çocuklar için ağaç evler orman ağaçları modern mimari

Çocuklar ve yetişkinler için ağaç evler – “Ağaç Evler” kitabından örnekler

Çocukken, yaz aylarında bazen bir ağaç evde çocuğunuzun odasından çok daha fazla zaman geçirdiniz mi? Eğer öyleyse, bunun ne kadar eğlenceli olduğunu biliyorsunuz ve kesinlikle küçüklerinize de aynı deneyimi yaşatmak istiyorsunuz..

Evim geri dönüştürülmüş ahşaptan yapılmıştı ve o zamanlar daha iyi bir şey düşünemiyordum..

Orada gerçekten rahatladım. Ama o zamanlar bugün gördüğüm fikirleri bilseydim, büyük olasılıkla çok daha iyi bir şey isterdim.

512’den fazla sayfada bu tür harika eserlerin örneklerini gösteren “Ağaç Evler” (Eylül 2013, Skyhorse Yayıncılık) gibi eserler var. İnanılmaz, değil mi? İnanın bana, bunlar tipik ağaç evler değil. Aksine, siz ve çocuklarınız “Yüzüklerin Efendisi” nden bir bölümde olduğunuzu hissedeceksiniz. Yani burada bir çocuk odası tasarlarken kıt olan kapsamı genişletebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından şubelere asılı ev örnekleri bu kitapta bulunabilir..

Kitap sekiz farklı dilde bulunabilir. 400 fotoğraf ve 50 ağaç ev çekiyor. Kapakta The Cabin adında bir ağaç görülüyor. Bu örnek (yukarıdaki resim) İsveç’ten geliyor, aslında stilin kendisinden hemen görebileceğiniz gibi.

Köprüler ve bir teras, Lüle Nehri vadisine bakan bu modern yapıya götürür..

Bir sonraki örneğe The Tree Pi denir ve 7,6 metreden biraz daha uzundur. Kaliforniya’da bulunur ve kısmen bir Hint çadırı, kısmen bir evdir. Bu platformu desteklemek için içeride ve dışarıda bir dizi kablo kullanılır.

Bu harika ağaç ev fikirleriyle fidanlığı bahçeye uzatın!

çocuk bahçesi kreş için ağaç evler

Bu gölgelik, geri dönüştürülmüş tuval parçalarından oluşturuldu. Yapının yapısal çubuğu ağacın kendisidir..

Burada sadece çocuk odasının değil, kendi evinizin de uzantısı olarak hizmet edebilecek bir örneğimiz var. Ontario’dan “dört ağaçlı ev”.

“Dört ağaçlı ev” – isim zaten çok şey ortaya koyuyor

çocuklar için ağaç evler bahçe çocuk odası aydınlatma büyük

Tahmin edebileceğiniz gibi, ev dört ağaç üzerine kurulu. Her birine tutturmak için ekstra güçlü bir metalik ip kullanıldı. İki Douglas köknar kirişi diğer kablolar tarafından yerinde tutulur ve yapı için bir platform görevi görür..

Bunun gibi örneklerin arkasındaki ana fikir, doğa ile tam uyumdur. Japonya, Comor City’de bir kuş dairesiyle uğraşıyorsunuz. Ando Momofuku Center, bu tasarım aracılığıyla doğadaki aktiviteleri teşvik etmek istedi. Yapı 78 yuvalık alana ve bir kişilik gözlem kabinine sahiptir..

Comor City, Japonya’da kuş daire

çocuklar için ağaç evler bahçe kreş oyun odası

Bir sonraki yapının adı Geo Donar. Tasarım, O2 Treehouse şirketidir. Burada bir destek yapısı oluşturmak için paslanmaz çelik kablo ve boruların bir kombinasyonu kullanılır. Ayrıca ahşap bir güverteye sahiptir. Çıtır beyaz kabuk, yüksek yoğunluklu polietilenden yapılmıştır.

Paslanmaz çelik kablo ve borulardan yapılmış sağlam bir yapı 

çocuk bahçesi oyun odası için ağaç evler inşa etmek

Üçgen paneller, fermuarlarla açılıp kapanan pencere kanatlarını kapatır..

 Yapı su geçirmezdir

çocuklar için ağaç evler bahçe çocuk odası dış mekan mobilyası pencere

Geo Donar ağaç evi

çocuklar için ağaç evler bahçe kreş ağaç evler kapalı

Geo Donar’ın çapı yaklaşık 4 metredir. Fermuarı açıldığında harika bir manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz..

Bu Honey Sphere aynı şirketten geliyor. Geometrik küre paslanmaz çelik kablolarla desteklenir ve böylece ağacın bütünlüğü korunabilir. Her bir pırlanta ayrı ayrı tasarlanmış ve ağaç dallarının üzerinden kaydırılmıştır. Bu yapı 210 açıklık, 420 cephe, 12 giriş ve çıkış noktasına sahiptir..

Eşsiz ağaç evi “Honey Sphere”

çocuklar için ağaç evler bahçe çocuk odası ahşap küre

İçeride, bal küresi zarif bir zemin ve dekoratif, tekrar eden şablon desenleri gösterir. Buradaki asma yapı serinin sadece bir parçası.Bu serideki eserler Weaver Neste olarak adlandırılıyor ve Güney Afrika’dan geliyor. Tüm parçalar asmak için tasarlanmıştır.

İçeride, bal küresi zarif bir zemin gösterir.

çocuklar için ağaç evler bahçe çocuk odası ahşap küre zemin

Kitabın tamamını okumak ister misin? Bir dış çocuk odası, diğer odalar ve bahçenizi tasarlamak için ilerleyin ve fikirler bulun.!

Güney Afrika’da bir “dokuma yuva”

çocuklar için ağaç evler bahçe kreş asılı