Ev ilaçları ile siyah noktalara karşı maske yapın

Kış, cildiniz için iyi bir şey yapmak için mükemmel bir zamandır, bu yüzden bu yazıda size siyah noktalara karşı maskeler için birkaç etkili fikir sunuyoruz.Tariflerimiz sadece doğal maddeler içerir – gizli katkı maddeleri ve alerjik reaksiyonlar konusunda endişelenmenize gerek yok! Ek olarak, maskeleri evde hazırlamak çok kolaydır ve etkisini hemen görebilirsiniz – kendiniz görmek için fikirlerimizden bazılarını deneyin! Bol eğlenceler ve başarılar dileriz!

Kabartma tozu ile siyah noktalara karşı kendi kendinize maske yapın

Kabartma tozu ile siyah noktalara karşı maske

Kabartma tozu veya kabartma tozu ile siyah noktalara karşı maske

Siyah noktalara karşı maske cilt bakımı kış

Siyah noktalara karşı maske kabartma tozu tarifi

Ev ilaçları ile siyah noktalara karşı maske yapın

Siyah noktalar, doğal yollarla da çözülebilen yaygın bir kozmetik sorundur. Siyah nokta maskesi tariflerimiz farklı cilt tiplerine uygun olup yüzünüzü parlak ve sağlıklı yapacaktır. Önerilerimiz aynı zamanda cildin yapısını iyileştirebilecek ve daha olgun kadınlar için mükemmel olan kırışıklıkları azaltabilecekleri de içeriyor. Kabartma tozu ile etkili bir siyah nokta maskesi tarifi ile başlayalım. Kalın bir macun yapmak için sadece yarım paket kabartma tozu (hatta daha azını) 1-2 çay kaşığı ılık su ile karıştırmalısınız. Yüzünüzü suyla temizleyin ve macunu ıslak cilde dairesel hareketlerle eşit şekilde uygulayın. Çene, alın ve burun gibi sorunlu bölgelere odaklanabilirsiniz. Ardından tekrar ılık su ile durulayın. Yağlı ciltler için ideal olan maske aynı zamanda sivilce ve geniş gözeneklere karşı da yardımcı olur ve haftada 2-3 kez yapılabilir..

Yumurta akı ile siyah noktalara karşı basit maske

Yumurta akı ile siyah noktalara karşı maske tarifi

Siyah noktalara karşı maske protein tarifi kolay

Yumurta akı ile siyah noktalara karşı maske hazırlayın

Jelatin ile siyah noktalara karşı maske hazırlayın

Yumurta akı içeren bir yüz maskesi de siyah noktalara karşı yardımcı olur. Köpürene kadar çırpın, temiz yüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Ardından yüzünüzdeki her şeyi ılık, nemli bir bezle çıkarın. Bu basit maske aynı zamanda büyük gözeneklere de karşı koyar..

Yeşil çay ve limon suyu ile siyah noktalara karşı maske

Siyah noktalara karşı maske yeşil çay ve limon suyu

Siyah noktalara karşı etkili tarifler

Yeşil çay ile siyah noktalara karşı maske

Yeşil çay içmeyi sever misiniz? Siyah noktalara karşı harika bir maske yapmak için de kullanabilirsiniz. Yeşil çayı kaynatın ve taze sıkılmış limon suyuyla karıştırın. Biraz jelatin tozu ekleyin ve karışımı yaklaşık 30 saniye mikrodalgaya koyun. Maskeyi yüzünüze uygulamadan önce iyice karıştırın ve soğumaya bırakın. 10 dakika sonra maskeyi çeneden yukarıya doğru dikkatlice bantlayın..

Maya ile siyah noktalara karşı etkili maske

Siyah noktalara karşı etkili mayalı maske tarifi

Siyah nokta ve sivilce mayasına karşı maske

Siyah noktalara karşı maske maya tarifi

Maya maskesi ayrıca kaşıntıya karşı da yardımcı olur ve siyah nokta ve sivilceleriniz varsa mükemmeldir. Yaklaşık 100-150 ml sütü bir tencerede ısıtın ve ılıdığında içinde bir küp yaş mayayı eritin. Elde edilen kremsi macunu yüzünüze uygulayın, maskeyi birkaç dakika bekletin ve ılık su ile durulayın..

Aloe vera maskesini canlandırıcı tarif

Aloe vera yaprakları ile siyah noktalara karşı maske

Siyah noktalara karşı maske hazırlayın ve uygulayın

Aloe vera ile siyah noktalara karşı kendiniz bir maske hazırlayın

Siyah noktalara karşı maske jelatin tarifleri

Siyah noktalara ve iltihaplanmaya karşı maske aloe vera

Evde aloe vera bitkiniz var mı? O zaman yapraklardan siyah noktalara karşı harika bir maske yapabilirsiniz! Sadece taze aloe yaprağını püre haline getirmeli, bir yemek kaşığı lor ve bir çay kaşığı bal eklemeli ve her şeyi iyice karıştırmalısınız. Maskeyi ılık suyla çıkarmadan önce 10 dakika ciltte bırakın..

Siyah noktalara karşı portakal kabuğunu hazırlayın

Portakal soyulmasına karşı maske

Turuncu ile siyah noktalara karşı canlandırıcı maske

Turuncu ile siyah noktalara karşı maske hazırlayın

Portakal kabuğu ile siyah noktalara karşı maske

Saf cilt için siyah noktalara karşı maske tarifleri

Cilde taze ve parlak bir görünüm veren siyah noktalara karşı harika bir portakal kabuğu soyma işlemi, bir portakalın kuru kabuğunu blenderdan geçirip 3 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı yulaf gevreği ile karıştırarak elde edebilirsiniz. Ovmayı cildinize uygulayın ve ılık suyla durulamadan önce birkaç dakika masaj yapın. Maske olarak karışımı 15 dakika bekletin. Ölü cilt hücrelerinin çıkarılmasında harikalar yaratır..

Yoğurt ve yulaf ezmesi ile siyah noktalara karşı maske

Yoğurt ile siyah noktalara karşı maske

Yulaf ezmesi ile siyah noktalara karşı maske

Yulaf ezmesi ile siyah noktalara karşı canlandırıcı maske

Siyah noktalara karşı maske yoğurt yulaf ezmesi

Siyah nokta maskesini kendiniz hazırlayın ve yıkayın

Siyah noktalara karşı cildi gençleştiren bir yüz maskesi, yoğurtlu ve yulaflı bu maskedir. 3 yemek kaşığı yulaf ezmesini ince ince öğütün ve 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Karışımı temizlenmiş yüze uygulayın ve 10 ila 15 dakika arasında bekletin. Açılan gözenekleri kapatmak için ılık su ve ardından soğuk su ile yıkayınız..