Oyuncak maymun. Yeni başlayanlar için yünden keçe

Yün kuru keçeleme tekniğinde maymun birçok çocuğun favori oyuncağı olacak ve aynı zamanda yaratıcılık ve el işi sevenler için güzel bir hediye olacaktır. Görünüşte, bir karikatürden bir maymuna benziyor ve Afrika motifleri ve egzotik hayvanların bilenlerine hitap edecek. Bu yazıda yün keçeleyerek maymun yapmayı öğrenecek ve bu tür iğne işlerinin temellerini öğreneceksiniz..

Malzemeler (düzenle):

– boyanmamış yün

– boyalı yün (iki bej ve bir kahverengi)

– kuru keçeleme aletleri (düzenli ve dişli iğneler, fırça)

– yuvarlak burunlu pense

– makas

– dekoratif gölgeler – tel

– bant bant

– bebekler için gözler

Yünden kuru keçeleme tekniğinde ustalık sınıfı oyuncak maymun

1. Maymun kafasını yapmaya başlıyoruz. Bunu yapmak için renksiz yünü yoğun bir top haline getirin. keçeleşmek için künt.

Maymun kafasını yapmaya başlıyoruz. Bunu yapmak için renksiz yünü yoğun bir top haline getirin. Keçeden künt.

2. Bundan sonra, keçeleme katkı maddelerini dikkate alarak kafayı bej yünle sarın ve sonra pürüzsüz olana kadar iyice çırpın..

Bundan sonra, keçeleme katkı maddelerini dikkate alarak kafayı bej yünle sarın ve sonra pürüzsüz olana kadar iyice çırpın.

3. Göz yuvalarında gözleri yapıştırmanız gerekir. Onları hafifçe boya ile renklendirebilirsiniz. Ağzı daha koyu bir bej yün tonuyla boyayın ve saçı kahverengi yünle fırçalayın..

Gözlerin göz yuvalarına yapıştırılması gerekir. Onları hafifçe boya ile renklendirebilirsiniz. Ağzı daha koyu bir bej yün tonuyla hizalayın ve saçı kahverengi yünle dolaştırın.

4. Özel bir fırçayla göz kapakları için iki daire açın ve ardından yıldız iğnesi ile gözlerin üstünden kaynak yapın..

4. Göz kapakları için iki daireyi çıkarmak için özel bir fırça kullanın ve ardından yıldız iğnesi ile gözlerin üstünden kaynak yapın.

5. Göz kapakları yerinde olduğunda, maymun için makyaj oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için dekoratif gölgeler alın ve karanlık ve aydınlık alanlar yapın..

Göz kapakları yerine oturduğunda maymun için makyaj yapmaya başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için dekoratif gölgeler alın ve karanlık ve aydınlık alanlar yapın.

6. İki kulağı fırçanın üzerine kurulayın ve ardından ıslatın ve ıslak kurutun. Bunu yapmak için kulakları sabunlu suya batırın, ovalayın ve tamamen katlanana kadar tekrar ıslatın. Şimdi kulakların kurumasını beklemelisin.

İki kulağı fırçanın üzerine kurulayın ve ardından ıslatın ve ıslak kurutun. Bunu yapmak için kulakları sabunlu suya batırın, ovalayın ve tamamen katlanana kadar tekrar ıslatın. Şimdi kulakların kurumasını beklemelisin.

7. Gövde, kafa ile aynı şekilde yapılır. Kalça ve omuzlarda delik bırakmayı unutmayın..

8. Alt ve üst bacaklar için tel parçalarını kesin, bazılarını daha uzun, bazılarını kısaltın. Bu telleri bantla sarın ve gövdeye yerleştirin: üst kısımlar omuz bölgesinde uzun, alt kısımlar uylukta kısa.

Alt ve üst bacaklar için tel parçalarını kesin, biraz daha uzun, biraz daha kısa yapın. Bu telleri bantla sarın ve gövdeye sokun: üstteki uzun olanlar omuz bölgesine ve alttaki kısa olanlar uyluğa.

9. Teli de yünle sarın ve bir iğne ile çekmeye başlayın..

10. Pençelerde ayak parmakları yapmak için kalır. Bu çalışma çok küçük ve özenli olmasına rağmen, bitmiş maymun çok güzel olacak. Parmakların parçalarını telden kesmeniz, bantla sarmanız ve ardından yünle sıkıca sarmanız gerekir. Parmakların PVA tutkalı ile yapıştırılması gerekir.

Teli de yünle sarın ve bir iğne ile delmeye başlayın. 10. Pençelerde ayak parmakları yapmak için kalır. Bu çalışma çok küçük ve özenli olmasına rağmen, bitmiş maymun çok güzel olacak. Parmakların parçalarını telden kesmeniz, bantla sarmanız ve ardından yünle sıkıca sarmanız gerekir. Parmakların PVA tutkalı ile yapıştırılması gerekir.

11. Ardından patiyi şekillendirin, bantla sarın ve ardından yünle sarın. Arka bacaklar benzer şekilde yapılır..

Ardından patiyi de bantla sararak ve ardından yünle sararak şekillendirin. Arka bacaklar benzer şekilde yapılır.

12. Maymun kuyruğunu dökmek için kalır.Bunu yapmak için uzun bir yün parçasını yırtmanız ve keçeye başlamanız gerekir. Sonra kuyruğu ıslatın ve ıslak oynayın. Sonra kuyruğu bir top haline getirmeniz ve kurumaya bırakmanız gerekecek..

Maymun kuyruğunu kesmek için kalır.Bunu yapmak için uzun bir yün parçasını koparmanız ve keçeye başlamanız gerekir. Sonra kuyruğu ıslatın ve ıslak oynayın. Sonra kuyruğu bir top haline getirmeniz ve kurumaya bırakmanız gerekecek.

13. Kuyruk doğru yerde. Namluyu daha koyu renk tonlarıyla düzeltin.

Kuyruğu yerine sokun. Namluyu daha koyu renk tonlarıyla düzeltin.

Maymun için kıyafet dikebilir veya diğer malzemelerden çeşitli süslemeler yapabilirsiniz..

Kuru keçeli maymun oyuncağı hazır! Fotoğraflı bu ana sınıfın kendi ellerinizle güzel bir oyuncak yapmanıza yardımcı olacağını umuyoruz..