Güneşten korunma yaz için faydalı ipuçları kozmetik

Güneşten korunma yaz aylarında bir zorunluluktur ve bununla ilgili her şeyi burada bulabilirsiniz! Aşağıda, güneş yanığını önlemek için cilt tipinize bağlı olarak doğru bakım ürünlerini nasıl seçeceğiniz konusunda size birçok faydalı ipucu veriyoruz. Önerilerimizin size yardımcı olacağını umuyor ve size unutulmaz bir yaz diliyoruz.!

Yaz aylarında güneşten korunma çok önemlidir!

Güneşten korunma yaz sağlıklı cilt

Güneşten korunma yaz için faydalı ipuçları kozmetik

Güneşten korunma ürünleri seçimi Güneş yanığından kaçının

Güneş koruyucu yaz kremi tatil kullanın

Güneş koruma ürünleri krem ​​sprey yaz

Yaz aylarında güneş koruyucu sprey cilt bakımı

Cilt bakımı yaz sahil tatili

Cilt tipinize göre güneşten korunma ürünleri seçme İpuçları

nemlendirici ürünler yaz cilt bakımı

Güneş koruyucu yaz nemlendirici krem ​​uygulayın

Yaz aylarında genellikle güçlü güneş ışığına maruz kalırız. Tatiliniz sırasında ister dağları ister kumsalları tercih edin, güneşten koruyucu kremler ve spreyler tek kelimeyle vazgeçilmezdir. Güneşte yatmayı veya suda saatler geçirmeyi sevdiğiniz bir deniz tatilinde doğru güneş korumasını bulmak özellikle önemlidir. Güneşten korunma ürünleri sadece güneş yanığı, dehidrasyon ve erken cilt yaşlanmasına karşı korunmaya yardımcı olmakla kalmaz. Ayrıca cildinizi zararlı UVA ve UVB’den korurlar. UVA ışınları cilt hücrelerine çok derinden nüfuz edebilir. Bu şekilde serbest radikallerin oluşumunu teşvik edersiniz ve güneş alerjilerini tetikleyebilirsiniz. UVB ışınları epidermise nüfuz eder ve güzel, bronzlaşmış ciltten sorumludur. Ancak doğrudan DNA’ya zarar verdikleri için güneş yanığına ve hatta cilt kanserine de neden olabilirler..

Cilt tipinize göre güneş kremi kullanın

Cilt tipinize göre güneş kremi kullanın

Cilt bakımı yaz güneş kremi düzenli olarak uygulayın

Güneş kremi yaz güneş yanığını önler

Güneş kremi cilt tipi I

Çocuklar için güneş kremi yazın olmazsa olmazı

Ev ilaçları güneş yanığını tedavi eder

sadece yüksek kaliteli güneş kremleri kullanın

güneşte zararlı UV ışınları var

Güneş kremleri plajı kullanır

Cilt bakımı tatilleri için güneş koruyucu yaz yararlı ipuçları

Güneşten korunma yaz plajı sahil tatili

Güneş kreminin cilt tipinize göre seçilmesi gerektiğini duymuş olabilirsiniz. Melanin içeriğine göre belirlenen toplam 4 cilt tipi vardır. Her cildin ayrıca güneş ışınlarına korumasız maruz kalabileceği kendi koruma süresi vardır. Bu süre bireyseldir ancak nispeten kısadır – genellikle 5 ila 15 dakika arasındadır. Tüm güneş koruma ürünlerinin bir güneş koruma faktörü vardır – SPF, yani ürünü uyguladıktan sonra güneş ışınlarına ne kadar süre maruz kalabilirsiniz. Her cilt tipi için optimal güneş koruma faktörü farklıdır – bununla ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz..

Güneşten korunma: Hangi cilt tipine aitsiniz??

Güneşten korunma yaza uygun cilt bakımı ipuçları

Güneşten korunma yaz çocukları

Çocuklar ve ebeveynler için güneşten korunma yaz cilt bakımı

Güneş kremi yaz UV indeksi kontrol cep telefonu

Güneşten korunma yaz zararlı UV ışınları

Tip I, özellikle güneşe karşı hassas olan mavi ve yeşil gözlü ve çok açık tenli insanları içerir. Bu, çok hızlı yanan ve 50’den düşük olmayan bir SPF’li güneş kremi kullanması gereken sözde “Kelt tipi”dir..

Tip II, açık tenli, kahverengi, mavi veya gri gözlü ve sarı veya açık kahverengi saçlı herkesi içerir. Bu insanlar yavaş bronzlaşır ve güneş yanığına çok yatkındır. SPF’si 30 ile 50 arasında olan güneş kremleri onlar için tavsiye edilir..

Tip III, koyu sarıdan kahverengiye saçlara ve açık kahverengi bir tene sahiptir. Bu aslında Orta Avrupa’nın normal durumu olarak kabul edilir – bilimsel araştırmaya göre, Avrupa nüfusunun yaklaşık yüzde 79’u bu özelliklere sahiptir. Bu cilt tipine sahip kişiler güzel bir kahverengi ten rengine sahip olurlar, ancak aynı zamanda güneş yanığı riski altındadırlar. Bu nedenle SPF’si 15 ila 25 arasında olan bakım ürünleri kullanmalısınız..

Tip IV, Akdenizli olarak kabul edilir – bu insanlar koyu saçlara ve gözlere ve zeytin tenine sahiptir. Çabuk bronzlaştıkları, ancak nadiren yandıkları için 6 ila 10 SPF yeterlidir..

Güneşte maksimum süre aşağıdaki formüle göre hesaplanır: kendini koruma süresi (5 ila 15 dakika arası) x SPF. Günün saati de çok önemli bir rol oynar – zararlı UV ışınları öğleden sonra en güçlüsüdür..

Yaz aylarında cilt bakımı için daha faydalı ipuçları

Cilt bakımı yaz bol su için

Güneşten korunma yaz şemsiyesi plajı

Yazın bol sıvı tüketin

Güneşten korunma yaz şapka güneş gözlüğü

Güneşten korunma yaz kuru dudaklar

Dudak balsamı yaz kuru dudakları kullanın

Güneş koruyucu yaz yüzünüzü temizler

Güneş koruyucu yaz el kremi kullanın

Vücudun şu bölgeleri güneşe en çok maruz kalır, bu yüzden onlara krem ​​sürmeyi unutmamalısınız: burun, alın, desel, kulaklar, boyun, omuzlar, ayakların arkası. Prensipte 3 yemek kaşığı güneş kremi tüm vücut için uygundur. Deniz tatiliniz sırasında su geçirmez bir güneş kremi tercih etmenizi öneririz. Cildiniz kurumaya meyilliyse, nemlendirici ürünler kullanın – tercihen aloe veralı veya su jeli yapılı olanlar. Ayrıca dehidrasyonu önlemek için mümkün olduğunca fazla su içmeyi unutmayın. Yaz aylarında da dudak ve el bakımını ihmal etmemelisiniz – el kremi ve nemlendirici dudak balmı kullanın..

Yaz aylarında cilt bakımı için daha faydalı ipuçları bulabilirsiniz Burada.