Naucz się haftować pomysły na majsterkowanie

W tym artykule proponujemy świetny pomysł dla fanów rękodzieła – nauczyć się haftować! Ta wspaniała rozrywka da Ci możliwość spędzenia wielu przyjemnych godzin na kanapie i pokazania swojej kreatywności poprzez samodzielne tworzenie małych dzieł sztuki! Haft również powraca i jest obecnie bardziej popularny niż kiedykolwiek. Jeśli jesteś zafascynowany pomysłem, poniżej znajdziesz kilka informacji o najważniejszych ściegach, a także kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci zacząć w tej dziedzinie. Daj się zainspirować i baw się dobrze czytając!

Naucz się haftować: jak to zrobić?

Naucz się haftować instrukcje i wskazówki

Naucz się haftować kreatywne pomysły DIY wolny czas

Naucz się haftować proste instrukcje wskazówki ważne szwy

Naucz się haftować, jak to zrobić

Naucz się haftować pomysły i inspiracje

Naucz się haftować ważne ściegi i imponujące wzory

Wzory uczą się imponująco haftować

Naucz się haftować imponujące wzory i inspirujące pomysły

Naucz się haftować wzór lisa

Nauka haftowania właściwie wcale nie jest trudna, a jednocześnie naprawdę ma sens – jak wspomniano powyżej, prawdziwe arcydzieła można tworzyć za pomocą nici i igieł, które nadają się nie tylko do dekoracji domu, ale także jako świetne prezenty dla różne okazje. Wybór motywów jest po prostu nieograniczony – od stylizowanych roślin i zabawnych zwierzątek po abstrakcyjne geometryczne kształty i możesz po prostu haftować w dowolnym miejscu – na przykład podczas długiej podróży pociągiem lub samolotem. Na początku możesz skorzystać z licznych darmowych wzorów haftu w Internecie. Ale gdy już dobrze nauczysz się najważniejszych ściegów i zdobędziesz trochę doświadczenia, możesz również tworzyć własne motywy i niepowtarzalne kompozycje i wykorzystywać je do ozdabiania poduszek i kocyków, ozdabiania starych ubrań itp. Poniżej znajdziesz wszystko, co ważne dla początkujących wiedzieć. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki Ci pomogą!

Haft dla początkujących – wybór materiałów

Naucz się haftować Kup szwalnię

Naucz się haftować materiały kup przędzę

Naucz się haftować Kup materiały Igły

Naucz się haftować pomysły na majsterkowanie Wybór tkaniny

Dobór materiałów jest bardzo ważny dla pięknego haftu. Jeśli rodzaj ściegu, tkanina i nici nie są skoordynowane, z pewnością nie uzyskasz pożądanego rezultatu. Oprócz tych materiałów potrzebne będą również ostre nożyczki, ołówek i odpowiednie igły do ​​haftu. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w szwalni – jako początkujący najlepiej poprosić o poradę sprzedawczyni. Jeśli chodzi o wybór tkaniny – praktycznie każdy rodzaj tkaniny można wyhaftować. Dla początkujących najlepiej nadają się tkaniny o wyraźnej, równej strukturze, takie jak tzw. linie sitowe, płótno i płótno studenckie. Być może najlepszym wariantem dla Ciebie byłyby tkaniny Aida, w których zawsze podana jest liczba ściegów na centymetr i które mają wyraźnie widoczne dziury.

Przydatne wskazówki dla początkujących

Naucz się haftować oryginalne wzory Flamingo

Naucz się haftować Porady Kupowanie materiałów Tamborki

Naucz się haftować nowoczesne pomysły DIY

Naucz się haftować instrukcje

Jeśli wybierasz mulinę do haftu po raz pierwszy, przekonasz się, że różnorodność kolorów i materiałów jest naprawdę ogromna. Najważniejsza jest jednak wytrzymałość nici – zależy to od tego, jak dokładny powinien być haft. Zwykle haftowane są 2 lub 3 nitki, ale wymaganą liczbę znajdziesz w każdym przewodniku haftu. W przypadku rodzajów tkanin o wyraźnie widocznej strukturze (takich jak tkaniny Aida i płótno) potrzebne są tępe igły do ​​haftu, ale do wszystkich innych tkanin można używać tylko ostrych igieł. Tamborek również ułatwi ci pracę, naciągając materiał. Najprościej jest właściwie kupić zestaw do haftu dla początkujących – znajdziesz w nim wszystko, czego potrzebujesz plus motyw i instrukcję.

Naucz się haftować – haft krzyżykowy

Naucz się haftować ściegiem krzyżykowym

Naucz się haftować Jak samodzielnie wykonać haft krzyżykowy

Jednym z najważniejszych ściegów, których zdecydowanie powinieneś się nauczyć, jest haft krzyżykowy. W prawym rzędzie odbywa się od lewego dolnego do prawego górnego. W tylnym rzędzie (ściegiem kryjącym) jest odwrotnie – ścieg wykonywany jest od prawego dolnego rogu do lewego górnego. Na początku każdego nowego ściegu kryjącego igła wystaje pionowo w dół.

Stebnówka (stebnówka)

Naucz się haftować, aby samodzielnie wykonać stębnówkę

Naucz się haftować ważne ściegi instrukcje stebnowania

Pomysły na stebnówki do haftowania

Naucz się haftować instrukcje stebnówki

Jest to prawdopodobnie najlżejszy ścieg zwykle używany do haftu z drobnym konturem. Tkaninę należy przebić na żądaną długość od dołu do góry. Pod koniec ściegu po prostu poprowadź igłę do tyłu do otworu i przekłuj od góry do dołu.

Satynowy ścieg

Naucz się haftować satynowe ściegi kwiatowe

Naucz się haftować ściegiem satynowym

Ścieg satynowy służy do wypełniania konturów. Proste ściegi są umieszczane blisko siebie. Po każdym ściegu na górze należy poprowadzić igłę z powrotem do dziurki z tyłu.

Ścieg macierzysty

Naucz się szyć ważne ściegi ścieg macierzysty

Naucz się haftować instrukcje ściegu macierzystego

Ścieg macierzysty wygląda szczególnie pięknie i jest często używany do obrysu. Powinieneś przebić materiał od dołu do góry i poprowadzić igłę z powrotem o połowę długości ściegu na odwrotnej stronie, przekłuwając ponownie od dołu do góry blisko pierwszego ściegu.