Peçeteden kağıttan kalp nasıl yapılır. Usta sınıfı

Kağıt peçeteler, küçük çocukların bile üstesinden gelebileceği yaratıcılık için uygun bir malzemedir. Orijinal dekor öğeleri ve kartpostallar kendi ellerinizle yapılabilir ve annenize veya sevdiklerinize hediye olarak sunulabilir. Çocuklarla kalp şeklindeki zanaat ana sınıfında ustalaşmaya çalışın, çünkü herhangi bir yaratıcı çalışmanın onların gelişimi üzerinde olumlu bir etkisi vardır..

Malzemeler:

– karton;

– üç katmanlı peçeteler;

– makas;

– ince bant;

– yapıştırıcı.

DIY peçete kalp

Kalp şablonunuzu çevrimiçi olarak yazdırın ve önce düz kağıttan kesin. Bundan sonra iş parçanızı kartona aktarabilirsiniz. Peçetelerdeki boşlukları görmemeniz için renkli karton ile çalışmak çok uygundur..

Kendi elinizi veya çocuğun elini bir kağıda çizin ve şablonu da kesin. Elin dış hatlarını kartondan kesilmiş kalbe aktarın..

Beyaz ve kırmızı peçeteleri alın ve yaklaşık 3 cm genişliğinde şeritler halinde kesin.Bundan sonra her şerit küçük kareler halinde kesilmelidir..

Beyaz ve kırmızı peçeteleri alın ve yaklaşık 3 cm genişliğinde şeritler halinde kesin, bundan sonra her şerit küçük kareler halinde kesilmelidir.

Ayrıca okuyun: DIY kalp

Peçeteyi çalışma sırasında açmanıza gerek yok, çünkü gelecekte 4 kareyi birlikte bükmeniz gerekecek. İnce motor becerilerinin gelişimi üzerinde iyi bir etkisi olduğu için, peçete katlama işini çocuğunuza emanet edin..

Peçeteyi çalışma sırasında açmanıza gerek yok, çünkü gelecekte 4 kareyi birlikte bükmeniz gerekecek. İnce motor becerilerinin gelişimi için iyi olduğu için peçete katlama işini çocuğunuza emanet edin.

Beyaz ve ayrı ayrı kırmızı peçetelerin ayrı ayrı yuvarlanması tavsiye edilir, böylece daha sonra kalbe renkli bir aplike yapabilirsiniz..

Kalp üzerinde bir ilmek yapmak için ince bir şeritten bir parça kesin. Bir tutkal tabancası veya bant kullanarak kartona yapıştırabilirsiniz..

Kalp üzerinde bir ilmek yapmak için ince bir şeritten bir parça kesin. Tutkal tabancası veya bant ile kartona yapıştırabilirsiniz.

Kalbi elinizle doldurmaya başlayın. İlk önce, kontur boyunca beyaz rulo peçeteleri yapıştırmaya başlayın ve ardından yavaş yavaş ortasını doldurun..

Bundan sonra, kırmızı topakları alın ve bunları kalbin konturu boyunca ve ardından orta kısımda yapıştırın. Kalp şeklindeki zanaatı peçete topaklarıyla tamamen doldurmanız gerekiyor. Ürünün kurumasını bekleyin. Arka yüzüne dilek yazabilir veya resim çizebilirsiniz..

Kağıt el sanatları en yaygın olarak adlandırılabilir, çünkü yapımı çok az zaman alır ve hammaddeler düşük maliyetlidir. Her durum için kalp şeklindeki kartlar sunulabilir ve bunları peçetelerle süslerseniz, zanaat hacimli olur. Yaratıcı olun ve yaratıcı el sanatları yaratın.