Oluklu kağıttan bir buket lale nasıl yapılır

Annenize asla solmayacak bir buket çiçek vermek ister misiniz? Sonra onları oluklu kağıttan yapmaya çalışın. Bu makaledeki fotoğraflı adım adım talimatlar sayesinde kısa sürede güzel laleler yapabilirsiniz. Kendi ellerinizle en basit malzemelerden gerçek şaheserler yaratabilirsiniz..

Ana sınıf: oluklu kağıt laleler nasıl yapılır

Kendi ellerinizle güzel çiçekler elde edebilmeniz için, mümkün olduğunca gerçek çiçeklere benzer şekilde, aşağıdaki malzemeleri hazırlamanız gerekecektir:

  • oluklu kağıt
  • zamk
  • makas
  • Tel

Büyük bir kağıt yaprağı alın ve 3 cm genişliğinde ve yaklaşık 18 şerit halinde kesin. Küçük bir kare yapmak için bu şeridi birkaç kez ikiye katlamanız gerekecek..

Büyük bir kağıt yaprağı alın ve 3 cm genişliğinde ve yaklaşık 18 şerit halinde kesin. Küçük bir kare yapmak için bu şeridi birkaç kez ikiye katlamanız gerekecek.

Boşlukları bile kesmek için önceden bir petal şablon hazırlamanız önerilir. Ortaya çıkan kareye yapıştırın ve kesin. Çok fazla yaprak elde ettikten sonra, her birini ayrı ayrı, alttan hafifçe bükerek katlamanız gerekir..

Güzel bir tomurcuk oluşturmak için taç yaprağının çoğunun hafifçe kavisli olması gerekir. Oluklu kağıt iyi gerilir, bu yüzden çekmekten korkmayın.

Boşlukları bile kesmek için önceden bir petal şablon hazırlamanız önerilir. Ortaya çıkan kareye yapıştırın ve kesin. Çok fazla yaprak elde ettikten sonra, hemen her birini ayrı ayrı, alttan hafifçe bükerek katlamanız gerekecektir. Güzel bir tomurcuk oluşturmak için petalin çoğunun hafifçe kavisli olması gerekir. Oluklu kağıt iyi gerilir, bu yüzden onu çekmekten korkmayın.

Ayrıca okuyun: DIY origami kağıt çiçekler

Bir lale tomurcuğu yapmak için, dikkatlice katlanması ve birbirine bağlanması gereken 8 yaprağa ihtiyacınız olacak..

Tomurcuğu bir tele sabitleyin, ardından bir gövdeyi simüle etmek için çiçek yeşili bantla sarın. Oluklu yeşil kağıttan ayrı olarak, gövdeye bir tel ile tutturulmuş bir yaprak kesin..

Tomurcuğu bir tele sabitleyin, ardından bir gövdeyi simüle etmek için çiçek yeşili bantla sarın. Oluklu yeşil kağıttan ayrı olarak, sapa bir tel ile bağladığınız bir yaprağı kesin. Çiçeğin içine organlarındaki eklemeyi deneyin. Bir hırdavatçıdan satın alınabilir veya siyah ve sarı oluklu kağıttan yapılabilirler.

Çiçeğin içine organlarındaki eklemeyi deneyin. Bir hırdavatçıdan satın alınabilir veya siyah ve sarı oluklu kağıttan yapılabilirler..

Çiçeğin içine organlarındaki eklemeyi deneyin. Bir hırdavatçıdan satın alınabilir veya siyah ve sarı oluklu kağıttan yapılabilirler.

Kağıt laleler başka bir yöntemle de yapılabilir – büküm şeritleri. Bunu yapmak için, her bir yaprağı ayrı ayrı kesmeniz gerekmez. Kağıdı şeritler halinde kesmek, orta kısımda bükmek yeterlidir. Daha sonra ikiye katlayın ve kenarları yarım daire olacak şekilde kesin..

Kağıt laleler başka bir yöntemle de yapılabilir - büküm şeritleri. Bunu yapmak için, her bir yaprağı ayrı ayrı kesmeniz gerekmez. Kağıdı şeritler halinde kesmek, orta kısımda bükmek yeterlidir. Sonra ikiye katlayın ve kenarları yarım daire olacak şekilde kesin.

O zaman yine de her bir yaprağa dışbükey bir şekil vermeniz ve onlardan bir tomurcuk yapmanız gerekecek. Gövde, önceki versiyonda olduğu gibi tel ve banttan yapılmıştır..

Oluklu kağıttan laleler, daha doğal görünün, böylece onları anne veya büyükanne için bir hediye ve iç dekorasyon için bir buket oluşturmak için kullanabilirsiniz..