DIY kış el sanatları. renkli buz nasıl yapılır

İlk bakışta, renkli buz gibi bir zanaat tamamen dikkat çekici görünebilir. Ancak öyle değil. Çocuklarınızla parlak buz küpleri yapmayı deneyin, onları ne kadar memnun ettiklerini göreceksiniz.. kendin yap buz yapma çocuklar bile yapabilir, bu nedenle bu tür el sanatları anaokulu için idealdir. Kış el sanatları sadece kartopu ve kardan adam değil, aynı zamanda yürürken bir ağaca asabileceğiniz farklı renklerde orijinal buz küpleridir..

Kış el sanatları sadece kartopu ve kardan adam değil, aynı zamanda yürürken bir ağaca asabileceğiniz farklı renklerde orijinal buz küpleridir.

Bahçe için kendin yap kış el sanatları

Renkli buz yapmak için buz küpü tepsilerine ihtiyacınız var. Silikon idealdir, çünkü içlerindeki hücreler, örneğin yıldızlar, kalpler, daireler gibi çok farklı şekillerde olabilir. Buzu renkli yapmak için bir boya veya normal sulu boya boyaları kullanmanız gerekir..

Renkli buz yapmak için buz küpü tepsilerine ihtiyacınız var. Silikon idealdir, çünkü içlerindeki hücreler, örneğin yıldızlar, kalpler, daireler gibi çok farklı şekillerde olabilir. Buzu renkli yapmak için bir boya veya normal sulu boya boyaları kullanmanız gerekir.

Buz kalıplarınız yoksa, küçük plastik bardaklar bile güzel bir kış zanaatı için yeterli olacaktır..

Buz küpü tepsileriniz yoksa, küçük plastik bardaklar bile güzel bir kış zanaatı için yeterli olacaktır.

Şimdi kalıplara su dökmeniz gerekiyor. Çocuklar bu görevle kendi başlarına başa çıkabilirler. Bundan sonra, her kuyucuğa belirli bir renkte bir boya bırakın. Okul öncesi çocuklarla iğne işi yaparken renkleri öğrenmeyi unutmayın..

Şimdi kalıplara su dökmeniz gerekiyor. Çocuklar bu görevle kendi başlarına başa çıkabilirler. Bundan sonra, her bir kuyucuğa belirli bir renkte bir boya bırakın. Okul öncesi çocuklarla iğne işi yaparken renkleri öğrenmeyi unutmayın.

Ayrıca Okuyun: Kendin Yap Kinetik Kum

Çocukların hücrelerdeki veya bardaklardaki suyu karıştırmasına izin vermek için hafifçe bir çubuk kullanın. Sonuç güzel renkli sudur. Şimdi formları dondurucuya koymanız gerekiyor ve dışarıda kışsa, suyun donması için balkona koyun..

Çocukların hücrelerdeki veya bardaklardaki suyu karıştırması için hafifçe bir çubuk kullanın. Sonuç güzel renkli sudur. Şimdi formları dondurucuya koymanız gerekiyor ve eğer dışarıda kışsa, suyun donması için balkona koyun.

Kendi elinizle buz oyuncakları yapmak için, kalıba su dökmeniz ve soğuğa koymadan önce önceden hazırlanmış bir iplik ilmeği eklemeniz gerekir. Buz sertleşecek ve kalıptan güzel figürler çıkarabileceksiniz..

Kendi elinizle buz oyuncakları yapmak için, kalıba su dökmeniz ve soğuğa koymadan önce önceden hazırlanmış bir iplik ilmeği eklemeniz gerekir. Buz sertleşecek ve kalıptan güzel figürler çıkarabileceksiniz.

İşte oyuncakların nasıl görüneceği:

DIY buz el sanatları fotoğrafı

Uygun bir şekle sahipseniz, kendi ellerinizle buzdan şamdanlar bile yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü gösterin ve özel şekiller olmadan bile herhangi bir şekil yapacaksınız. Örneğin, farklı çaplarda iki fincan birleştirilerek bir şamdan yapılabilirken, su katılaştıktan sonra çıkarılabilmesi için daha küçük olanın yağlanması arzu edilir..

Uygun bir şekle sahipseniz, kendi ellerinizle buzdan şamdanlar bile yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü gösterin ve özel şekiller olmadan bile herhangi bir şekil yapacaksınız. Örneğin, farklı çaplarda iki fincan birleştirilerek bir şamdan yapılabilirken, su katılaştıktan sonra çıkarılabilmesi için daha küçük olanın yağlanması arzu edilir.

Renkli buz yapmak çok ilginç. Doğal veya gıda boyaları kullanırsanız, bu buz kokteylinizi veya normal maden suyunuzu süsleyecektir. Sevgili eğitimciler, çeşitlendirin anaokulunda kış el sanatları ve buzdan figürler yapmaya çalışın.