Częstym problemem w większości gospodarstw domowych jest ograniczona przestrzeń kuchenna. Umiejętne zorganizowanie małej kuchni, znalezienie miejsca na wszystko i zapewnienie większego komfortu to nie lada wyzwanie dla każdej gospodyni domowej. Ale mała kuchnia ma swój urok! Małe kuchnie są często znacznie wygodniejsze i "grzałka" jak duże pokoje, które jakoś wyglądają na puste. Ale jak możesz łatwiej zorganizować swoją małą kuchnię? Opowiemy Ci o tym w następnych 7 wskazówkach.

Zorganizuj małą kuchnię: zastanów się, czego naprawdę potrzebujesz!

Przede wszystkim naprawdę ważne jest, aby zastanowić się, co jest najczęściej używane w kuchni. Zadaj sobie pytania: "Jak często gotujemy czy częściej zamawiamy jedzenie? Jakich naczyń i szklanek potrzebujemy? Częściej pieczemy lub smażymy?" Po udzieleniu odpowiedzi na te pytania będziesz miał jasny obraz tego, czego naprawdę potrzebujesz w kuchni, bez zaśmiecania jej niepotrzebnymi naczyniami i innymi przedmiotami.

zorganizować małą kuchnię założyć małą kuchnię

Prawidłowo ułóż najczęściej używane przedmioty

Proces gotowania jest znacznie łatwiejszy, gdy wszystkie niezbędne przedmioty są pod ręką. Na przykład oprzyj deskę do krojenia o płytki za kranem kuchennym (kranem). W pobliżu zlewu powinieneś mieć haczyki lub małe drążki do wieszania ręczników. Umieść ręcznik kuchenny lub ściereczkę do mopa obok płyty kuchennej, aby szybko wytrzeć odpryski tłuszczu lub resztki jedzenia. Postaw ulubione filiżanki kawy na ekspresie lub obok niego, aby szybciej przygotować i cieszyć się poranną kawą. Szuflada ze sztućcami powinna być umieszczona pod blatem tak, aby podczas gotowania wszystko co potrzebne było pod ręką.

Wskazówka: Jeśli chcesz zaprojektować wszystko poprawnie od samego początku i potrzebujesz dodatkowych pomysłów, powinieneś poszukać specjalistyczne planowanie kuchni poinformuj się.

Wszystko, co nie należy do kuchni, musi zniknąć!

Postaraj się umieścić wszystko na swoim miejscu. Szafka lekarska, pełna tabletek i maści, może znaleźć miejsce również w gabinecie w salonie lub łazience. Akcesoria biurowe, takie jak zszywacze, długopisy, klipsy itp., znajdują się w domowym biurze lub w szufladzie biurka. Ułóż wszystko poprawnie i zapewnij wystarczającą ilość wolnego miejsca na akcesoria kuchenne.

założenie małej kuchni pomysły na kuchnię zorganizowanie małej kuchni

Uporządkuj szafki kuchenne

Umieść najczęściej używane talerze i kubki w polu widzenia. Większe naczynia (takie jak rondle i patelnie) powinny znajdować się pod blatem w szafce. Puszki do muffinek, miksery i wszystko, co rzadko wyjmujesz, można postawić na górnych półkach.

Stwórz więcej porządku w szufladach

Nawet jeśli masz w kuchni tylko jedną szufladę, to powinna być odpowiednio podzielona z miejscem na widelce, łyżki, noże i inne drobne akcesoria. Jeśli nie możesz tego schować do szuflady, zdobądź szklane słoiki lub małe pudełka do przechowywania, włóż do nich sztućce, których używasz na co dzień i postaw je na blacie.

Użyj monochromatycznej palety kolorów

Jeśli chcemy stworzyć wrażenie przestronności, bardzo ważny jest dobór kolorów. Jednokolorowe naczynia pomogą Ci zorganizować małą kuchnię w zwarty sposób. W małej kuchennej przestrzeni oczom znacznie łatwiej jest orientować się, jeśli dominuje tam jeden kolor. Dlatego radzimy wybrać naczynia i rondle jednokolorowe.

wyposażenie kuchni zorganizować naczynia mała kuchnia

Zorganizuj małą kuchnię według własnych potrzeb

meble kuchenne organizują małe kuchnie

Wykorzystaj przestrzeń na wysokości

W ciasnych i ciasnych przestrzeniach każdy zakątek powinien być urządzony praktycznie i starannie. Możesz na przykład bardziej praktycznie wykorzystać tylną ścianę kuchni nad płytą kuchenną, dołączając pasek magnetyczny i wieszając noże i inne przybory kuchenne w zasięgu ręki. Półkę na przyprawy można zamocować w pobliżu lodówki lub obok niej, aby szybciej uzyskać dostęp do ulubionych przypraw, gdy ich potrzebujesz. Można również praktycznie wykorzystać wolne przestrzenie nad blatem. Praktyczne i wygodne jest posiadanie pionowej szuflady pod blatem, w której można przechowywać butelki octu, oleju i sosów często używane w kuchni.

Ponadto wnętrze drzwi szafki może zapewnić dodatkową przestrzeń do przechowywania przyborów kuchennych. Możesz m.in. B. Zapewnij małe haczyki do zawieszenia uchwytu na garnek w pobliżu piekarnika. Przymocuj mały metalowy stojak i umieść na nim przyprawy, płyn do mycia naczyń i środki czyszczące lub ustaw pokrywki garnków w zasięgu ręki.

Każde gospodarstwo domowe powinno mieć piękną, praktyczną i przyjemną kuchnię, nawet jeśli nie jest tak duża, jak byśmy sobie tego życzyli. Skorzystaj z naszych wskazówek i upewnij się, że Twoja kuchnia jest doskonale zorganizowana.

  pomysły na kuchnię zorganizuj małą kuchnię

szafki kuchenne organizują małą kuchnię