye yakın insanlar, kendilerini olumlu yönden kanıtlamış iyi arkadaşlar. Ebeveynlerine, çocuklarını Hıristiyan saflığı ve manevi idealleri içinde yetiştirmelerine yardım etmek zorunda kalacaklar..

Çocuğun manevi ebeveynleri olurlar, bu nedenle çocuğu kilise hayatı ve kilise gelenekleriyle tanıştırmak açısından özel talep göreceklerdir. Onlar için vaftiz oğullarına verebilecekleri geleneksel hediyeler var..

Ortodoks haçı. Ne olacağı önemli değil, gümüş, altın veya oldukça sıradan. Kilisede satın alınırsa, zaten kutsanmıştır. Bir kuyumcudan satın alınırsa, vaftiz töreninden önce onu kutsamak daha iyidir. Küçük çocukların kendisi için özel bir kordon satın alması daha iyidir, zincir iyi bir şeydir, ancak bebek istemeden onu kırabilir. Yine de edinilirse, onu çıkarmak daha iyidir ve çocuk daha bilinçli bir yaşta olduğunda, üzerine bir haç asın..

vaftiz için ne verilebilir

Kryzhma veya vaftiz seti. Bunlar, bir kişinin vaftiz edildikten sonra giydiği beyaz kumaşlar veya beyaz giysilerdir. Çocuk gömlekleri genellikle güzel nakışlarla bağlanır. Bir türbe gibi tüm yaşam boyunca korunmaları gerekir, hastalık durumunda kendinizi onlarla kapatabilirsiniz, bunun iyileşmeye yardımcı olacağına inanılıyor.

Akıllı giysiler. Çocuğunuzun vaftiz annesi el işi bir kadınsa, vaftiz oğlu veya vaftiz kızı için onun tarafından örülmüş veya dikilmiş bir kostüm, tüm yaşam boyunca saklanacak benzersiz bir hediye olacaktır. Sonuçta, vaftiz annesinin tüm sevgisini ve sıcaklığını içerecek..

sembolik dekorasyon. Bir kız için bu genellikle mücevherlerden bir şeydir – küpeler, bir yüzük, bir bilezik. Bu zaten bir aile yadigarı haline gelebilir ve miras alınabilir. Vaftiz kızı büyüdüğünde onları Melek Günü, Düğün vb. Bir erkek çocuk için böyle bir süsleme, yaşamın ruhsal olarak önemli anlarında da takılabilen bir saat veya zincir olabilir..

bir kızın vaftizi için ne verilir

Diğer hediye seçenekleri

Bir çocuğa vaftiz için ne vereceğinizi bilmek istiyorsanız, bu makalede çeşitli hediyeler için seçenekler bulabilirsiniz. Diğer akrabalar gibi büyükanne ve büyükbabalar ve aile dostları, yeni vaftiz edilenlere hediye seçiminde daha özgürdür. Oyuncaklar veya mobilyalar – hepsi yaratıcılığınıza ve finansal yeteneklerinize bağlıdır.

Manevi hediyeler.

Büyükanne ve büyükbabadan, hediye baskısında ve güzel bir ciltte bağışlanmış bir çocuk İncili olacak. Yakında bebek okunabilir ve hayatındaki ilk hikayeler İncil hikayeleri olabilir..

Ve eski zamanlarda bile dindar bir gelenek vardı – çocuğa adını veren azizin ölçülü bir simgesini sipariş etmek. Ölçülen – çünkü vaftiz sırasında çocuğun büyümesini ölçmek için yapıldı. Bu türbe aynı zamanda bir kişiye hayatı boyunca eşlik edecektir. Azize ek olarak, bir erkek için Kurtarıcı’nın veya bir kız için Tanrı’nın Annesinin bir görüntüsüne sahip olabilir, Koruyucu Melek de böyle bir simge üzerinde tasvir edilebilir. Ayrıca tapınakta kutsanması ve rahibin kutsaması ile sunulması gerekecektir..

Vaftiz Hediye Seçenekleri

Oğlan için hediyeler.

Burada nevresim takımları, sıcak bir battaniye uygun olacaktır, özenli ellerle bağlanması harika. Çeşitli lambalar olabilir, bu ışığın karanlığa karşı zaferini sembolize edecektir. Lambalar, gece lambaları vb. olabilen melek figürleri..

Vaftiz Hediye Seçenekleri

kız için.

Bir kıza vaftiz için ne verileceği de ilginç bir soru olarak kabul edilir. Zarif bir elbise, mücevher, hatta küçük, güzel gecelikler, şamdanlar ve melekler – bu, genç bir Hıristiyanı memnun edecek çok çeşitli hediyeler.

Vaftiz Hediye Seçenekleri

ritüel öğeler.

Yılda kesilen bir tutam saçın tutulacağı, dökülen ilk süt dişinin, kutuların kapaklarının hatıra gravürü ile süslenebileceği küçük süslü bir kutu olabilir..

Gümüş kaşıklar genellikle ilk dişler için verilir, neyse ki, böyle bir nominal kaşık bulmak artık sorun değil. Gümüş kaşıkları bir bardak suda tutmak iyidir, daha sonra su iyileştirici özellikler kazanır, çocuğa ilk dişlerden çok önce verilebilir. Aynı kaşıkla bebeği beslemeye devam edebilirsiniz. Hediye olarak bütün bir gümüş set – bir kaşık, bir bardak ve bir tabak da düşünebilirsiniz..

Vaftiz ebeveynleri ve diğer akrabalar veya arkadaşlar tarafından verilebilirler..

Vaftiz Hediye Seçenekleri

Diğer popüler hediyeler

Bir çocuğun vaftizi, çok sayıda akraba ve arkadaşın genç bir aileyi desteklemek ve bir çocuğa çok sayıda gerekli şeyi sağlamak için iyi bir nedendir, bunlar çocuk parkları, eğitici halılar ve masa sandalyeleri, eğitici oyunlar, araba koltukları, sallananlardır. sandalyeler veya şezlonglar, şişme havuzlar.

Daha büyük çocuklar, vaftiz töreninden fotoğraflar yerleştirebileceğiniz inşaatçıları, ilginç kitapları veya ansiklopedileri, fotoğraf çerçevelerini ve fotoğraf albümlerini takdir edeceklerdir..

Vaftiz hediye gelenekleri

Artık vaftiz için ne vereceğinizi biliyorsunuz. Hediyeler, vaftiz ebeveynlerinden gelen hediyeler hariç – sadece törenden sonra ve ondan önce değil – bir ipte bir haç ve bir vaftiz kıyafeti seti, çünkü her ikisine de vaftizde ihtiyaç duyulacak. Yine de, seçim hakkında önce ebeveynlere danışmak daha iyidir, aksi takdirde bir düğünde olduğu gibi olabilir – üç ütü, iki elektrikli su ısıtıcısı vb..

Ebeveynler, vaftiz ebeveynlerine ve kutlamanın konuklarına hem şenlikli bir ziyafet hem de sadece karşılıklı küçük hediyelerle teşekkür edebilirler – havlular, isimleriyle küçük simgeler, koruyucu meleklerin dindar dilekleriyle kartpostalları, manevi edebiyattan bir şeyler.