Kuru ciltler için kendi nemlendirici maskenizi yapın

Kuru cilt, birçok insanın muzdarip olduğu rahatsız edici bir kozmetik problemdir. Ve ana bakım ürünlerinin çoğuna karşı hassassanız, pahalı kozmetikler bile yardımcı olamaz. Neyse ki kuru cilt, çok para harcamadan – ev ilaçları ile – yatıştırılabilir! Bu yazımızda size nasıl nemlendirici maske yapabileceğinizi göstereceğiz. Tariflerimiz cildi sıkı, yumuşak ve elastik yapar! Gerçekten ne kadar etkili olduklarını görmek için aşağıdaki önerileri deneyin! Umarız okumaktan zevk alırsınız!

Sıkı, genç ve sağlıklı bir cilt için kendi nemlendirici maskenizi yapın

Kuru ciltle savaşmak için kendi nemlendirici maskenizi yapın

Nemlendirici maske tarifleri kendin yap

Ev ilaçları ile yüz maskesi tarifleri

Ev yapımı yüz maskesi uygulayın

Ev yapımı yüz maskesi uygulayın

Nemlendirici maskeyi kendin yap kendin yap fikirleri

Ev yapımı yüz maskesini çıkarın

Kuru cilde nemlendirici uygulayın

Ayda en az iki veya üç kez nemlendirici almak şarttır. Sadece gözenekleri temizlemekle kalmaz, aynı zamanda ölü deri hücrelerini de yok eder ve cildi nemlendirir. Sonuç olarak, cilt iyileşir ve yüz daha sıkı ve daha genç görünür. Nemlendirici maskeler aslında yaşlanmayı önlemenin ve kırışıklıkları unutmanın en iyi yollarından biridir! Bazı ev ilaçları, en pahalı kozmetik ürünler kadar etkilidir. Ayrıca ev yapımı bir nemlendirici maske ile hiçbir gizli katkı maddesi içermediğinden emin olabilirsiniz. Ve son olarak, tariflerimiz çok basittir ve bir anda hazırlanabilir. umarız beğenirsiniz!

Bal ve yoğurt ile kendi nemlendirici maskenizi yapın

Ev ilaçları ile kendi nemlendirici maskenizi yapın

Doğal yoğurt ve bal ile yüz maskesi

İlk önerimiz cildi nemlendirecek ballı ve yoğurtlu bir yüz maskesi için. Bunun için 1 yemek kaşığı bal ile yarım su bardağı doğal yoğurdu karıştırın. Daha sonra olgunlaşmış bir muzun dörtte birini ezin ve diğer malzemelere ekleyin. Elde ettiğiniz kıvamlı macunu yüzünüze ve boynunuza sürün ve 10 dakika bekletin. Son olarak soğuk suyla yıkayın.

Kuru cilde karşı aloe veralı yüz maskesi

Aloe vera ile kendi nemlendirici maskenizi yapın

Aloe veralı yüz maskesi

Bir sonraki nemlendirici maske tarifimiz aloe vera ile. Aloe Vera, nemlendirici kozmetiklerdeki cilt bileşenlerinden biridir ve cilt için faydalı özellikleri uzun zamandır bilinmektedir. Maske için önce bir salatalığı soymanız, uzunlamasına kesmeniz ve bir çay kaşığı ile çekirdeklerini çıkarmanız gerekir. Daha sonra sebzeleri küçük parçalar halinde doğrayın ve 2 yemek kaşığı aloe vera ile birlikte mutfak robotuna koyun. Elde edilen pürüzsüz macunu yüze uygulayın ve yarım saat bekletin. Ardından maskeyi soğuk suyla yıkayın..

Nemlendirici avokado ve bal maskesi

Avokado ile kendi nemlendirici maskenizi yapın

Avokadolu yüz maskesi DIY

Kuru ciltler için avokado bal maskesi için yarım avokadoyu 1/4 fincan bal ile karıştırmanız gerekir. Yüzünüzü hafif bir deterjanla yıkayın ve maskeyi uygulayın. Maskeyi yaklaşık 20 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın. Son olarak nemlendirici sürebilirsiniz..

Avokado ve badem yağı ile yüz maskesi

Avokad ve badem yağı ile yüz maskesi hazırlayın

Avokado kuru cilt ile yüz maskesi

Badem yağı tarifi ile yüz maskesi

Kuru cilde karşı yüz maskesi için avokadolu bir başka etkili tarif daha var – badem yağı ile! Bunu yapmak için olgun bir avokadoyu püre haline getirmeniz ve 2-3 damla badem yağı eklemeniz yeterlidir. Maskeyi yaklaşık 20-25 dakika bekletin ve soğuk su ile durulayın..

Kuru ve ağrılı ciltler için muzlu yoğurt maskesi

Yoğurt ile kendi nemlendirici maskenizi yapın

Yüz maskesi yoğurt ve muz hazırlayın

Muz tarifi ile yüz maskesi

Kendi nemlendirici maskenizi yapın nasıl yapılır

Muz-yoğurt maskesi kuru ve ağrılı ciltler için çok etkilidir. Bunun için iki adet olgun muzu yarım su bardağı yoğurt ve 1 yemek kaşığı bal ile püre haline getirmeniz gerekiyor. Bitmiş kremsi macunu yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın.

Yumurta sarısı ile egzotik mango yağı yüz maskesi

Mango kuru cilt ile yüz maskesi

Mango ile kendi nemlendirici maskenizi yapın

Ev ilaçları yumurta ile yüz maskesi

Kuru ciltler için tereyağlı yüz maskesi

Papatya yağı ile kendi nemlendirici maskenizi yapın

Kendi nemlendirici maskenizi yapın

Sıradaki önerimiz mango, tereyağı ve yumurta sarısı ile harika bir maske. Bunu yapmak için önce mangoyu soyup küçük parçalara ayırmalısınız. Mango parçalarını – 1/2 çay kaşığı kayısı yağı, 1/2 papatya yağı, 1 yemek kaşığı tuzsuz tereyağı ve 1 yumurta sarısı ile birlikte blendera koyun ve iyice püre haline getirin. Bitmiş pürüzsüz macunu yüzünüze uygulayın ve 10 ila 15 dakika arasında bekletin..

Bal ve yumurta ile etkili bir yüz maskesi tarifi

Kuru ciltler için kendi nemlendirici maskenizi yapın

Yumurta ve ballı yüz maskesi DIY

Yumurta ile kendi nemlendirici maskenizi yapın

Kuru cilde karşı son yüz maskesi tarifimiz yumurta ve bal ile. Bunun için bir yumurta akını krema kıvamına gelene kadar çırpmanız ve 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı ayçiçek yağı eklemeniz gerekir. Maskeyi 15 dakika bekletin.

Nemlendirici yüz maskeleri için daha fazla tarif burada bulunabilir Burada.