İplikten kendin yap el sanatları - orijinal vazo

İplikten kendin yap el işleri

İğne kadınları her zaman hemen atılmaması gereken çeşitli malzemelere sahiptir. En kısa örgü iplikleri bile orijinal el sanatları yaratmak için faydalı olabilir. Size nasıl olduğunu söylemek istiyoruz iplikten zanaat vazosu yap, çeşitli küçük şeyler koyabileceğiniz veya şekerlik olarak kullanabileceğiniz. El işi sadece yaratıcı bir süreç değil, aynı zamanda çocuklarla veya arkadaşlarla iyi bir iletişim fırsatıdır. El sanatlarına çok değer verildiğinden, el sanatları kendi işinizi geliştirmenin temeli olabilir. Kendinizi ve başkalarını denemekten, yaratmaktan ve şaşırtmaktan korkmayın!

İplik El Sanatları Malzemeleri:

– çok renkli iplik kalıntıları;

– un;

– Su;

– vazo kalıbı (herhangi bir kase, salata kasesi veya vazo kullanabilirsiniz).

İplikten vazo yapma aşamaları

İplikten vazo yapma aşamaları

1. Vazoyu formda tutmak için ipliği yapışkan bir solüsyonda iyice nemlendireceğiz. Hazırlamak için 2-3 yemek kaşığı beyaz buğday unu almanız ve 0,5 bardak soğuk su ile karıştırmanız gerekir. Bir bardak suyu ayrı olarak kaynatın ve karışımı içine dökün, topak kalmayacak şekilde dikkatlice karıştırın..

2. Çalışmaya başlamadan önce, kendinizi yakmamak için yapıştırıcıyı iyice soğutun. İpliği küçük parçalar halinde kesin (yaklaşık 4-7 cm). Renkli parçalar kullanın veya renklerine göre sıralayın.

3. Daha sonra temizlemeyi kolaylaştırmak için kalıbı streç film ile sarın..

4. Hazırlanan iplikler, tutkallı bir kaba indirilir ve iyice ıslatılır. İpliğe ne kadar çok yapıştırıcı emilirse, zanaat o kadar iyi şeklini koruyacaktır..

5. Şeklimizi ters çevirin ve iplerle yapıştırın. Bazı desenleri düzgün bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Mümkün olduğunca az boşluk bırakmaya ve pürüzsüz kenarlar elde etmeye çalışın..

6. Vazoyu birkaç gün kurumaya bırakın..

7. Tutkal iyice kuruduğunda, iplik kalıptan kolayca çıkarılabilir. Gerekirse, bir iğne veya makasla hafifçe kaldırın. vazo hazır!

Sonuç, mutfağın veya oturma odasının içini tamamlayacak oldukça orijinal bir vazo. Aynı prensibe göre, kalemler için bir avize veya bir bardak yapabilirsiniz. Düz renk el sanatları, şeritler veya boncuklar gibi ek dekoratif ayrıntılarla en iyi şekilde dekore edilir..

Ayrıca, iplik artıklarından birkaç el işi daha gösteren faydalı bir video izleyin:

El Sanatları bölümünde, her zaman kendi ellerinizle faydalı şeyler yapmak için ustalık sınıfları ve talimatlar bulacaksınız. Ayrıca bölümdeki talimatların ve ana sınıfların sürümlerini gönderebilirsiniz. "tavsiye ekle"