Swirls ile evde sabun nasıl yapılır. MK

Ev yapımı sabun yapımı hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap edecek eğlenceli bir aktivitedir. Her seferinde bir öncekinden tamamen farklı yeni bir sabun alabilirsiniz.. evde kendin yap sabun spin girdap tekniğini kullanırsanız çok orijinal olabilir. Hiçbir kar tanesi birbirine benzemediğinden, girdaplı sabun iki kez tekrarlanamaz. Desen dalgaları veya bukleleri, mermer çizgileri andırıyor. Sıradan dikdörtgen sabun bile çok güzel olduğu için birçok insan sadece bu tür sabun yapımına düşkündür..

Girdap sabunu, ana sınıf

Çizim şeffaf bir taban ile gösterilebilir, renkli veya birkaç renkli olanlar kullanılabilir. Lekelerin kalitesi sadece ustanın eline değil, aynı zamanda malzemelere de bağlıdır. Tüm bileşenler kalıcı olarak renklendirilmeli ve katmanlar birbiriyle karıştırılmamalıdır. Aksi takdirde resmin yapısı bozulur ve güzellik olmaz..

Bugün Akdeniz’i andıran lezzetli bir sabun yapacağız. Şeffaf ve beyaz bazlar elde etmek. Sabun için uçucu yağlar eczaneden satın alınabilir, çam ve portakal yağlarına ihtiyacınız olacak.

Videoyu izleyin: Sabunla sıfırdan dönüyor

1. Sabun formu. İlk kez, içine çizmek daha uygun olacağından dikdörtgen veya kare bir tane seçmek daha iyidir. Daha sonra orijinal halini alabilir ve belirli bir temada sabun yapabilirsiniz..

2. Hazır sabun bazları. Opak olanları alacağız, sonra girdaplar daha doygun olacak..

3. Boyalar. Mavi, yeşil alabilir veya karıştırıp lacivert elde edebilirsiniz. Şeffaf tabana portakal ekleyin. Boyalar göç etmemelidir, aksi takdirde resim alamayız.

4. Kozmetik yağlar. kayısı ve zeytin.

Evde el yapımı sabun yapma adımları

sabun tarifiEv yapımı sabun tarifi

Sabun karışımını kimyasal olarak elde edebileceğiniz gibi normal sabundan da elde edebilirsiniz. İlk durumda, bir alkali çözelti hazırlamanız gerekecek..

Sabun karışımını kimyasal olarak elde edebileceğiniz gibi normal sabundan da elde edebilirsiniz. İlk durumda, bir alkali çözelti hazırlamanız gerekecektir.Alkali bir çözelti hazırlama ve yağ ile karıştırma

Ve sonra titanyum çözeltisi.

Ve sonra titanyum çözeltisi.Titanyum dioksiti suda eritin ve sabunlu suya dökün

Bu çözeltiler karıştırılır ve sabunlu bir karışım elde edilir..

Hazır sabun kullanıyorsanız, suyla seyreltin ve sabun bazını mikrodalgaya koyun. Sabun karışımı daha sonra dört parçaya bölünür..

Sonra boyayı ekleyin: Bir kısım pembe, ikincisi mavi, üçüncüsü turuncu ve dördüncüsü beyaz. Buna göre aroma etkisi için doğru uçucu yağları seçin.

Sonra boyayı ekleyin: Bir kısım yeşil, ikincisi mavi, üçüncüsü turuncu ve dördüncüsü beyaz. Buna göre ilk ikisini çamla, üçüncüyü portakalla tatlandırıyoruz.Uçucu yağ ekleyin. Böl ve renklendirici ekle

Üç kütleyi de hemen sıcak bir şekilde birleştirirseniz, basitçe karışırlar. Bu yüzden biraz donmalarına izin vermeye değer ve film oluşmaya başlar başlamaz forma gönderiyoruz..

İnce tabakalar halinde yayıyoruz. Bundan sonra bir örgü şişi veya sert bir şiş alıp kalıbın dibine indiriyoruz ve aşağıdan yukarıya doğru dikkatlice sabunumuzu çekmeye başlıyoruz..

İnce tabakalar halinde yayıyoruz. Bundan sonra bir örgü şişi veya sert bir şiş alıp kalıbın dibine indiriyoruz ve aşağıdan yukarıya doğru dikkatlice sabunumuzu çekmeye başlıyoruz.Farklı renkteki çözeltileri yavaş yavaş kalıba dökün.

Alternatif olarak, önce paralel şeritler, sonra da birlikte yapabilirsiniz. Ancak bunları dik değil, biraz eğik olarak yapın. Veya hemen pastayı bir kalıba katmanlar halinde koyun. Zamanla yeni fikirler gelecek ve çizimler daha şık olacak.

Alternatif olarak, önce paralel şeritler, sonra da birlikte yapabilirsiniz. Ancak bunları dik değil, biraz eğik olarak yapın. Veya hemen pastayı bir kalıba katmanlar halinde koyun. Zamanla yeni fikirler gelecek ve çizimler daha şık olacaktır.Yuvarlak şekilli sabun

El yapımı sabun evde kendi elinizle yapmak kolaydır, satın alınandan çok daha güzel olacaktır. Bu zanaatı sadece kendiniz kullanamazsınız, aynı zamanda sevdiklerinize de verebilirsiniz. Ruhla yapılmış pratik ve özgün bir hediye alacaksınız..