DIY reçine kolye fotoğraf MK

Modern kuyumcu mağazalarında, her görünümü mükemmel bir şekilde tamamlayacak birçok farklı mücevher parçası vardır. Kolyeler Eski Mısır’da bile popülerdi: ilk kolyeler hayvan kemiklerinden ve ancak daha sonra demir ve bronzdan yapıldı. Bu tür bir dekorasyonun şekli ve görünümü, örneğin geometrik şekiller veya ismin harfleri gibi tamamen farklıydı. Her zaman mücevher, sahibinin statüsünden bahsetti ve zenginlik ve lüksün bir sembolü olarak kabul edildi. Bu makalede, nasıl yapılacağını öğreneceksiniz. böcek ile reçine kolye evde. Olağandışı mücevherler iyi bir hediye olacak ve görüntünüze lezzet katacak..

evde reçine böceği kolye nasıl yapılırMalzemeler:

– kurutulmuş böcekler veya çiçekler;

– buz için silikon kalıp;

– sarılmak film;

– cımbız;

– katalizör;

– polyester reçinesi.

Polyester reçineden yapılmış DIY kolye ana sınıfı

1. Polyester reçineyi plastik bir kaba dökün ve üreticinin talimatlarına göre birkaç damla katalizör ekleyin. Homojen bir karışım elde etmek için kebap şiş ile karıştırmanız gerekir..

Polyester reçineden yapılmış DIY kolye ana sınıfı

2. Ardından reçineyi silikon kalıbın oyuklarına dikkatlice dökün. Kabarcık olmamasına çalışın, aksi takdirde bitmiş üründe olurlar. Başlangıçta formu doldurun ¼.

Polyester reçineyi plastik bir kaba dökün ve birkaç damla katalizör ekleyin.3. Tepsilerdeki kalıntıları dışarıda tutmak için tabağı plastik sargıyla örtün ve yaklaşık 10 dakika bekleyin. Reçine tamamen sertleşene kadar beklemeyin.

Bundan sonra reçineyi silikon kalıbın hücrelerine yavaşça dökün.

4. Böcekleri veya çiçekleri cımbızla nazikçe alın ve hafifçe sertleşmiş reçinenin yüzeyine koyun..

5. Artık kalıbı tamamen reçine ile doldurabilirsiniz. Reçine 3-4 saat içinde sertleşir, ancak birkaç gün kalıba dokunmamanız önerilir. Reçineden gelen hoş olmayan koku tamamen ortadan kalkmalıdır..

Sarkıt için boşluklar silikon kalıptan kolayca çıkarılır

6. Sarkıt için boşluklar silikon kalıptan kolayca çıkarılabilir. Biraz mat olacaklar, bu yüzden yüzeyin parlamasını sağlamak için mikrofiber ile silin..

Kolye hazır. Şimdi bir ipe veya zincire asmak kalıyor

7. Sarkıt hazır. Şimdi, bir ipe veya zincire asmak için kalır. Askıdaki delikleri delin ve bağlantı halkasını takın.

El yapımı bir kolye orijinal bir yaz dekorasyonu olacak. Farklı renklerde böcekler veya çiçekler kullanabilirsiniz, ardından her bir kolye belirli bir giysi türüne uyacaktır. Kolye sadece yetişkinler için değil, çocuklar için de güzel bir takıdır. Kolye, başka süslemeler yapmak ve ayakkabı, giysi veya çanta süslemek için de kullanılabilir..

MK videosu: Kendin Yap takı – kolye

Artık pahalı mücevherler almanıza gerek yok, kendi ellerinizle güzel ürünler yapabilirsiniz..