Tahıllar, tohumlar ve kahve çekirdeklerinden el sanatları. Fotoğraf ve ana sınıf

Tahıllar ve kahve çekirdekleri hemen hemen her evin sahip olduğu en uygun fiyatlı el işi malzemeleridir. İç mekanı dekore etmek veya sevdiklerinize vermek için kullanılabilecek çok yaratıcı el sanatları yaparlar. Tahıllardan yapılan çalışmalar, yaratıcı yeteneklerinizi tam olarak ortaya çıkarmanıza izin verecek ve çocuklarla birlikte geçirmek ilginç olacaktır..

Kahve çekirdekleri hakkında konuşursak, sadece hoş bir aromaya sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda optimal parametrelerde farklılık gösterdikleri için yaratıcı çalışma için yeterince pratiktirler. Ek olarak, yüksek kaliteli tahılların kokusu sinir sistemini dengeler ve çocukların gözlem, azim, yaratıcı düşünce oluşumunu ve işe özgün bir yaklaşımı teşvik eder..

Kahve çekirdeklerinden tablo nasıl yapılır?

Karmaşık desenlerle kaplı kahve çekirdeklerinin resimleri, mutfağın veya koridorun iç kısmına ideal bir şekilde uyacaktır. Onları yapmak için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

  • Doğru boyutta fotoğraf çerçevesi.
  • Polimer yapıştırıcı veya ısı tabancası.
  • Gelecekteki resim fikrine bağlı olarak, zevkinize göre renkli kağıt, aerosol veya sulu boya ve diğer aksesuarları satın alabilirsiniz..

Karmaşık desenlerle kaplı kahve çekirdeklerinin resimleri, mutfağın veya koridorun iç kısmına ideal bir şekilde uyacaktır. Onları yapmak için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

Çalışmaya başlamadan önce, camı çerçeveden çıkarmak ve koruyucu filmi çerçeveden çıkarmak gerekir, karton astarı çıkarın, istenirse üzerine kağıt, düz bez veya boya ile yapıştırabilirsiniz..

O zaman gelecekteki çalışmaların bir taslağını düşünmeniz gerekir. Çizimin yerini belirlemek için bir kalem kullanın. Taneleri tabana yapıştırmadan önceden yerleştirebilirsiniz; bu, tasarımı daha iyi düşünmenize ve istenirse değiştirmenize olanak tanır. Resmi dikkatlice düşünerek hatalardan ve eksikliklerden kaçınabilirsiniz. Genel olarak, taneler istediğiniz gibi, kesinlikle herhangi bir yönde konumlandırılabilir..

Fasulyelerin rengini değiştirmek isterseniz, sulu boya veya sprey boya ile renklendirebilirsiniz. Renk farklılıkları olan farklı kahve türlerini de unutmayın..

Tasarımın rengine ve fikrine karar verdikten sonra taneleri yapıştırmaya başlayabilirsiniz. Kullanım sırasında çıkıntı yapıp istenmeyen lekeler oluşturabileceğinden çok fazla yapıştırıcı kullanmayın. Fazla yapıştırıcıyı kuru bir bezle lekeleyerek zamanında çıkarın..

Fotoğraf çerçevesi yerine bir duvar saatini temel alabilir, ayrıca yaratıcılığınız için temel olarak kullanabilirsiniz..

O zaman gelecekteki çalışmaların bir taslağını düşünmeniz gerekir. Çizimin yerini belirlemek için bir kalem kullanın.

Başka bir fikir oldukça orijinal ve göze hoş gelecek: fotoğrafın çerçevesini tahıllarla yapıştırmak. Bu durumda geniş kenarlar yapabilmeniz için ev yapımı bir karton çerçeve kullanabilirsiniz..

Başka bir fikir oldukça orijinal ve göze hoş gelecek: fotoğrafın çerçevesini tahıllarla yapıştırmak. Bu durumda geniş kenarlar yapmak için ev yapımı bir karton çerçeve kullanabilirsiniz.

Bir tür kahve ağacı veya bahçevan yaratma fikri daha az alakalı değildir. Bir stand üzerine bir çubuk yerleştirilerek yapılabilir ve üstüne kağıt gibi hafif bir malzemeden bir top sabitlenebilir. Daha sonra topun yüzeyi ve sehpa üzerine kahve çekirdekleri yapıştırılır..

Anaokulundaki çocuklar için tahıllardan el sanatları

Çeşitli küçük tahıllardan veya farklı renk ve şekillerde tohumlardan yapılmış orijinal paneller oldukça çekici görünecek. Onların yardımıyla sıra dışı çok dokulu kompozisyonlar oluşturabilirsiniz..

Çeşitli küçük tahıllardan veya farklı renk ve şekillerde tohumlardan yapılmış orijinal paneller oldukça çekici görünecek. Onların yardımıyla sıra dışı çok dokulu kompozisyonlar oluşturabilirsiniz.

Tahılları kağıda yapıştırma tekniği, kahve çekirdekleri ile daha önce sunulan versiyondan farklıdır. Örneğin baklagiller tek tek yapıştırılabilir. Küçük tahıllar, bir şablon aracılığıyla tutkalla yağlanmış bir yüzeye dökülebilir..

Ayrıca okuyun: Kahve ana sınıfından panel

Bu nedenle, bir eskiz oluştururken, kapalı şekiller ve elemanlar seçmeli, her sektörü dikkatlice tutkalla kaplamalı ve sürekli bir tür tahıl tabakasıyla örtmelisiniz. Daha güvenli bir sabitleme için bir sünger kullanarak malzemeyi kağıda daha sıkı bastırabilirsiniz.

Bu nedenle, bir eskiz oluştururken, kapalı şekiller ve elemanlar seçmeli, her sektörü dikkatlice tutkalla kaplamalı ve sürekli bir tür tahıl tabakasıyla örtmelisiniz..

Bu nedenle, bir eskiz oluştururken, kapalı şekiller ve elemanlar seçmeli, her sektörü dikkatlice tutkalla kaplamalı ve sürekli bir tür tahıl tabakasıyla örtmelisiniz.

Bir sünger yardımıyla, daha güvenilir sabitleme için malzemeyi kağıda daha sıkı bir şekilde bastırabilirsiniz ve tamamen kuruduktan sonra fazla tahıllar yüzeyden kolayca çıkarılabilir. Bu prensibe göre, tüm kaide kaplıdır..

Bir sünger yardımıyla, daha güvenilir sabitleme için malzemeyi kağıda daha sıkı bir şekilde bastırabilirsiniz ve tamamen kuruduktan sonra fazla tahıllar yüzeyden kolayca çıkarılabilir. Bu ilke ile, tüm temel kapsanmaktadır.

Çocuklar için tahıllardan alfabe

Bir çocuğu harflerle tanıştırırken ve okumayı öğrenirken, hacimsel harf tekniğini kullanmak en iyisidir. Bu, harfleri daha hızlı ezberlemesine yardımcı olacak ve bir tür oyunun tadını çıkarabilecek..

Malzemeler:

  • Nötr gölgede bir karton levha;
  • Kalemler;
  • PVA tutkalı;
  • Makas;
  • kabuğu çıkarılmış tane: fasulye, bezelye, darı vb. kendi takdirinize göre.

Alfabenin çeşitli harfleri bir karton taban üzerine çizilir, ardından tutkal uygulanır ve taslağa göre taneler serilir. Yürütme için birçok seçenek var, hepsi ebeveynlerin malzemelerine ve hayal gücüne bağlı.

Alfabenin çeşitli harfleri bir karton taban üzerine çizilir, ardından tutkal uygulanır ve taslağa göre taneler serilir. Yürütme için birçok seçenek var, hepsi ebeveynlerin malzemelerine ve hayal gücüne bağlı..

Şişeyi tahıllar veya tohumlarla süslüyoruz

Böyle bir teknik için, bir cam şişe alırlar ve tohumlar veya tahıllar, birkaç kat halinde birkaç kat halinde dökülürken, orijinal desenler ve uyumlu kombinasyonlar elde edilir..

Böyle bir teknik için bir cam şişe alırlar ve tohumlar veya tahıllar birkaç kat halinde birkaç kat halinde dökülür, böylece orijinal desenler ve uyumlu kombinasyonlar elde edilir.

Böyle bir zanaat, eviniz için oldukça standart olmayan bir dekorasyon haline gelecektir. Tasarım, kahve gibi renklendirilebilen tahılların rengine bağlıdır..

İrmik kullanarak eğitici oyunlar

Tahıl oyunları, çocuklarda ince motor becerileri geliştirmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Oyuna olan ilgiyi artırmak için sağrı boyanabilir. Yöntemin özü, tahılın bir tepsiye veya başka bir düz yüzeye dökülmesi ve çocuğa parmaklarıyla tuhaf desenler yapma fırsatı vermesidir. Başlangıç ​​olarak, daire veya kare gibi oldukça basit şekiller seçebilir ve ardından daha belirli nesnelere geçebilirsiniz. Bu teknik aynı zamanda bebeğin yaratıcı düşüncesini de geliştirir..

Tahıl oyunları, çocuklarda ince motor becerileri geliştirmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Oyuna olan ilgiyi artırmak için sağrı boyanabilir.

Tahıllar, tohumlar ve kahve çekirdekleri el sanatlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda çok sayıda yaratıcı ürün, iç dekorasyon ve hatta çocuklar için heyecan verici oyunlar yapmak için kullanılabilirler. Kendi ellerinizle sıradan yiyecekleri ve eski ev eşyalarını güzel el sanatlarına dönüştürebilirsiniz..