Evin girişinin hemen yanındaki serin su – bu rüyanın bir rüya olarak kalmasına gerek yok. Bütçeye ve zevke bağlı olarak, ticaret çok çeşitli modeller sunar. Palet, ayaklı yuvarlak havuzlardan ve yerleşik havuz sistemlerinden kendin yap havuzlarına kadar çeşitlilik gösterir..

Bir havuzun maliyetini bilmek ister misiniz? Bu makale, farklı fiyat aralıklarındaki farklı modeller hakkında sizi ayrıntılı olarak bilgilendirmek istiyor. okurken eğlenin!

Kısa bir bakış

Modern havuz fikirleri

Bireysel havuz türleri üç önemli noktada farklılık gösterir:

 • Havuzun boyutu
 • Satın alma fiyatı ve işletme maliyetleri
 • İnşaat ve bakım harcamaları

çocuk havuzu

çocuk havuzu

Bahar sadece kısa bir süre sürer; termometre 15 dereceden 28 dereceye atlar. Böyle günlerde, çocuklar özellikle banyo mevsimini kendiliğinden açtığınızda mutlu olurlar. En basit ve en ucuz seçenek çocuk havuzudur..

Ticaret farklı versiyonlar sunar. Küçük çocuklar paralarının karşılığını kaplumbağa havuzunda, büyük kardeşler ise entegre kaydıraklı ve güneş korumalı çocuk havuzunda alıyor. Müşteri, kaliteli bir bebek havuzu için yaklaşık yirmi Euro ödüyor. Gerçekten büyük olanlar için şişme su parkı altmış Euro’dan satın alınabilir.

Çocuk havuzunun avantajları açıktır. Terasta ve bahçede kolayca kurabilirsiniz. Sadece yüzeyin mümkün olduğunca düz olduğundan emin olun ve keskin taşları, dalları veya keskin kenarları olan diğer nesneleri çıkarın. Şişirilebilir havuz özel bir bakım gerektirmez ve bir karton kutu içinde kış uykusuna yatar. Başka bir artı nokta: pelvisi gerektiği gibi hareket ettirin. Bu sayede çocuklarınızı fazla güneşten korurken aynı zamanda çocuk havuzunun altındaki çimleri de korumuş olursunuz..

Son yıllarda, çok sayıda çocuk havuzu, plastikleştiriciler içerdikleri için “Öko-Test”inden başarısız oldu. Bu maddeler artık yasaklandı ve perakendeciler tepki gösterdi. Yine de, zararlı maddeler içermeyen bir ürün satın aldığınızdan emin olun..

Kurulacak havuzlar

Kurulacak havuzlar

Yer üstü havuzu istenilen yerde çocuk havuzu gibi kurulur. Bu havuzlar tüm aile için banyo eğlencesini garanti eder. Üç ila dört metre uzunluğunda, iki metre genişliğinde ve ortalama bir metre derinliğinde yeterli alan sunarlar..

Üreticilerin ürün yelpazesinde dikdörtgen ve yuvarlak modeller bulunmaktadır. Ucuz havuzlar yaklaşık yüz avroya mal oluyor ve hava ile doldurulmaları gerekiyor. Daha asil varyant, çelik bir çerçeve ve entegre bir filtre pompasından oluşur. Bu en az üç yüz avroya mal oluyor. Elektrik giderlerini ve yedek parçaları da bütçenize dahil etmelisiniz..

Yer üstü bir havuz, bazı ön çalışmalar gerektirir. Üç metre uzunluğunda, iki metre genişliğinde ve bir metre derinliğinde olan dolu bir havuz yaklaşık altı yüz kilogram ağırlığındadır. Zemin düz olmalıdır. Aksi takdirde düzleştirmeniz gerekir. Ek olarak, gevşek toprak sarkabilir. Kaygısız bir banyonun keyfini ancak sağlam bir yüzeye sahipseniz veya zemini sağlamlaştırmışsanız çıkarabilirsiniz..

Prensip olarak, beton bir zemin düşünülebilir, ancak çaba nispeten yüksektir. Havuzu kurmadan önce betonun iyice kuruması gerekir. Bu arada, en güzel güneşli günler geçebilir.

Yerleşik havuzlar: bir spor keyfi

Yerleşik havuzlar: bir spor keyfi

Kalıcı olarak kurulan bir havuza sahip olmak istiyorsanız, çok çaba sarf etmeniz gerekiyor. Satın alma dikkatlice düşünülmeli, sonuçta havuz bahçeye kalıcı olarak entegre edilmiştir. Yerleşik havuz, diğer modellere göre daha yoğun bakım gerektirir ve daha pahalıdır. Sahiplerinin eğlenmesini, rahatlamasını ve eğlenmesini sağlar..

Yerleşik havuzlar, hırslı amatör sporcular için olduğu kadar sosyal parti hayvanları için de uygundur. Dikdörtgen modeller ve sekiz rakamı şeklindeki lavabolar çok popüler. Ortalama havuz beş ila sekiz metre uzunluğunda ve üç metre genişliğindedir. 120 cm su derinliği ile yüzmeye uygundur. Büyüklüğüne ve özelliklerine bağlı olarak, yüksek kaliteli bir havuz sisteminin maliyeti üç ila yirmi bin Euro arasındadır. Ayrıca çevrimiçi Mağaza Artık çok iyi tavsiyelerde bulundunuz ve montajı sizin için çok daha kolay hale getiren birçok hazır kit bulacaksınız..

Doğa severler için yüzme havuzu en iyi çözüm olacaktır. Doğal bir ambiyans ile sportif tutkuları birleştirir. Doğal bir gölet yapımı için yaklaşık on bin euro hesaplamalısınız..

Kurulumla ilgili bazı notlar:

 • Bir havuzun ısıtma maliyetleri hafife alınmamalıdır. İdeal olarak, havuz için güneşli ve korunaklı bir yer ayırın..
 • Çukuru kazmak için bir hırdavatçıdan ödünç alabileceğiniz mini bir ekskavatöre ihtiyacınız var..
 • Beton taban ve paspas olmadan yapamazsınız.
 • Bazı üreticiler havuzun çelik duvarlarla desteklenmesini de önermektedir. Bunlar genellikle satış fiyatına dahil değildir.
 • Çoğu havuz için bir çatı da gereklidir.
 • Ambiyans doğru olduğunda havuz kendi kendine gelir. Bunun için ek alan, zaman ve bütçe planlayın.
 • Yerleşik havuz düzenli bakım gerektirir. Bu zamanı da planlamanıza dahil etmelisiniz..

Hızlı havuzlar

Hızlı havuzlar

Hızlı bir havuz için daha az çaba harcamanız gerekir. Bu havuz çeşidi elli ile beş yüz avro arasında değişiyor. Hızlı havuzlar, yerleşik veya yer üstü havuzlara ilginç bir alternatiftir. Bununla birlikte, atletik yüzücüler başka yerlere bakmalıdır. Ürünü oluştururken, üreticiler tüm aile için banyo keyfi yaşadılar. Çoğu hırdavatçının artık kendi menzillerinde hızlı yükseltme havuzları var.

Havuzlar PVC kumaştan olup orijinal hallerinde yaklaşık 25 kilo ağırlığındadır. Havuz ismine yakışır, kurulumu çok kolaydır: önce üst halkayı hava ile doldurun. Ardından suyun lavaboya akmasına izin verin. Su seviyesi yükselir ve havuzun üst kenarını yükseltir. Havuz neredeyse kendi kendine ayağa kalkıyor. Çocuklar mutlu olacak.

Kendin yap havuzu: tutkulu kendin yap için bir meydan okuma

Kendin yap havuzu: tutkulu kendin yap için bir meydan okuma

Kendin yap, kendileri bir yüzme havuzu inşa etme düşüncesiyle kaşınıyorlar. Bir şey açık olmalı: Bununla paradan tasarruf etmeyeceksiniz: üç metre genişliğinde ve beş metre uzunluğunda bir yüzme havuzu size yaklaşık on bin Euro’ya mal olacak..

Aşağıdaki çalışma adımları gereklidir:

 • çukur kazmak
 • Çizgileri döşe
 • zemini betonla
 • duvarı yükseltmek
 • Akışı düzenleyin

Daha küçük havuzlar bütçeden tasarruf sağlar. Ancak, beton bir mini havuz için harcanan çabaya değip değmeyeceği sorusu ortaya çıkıyor. Bunun yerine açık havada veya jakuzili küvete ne dersiniz? Modeller, az bir çabayla ve bin Euro civarında bir maliyetle kendi başınıza oluşturulabilir. Bir fırın ile donatılmış küvetinizi sıcak bir tüpe dönüştürebilirsiniz. Banyo keyfi garantilidir – yılda 365 gün.

Sonuç: büyük veya küçük, yuvarlak veya kare olsun. Kendi yüzme havuzunuzda rahatlayabilir, egzersiz yapabilir ve parti yapabilirsiniz. Bu makaledeki bilgilerle, ihtiyaçlarınız için her zaman doğru modeli bulacaksınız. Serin suda tek başınıza veya birkaç arkadaşınız ve bir kadeh şampanya ile ücretsiz akşamınızın tadını çıkarın.!