Yumurta kabuklarından kendin yap resimleri ve panelleri. MK

Tablolar ve paneller, iç mekanı çeşitlendirmenin ve ona lezzet vermenin harika bir yoludur. Nasıl çizileceğini bilmiyor olsanız bile, çok ilginç bir kompozisyonla sonuçlanabilirsiniz. Nasıl? Modern iğne kadınları yumurta kabuklarını kullanmanın orijinal bir yolunu buldu. Panelin tabanını yumurta kabuğu parçalarıyla süslerseniz, artık dekupaj tekniği çeşitlendirilebilir. Size bir ana sınıf sunuyoruz yumurta kabuğundan resim nasıl yapılır.

Malzemeler:

– kontrplak;

– yumurta kabuğu;

– peçeteler;

– PVA tutkalı;

– vernik;

– Beyaz boya;

– sünger.

Yumurta kabuğu paneli

Bir yumurta kabuğu alın ve nazikçe küçük parçalara ayırın. Beyaz bir kabuk almanız tavsiye edilir, ancak yalnızca kahverengi yumurtalarınız varsa, cesaretiniz kırılmasın, kabuğun üzerini beyaz akrilik boya ile boyayabilirsiniz..

Bir yumurta kabuğu alın ve nazikçe küçük parçalara ayırın. Beyaz bir kabuk almanız tavsiye edilir, ancak yalnızca kahverengi yumurtalarınız varsa, cesaretiniz kırılmasın, kabuğun üzerini beyaz akrilik boya ile boyayabilirsiniz.

Kontrplak üzerine PVA tutkalı sürün ve kabukları düzgün bir şekilde döşemeye başlayın. Parçalar bir fırça veya parmakla bastırılabilir. Kontrplakları kabuklarla tamamen doldurmanız gerekiyor.

Kontrplak üzerine PVA tutkalı sürün ve kabukları düzgün bir şekilde döşemeye başlayın. Parçalar bir fırça veya parmakla bastırılabilir. Kontrplakları tamamen kabuklarla doldurmanız gerekir.

Büyük boşluklara sahip olmamaya çalışın. Bu süreç zahmetli olsa da yine de çok uzun sürmüyor..

Büyük boşluklara sahip olmamaya çalışın. Bu süreç zahmetli olsa da yine de çok uzun sürmüyor.

Böyle bir resmi kendi ellerinizle çizmekten daha hızlı yapabilirsiniz..

Böyle bir resmi kendi ellerinizle çizmekten daha hızlı yapabilirsiniz.

Kabuğunuz kahverengiyse, bir sünger alın, akrilik boyayla nemlendirin ve yüzeyi birkaç kat kaplayın..

Kabuğunuz kahverengiyse, bir sünger alın, akrilik boyaya batırın ve yüzeyi birkaç kat kaplayın. Bundan sonra, alt tabakayı dekoratif peçeteden çıkarın ve kabuklarla kontrplağa yapıştırın. Yüzey PVA ile önceden nemlendirilebilir.

Bundan sonra, alt tabakayı dekoratif peçeteden çıkarın ve kabuklarla kontrplağa yapıştırın. Yüzey PVA ile önceden nemlendirilebilir.

dekupaj tekniğini kullanarak kabuğun üstüne bir peçete yapıştırın

Resme eski bir etki vermek için bitüm alın ve panelin kenarını çevre boyunca örtün. Yüzeyi akrilik boya ile de yaşlandırabilirsiniz. Bunu yapmak için siyah ve kahverengi boyaları karıştırın ve paneli bir süngerle örtün. Akrilik bulmakta sorun yaşıyorsanız, aynı etkiyi elde etmek için guaj kullanmayı deneyin..

Resme eski bir etki vermek için bitüm alın ve panelin kenarını çevre boyunca örtün. Yüzeyi akrilik boya ile de yaşlandırabilirsiniz. Bunu yapmak için siyah ve kahverengi boyaları karıştırın ve paneli bir süngerle örtün. Akrilik bulmakta sorun yaşıyorsanız, aynı etkiyi elde etmek için guaj kullanmayı deneyin.

Peçete ve boyalar kuruduğunda yüzeyi vernikle açın. Kontrplak arkasına kancayı çivileyin ve panel hazır.

Peçetenin desenine göre çocuk oturma odasında veya koridorda güzel tablolar yapabilirsiniz.. Yumurta kabuğu paneli arkadaşlarınız için orijinal bir hediye olacak.