Yabancı ot kontrol ajanları

Kendi arsası olan ve orada farklı ürünler yetiştiren herkes, bazen yabani otlarla savaşmanın ne kadar zor olduğunu bilir..

Bu bitkilerin bazı türlerinin kökleri çok uzundur ve bazen onlardan kurtulmak son derece sorunludur. Yabani otlar tekrar ortaya çıktıkça, kişinin yalnızca yatağı ayıklaması gerekir. Posta yeterince ıslaksa, sürekli yağmur yağarsa, güneş parlıyorsa, bu sadece sebze ve meyveler için değil, aynı zamanda yabani otlar için de en rahat ortamı yaratır. Ancak artık özel araçlar yardımıyla yabani otlardan kurtulmak mümkün. Bu ilaçlardan biri Herbisit Hacker.

Ne demek seçmek daha iyidir

Piyasada, yabani otlarla başarılı bir şekilde savaşan birkaç çeşit etkili araç bulabilirsiniz. Örneğin, birçok yaz sakini çare gibi Herbisit Deimos. En etkili olanı, tam olarak herbisit içeren maddelerdir. Bununla birlikte, bu ilaçlar seçici ve seçici olmayabilir..

İlk durumda, sadece yabani otlar yok edilecek, maddenin sebzeler üzerinde herhangi bir etkisi olmayacak. İkinci durumda, sitedeki tüm bitki türlerini etkilemek için ilaç oluşturuldu..

İlacın sitenin tedavisi için kullanılması tavsiye edilir. Herbisit Lapis Lazuli. Pahalı değildir, oldukça verimlidir ve çevre dostudur. Yatağı ekim için hazırlamanız gerekiyorsa, katı maddeler kullanmak daha iyidir. Sitedeki tüm bitki örtüsünü tamamen kaldıracaklar ve artık sebze, meyve veya süs bitkisi dikimine güvenle katılabilirsiniz. Tersine, sebzeler zaten ekilmişse, sadece seçici müstahzarlar kullanılmalıdır..

Herbisitlerin ana aktif maddesi glifosattır. Bu özel bileşene sahip ilaçları seçmek daha iyidir. Çevre ve insanlar için güvenli olan birkaç kişiden biridir. Madde doğrudan toprakta elementlere tamamen zararsız bileşenlere ayrışır. Bu teknoloji sayesinde zaten tedaviden sonraki beşinci günde ekim yapabilirsiniz..

Bununla birlikte, ilacın doğal olarak bazı dezavantajları vardır. Örneğin, balıkların ve böceklerin durumu üzerinde dramatik bir olumsuz etkiye sahiptirler. Bu nedenle yakınlarda bir arılık veya rezervuar varsa kullanılamazlar. Küçük porsiyonlarda ilaç kullanırsanız, bunlar hızla nötralize edilir, ancak maddenin büyük bölümleri, aksine, birikecek ve potansiyellerini artıracaktır..

Bu nedenle dozu doğru hesaplamak çok önemlidir. Talimatları kesinlikle uygularsanız, madde hızlı hareket eder, etki kısa sürede fark edilir ve kısa bir süre sonra ürüne zarar vermeden nötralize edilir..