8 Mart'ta eğitimciler için kendin yap hediyesi

Bayramlarda herkese hediye vermek adettendir. Ve bu gelenek, sıradan bir anaokuluna giden çocuklar tarafından dikkate alınmalıdır. 8 Mart tüm kadınlar için bir tatil. Onu ülkemizde çok seviyorlar. Bu gün, çocuklar sadece kendilerini değil, annelerini, büyükannelerini ve kız kardeşlerini de tebrik etmelidir. Eğitimcilerin de bu tatilde öğrencilerinden ilgi beklediği ortaya çıktı. Bu yazımızda sizlere kendi elinizle 8 Mart’ta eğitimcilere nasıl hediye yapabileceğinizi anlatacağız. Özellikle sizin için, güzel bir hediye yapmaktan mutluluk duyacak eğitimcilere ve çocuklara kesinlikle hitap edecek orijinal hediye fikirlerini bu yayında topladık..

Bir öğretmene ne hediye alınır

Eğitimciler için hediyelerden bahsetmeden önce, bir çocuğun bir hediye oluştururken bir ebeveynin yardımına ihtiyacı olacağını söylemeye değer. Bu nedenle, bu an dikkate alınmalıdır..

hamuru gül.

İstisnasız tüm çocuklar, hamuru çeşitli el sanatlarını şekillendirmeyi sever. Bu nedenle, öğretmen için hamuru orijinal bir gül yapmak isteyeceklerdir. Bir gül yapmak için şunları hazırlamanız gerekir:

 • Yeşil kağıt ve hamuru;
 • Makas ve yapıştırıcı;
 • Modelleme tahtası ve kokteyl tüpü;
 • Ambalaj filmi ve zımba.

İlerlemek:

 1. Her şeyden önce, kokteyl tüpünü yeşil kağıtla yapıştırmaya değer. Bunu yapmak için, genişliği 1,5 cm olacak bir yeşil kağıt şeridi kesin.Bu şeridin ucu tutkalla kaplanır, daha sonra kağıt bir tüpün etrafına sarılır ve diğer ucu da tutkalla kaplanır..
 2. Bundan sonra, bir yaprak yeşil kağıttan, küçük boyutlu yaprakları kesmeye değer. Bu yaprakları gövdeye tutturmak için bir zımba kullanın.
 3. Şimdi gül için hamuru alın. Hamuru rengi herhangi biri olabilir.
 4. 3 cm çapındaki hamuru kek yapın, daha fazla kek yapıştırmanızı tavsiye ederiz. O zaman gülün gür olacak.
 5. İlk keki alın ve bir tüpe yuvarlayın..
 6. Ortaya çıkan tüpün etrafına başka bir pasta yapıştırıyoruz.
 7. Ayrıca kekler aynı prensibe göre yapıştırılır. Gül gürleşene kadar kekleri tutturmaya değer.
 8. Ortaya çıkan çiçek gövdeye eklenmelidir. Siz de ambalaj kağıdı yapıp bu hediyeyi öğretmene verebilirsiniz..

8 Mart'ta eğitimciler için kendin yap hediyeleri

yaratıcı kartpostal.

8 Mart’ta bir öğretmene ne hediye alacağınızı bilmiyorsanız, aşağıdaki fikre dikkat etmelisiniz. Oluşturmak için ihtiyacınız olan:

8 Mart'ta eğitimciler için kendin yap hediyeleri

 • Bir beyaz kağıt ve renkli karton;
 • Şeritler, boncuklar,
 • Tutkal çubuğu, makas.

İlerlemek:

 1. Yani dekoratif peçetenizi ikiye katlamalısınız. Peçetenin üst kısmı aşağıya doğru uzanmalıdır. Ancak, onunla örtüşmemelidir..
 2. Şimdi peçeteyi tekrar ikiye katlayın. Sonuç olarak, bir etek alacaksınız..
 3. Beyaz bir kağıda peçete koyun. Şimdi peçeteden bir kalp kesmelisin.
 4. Kenarlar kalpten kesilir. Sonuç, bir elbise için bir korse..
 5. Bu eleman eteğe yapıştırılmalıdır..
 6. Etek ve korsajın yapıştırıldığı yer kurdele ile süslenmiştir..
 7. Şimdi bir karton alın ve ikiye katlayın. Beyaz şeritler kartonun önüne yapıştırılır. Bu şeritlerin genişliği 0,5 cm olmalıdır..
 8. Bundan sonra, bir elbise ve tebrikler kağıda yapıştırılır..

8 Mart'ta eğitimciler için kendin yap hediyeleri8 Mart'ta eğitimciler için kendin yap hediyeleri8 Mart'ta eğitimciler için kendin yap hediyeleri8 Mart'ta eğitimciler için kendin yap hediyeleri8 Mart'ta eğitimciler için kendin yap hediyeleri8 Mart'ta eğitimciler için kendin yap hediyeleri8 Mart'ta eğitimciler için kendin yap hediyeleri

şeker kalem.

Öğretmenlerin ve eğitimcilerin tatlı vermesi gelenekseldir. Ama sizi alışılmadık ve tatlı bir hediye sunmaya davet ediyoruz. Böyle bir kalem yapmak için hazırlayın:

8 Mart'ta eğitimciler için kendin yap hediyeleri

 • uzun şeker,
 • tutkal ve kağıt havlu kılıfı,
 • şeker renkli saten kurdele.

İlerlemek:

 1. Her şeyden önce, “arduvaz” için bir boşluk yaparız. Kartondan yapılmıştır. Uzun bir manşonla kalemin tabanına bağlayın. İş, bant veya yapıştırıcı kullanıyor.
 2. Lead’in keskin ucu siyah bantla sarılmalıdır. Bant, kurşuna bant veya yapıştırıcı ile yapıştırılır. O zaman kurşun üzerine bej bir bant sarmaya değer..
 3. Kartondan bir kalem için üst kısmı kesin. Güvenli bir şekilde oturması için üst kısımda kesimler yapın. Bu tepenin ortasında, bandı oraya yerleştirmek için bir delik açın. Bir şerit bir ilmek olacak ve diğeri güzel bir yaya bağlanmalıdır..
 4. Şeker çubuğuna takmak için ürünün çevresine çift taraflı bant yapıştırın..
 5. Şimdi şekeri yapıştırmanın zamanı geldi. Birbirlerine sıkıca bağlanırlar. Aynı zamanda, atkuyrukları işin içine sokmanız tavsiye edilir..

8 Mart'ta bir öğretmene hediye ne yapılır8 Mart'ta bir öğretmene hediye ne yapılır8 Mart'ta bir öğretmene hediye ne yapılır8 Mart'ta bir öğretmene hediye ne yapılır8 Mart'ta bir öğretmene hediye ne yapılır8 Mart'ta bir öğretmene hediye ne yapılır8 Mart'ta bir öğretmene hediye ne yapılır

unutulmaz hediye.

Öğretmeni memnun etmek için ona unutulmaz bir hediye verilmesi gerekiyor. Böyle bir hediye size her zaman grubun en sevdiğiniz öğrencilerini hatırlatacaktır. Bir sunum oluşturmak için şunları hazırlamanız gerekir:

 • grubun öğrencilerinin fotoğrafları,
 • güzel tencere,
 • çubuklar ve dekoratif malzeme.
 • Keçeli kalem veya kurşun kalemle boyanması gereken beyaz bir kağıttan daireler kesin.
 • Bu çevrelere fotoğraf ekle.
 • Kokteyl çubuklarına takılı fotoğraflı kupalar.
 • Daha sonra çubuklar bir tencereye sabitlenmelidir. Tencere için dolgu maddesi olarak strafor veya gazete kullanın..
 • Tasarım dekorasyona değer. Şeritler veya başka bir malzeme kullanın.

8 Mart'ta eğitimciler için kendin yap hediyesi

Hediye olarak fotoğraf çerçevesi.

Bir öğretmene hediye almayı düşünürken fotoğraf çerçevelerini de unutmamak gerekir. Herhangi bir kişi bu faydalı hediyeyi kabul etmekten memnuniyet duyacaktır. Bugün fotoğraf çerçeveleri oluşturmak için birkaç seçenek olduğunu söylemeye değer. Ancak fotoğraf çerçevesi yapmak için daha basit bir seçenek seçmelisiniz. Sizi fotoğraf çerçevesini düğmelerle süslemeye dikkat etmeye davet ediyoruz..

Sadece çok çeşitli düğmeler hazırlayın. Renk ve boyut olarak farklılık gösterebilirler. Şeffaf yapıştırıcı ile çerçeveye yapıştırın. Sonuç olarak, ilginç bir ürün elde edeceksiniz..8 Mart'ta eğitimciler için kendin yap hediyesi

İzlemek.

Öğretmeni yaratıcı bir şekilde tebrik edebilirsiniz. Örneğin, kendi yaptığınız bir saati öğretmene bağışlayabilirsiniz. Bu zanaatı oluşturmak için şunları hazırlamanız gerekir:

 • Renkli karton ve renkli kağıt,
 • İşaretleyiciler veya kalemler,
 • Somun ve cıvata,
 • Dekorasyon için makas ve eşyalar.

İlerlemek:

 1. Karton üzerine bir saat şablonu yapmaya değer. Kes şunu.
 2. Bir şablon için renkli kağıttan okları ve sayıları kesin.
 3. Saat şablonunu uygun gördüğünüz gibi dekore edin.
 4. Ardından, saatin ortasında bir delik açmak için bir bız kullanın..
 5. Okları cıvata ile birleştirin ve bu deliğe yerleştirin.

Aşağıda size bu zanaat için birkaç seçenek sunacağız..

8 Mart'ta eğitimciler için kendin yap hediyesi

8 Mart'ta bir öğretmene hediye ne yapılır

8 Mart'ta eğitimciler için kendin yap hediyesi

Nihayet 

Bu yazıda size çeşitli öğretmen hediye fikirleri sunduk. Artık 8 Mart’ta eğitimcilere kendi ellerinizle ne tür bir hediye yapacağınızı biliyorsunuz. Bu fikirleri göz önünde bulundurun ve çocuklarla birlikte anaokulu öğretmenleri için güzel ve hoş hediyeler yaratın..