Zrób sam olejek lawendowy

Przyjemne aromaty tworzą w mieszkaniu miłą atmosferę, w której można się zrelaksować i odstresować. Większość sprayów do pomieszczeń, które można znaleźć na rynku, zawiera dużo chemikaliów, dlatego w tym artykule pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonać zapachy do pomieszczeń z suszonych kwiatów, olejków eterycznych i domowych środków zaradczych. Miłej lektury! Mamy nadzieję, że spodobają Ci się nasze pomysły!

Sam twórz zapachy do pokoju – świetny pomysł na majsterkowanie w czasie wolnym

Zrób sam olejki eteryczne

Zrób sam świecę zapachową

Stwórz własne saszetki zapachowe do pokoju z lawendą

Saszetki zapachowe do pokoju DIY

Stwórz własne drzewo zapachowe zapachowe do samochodu

Twórz zapachy do pokoju za pomocą płynu do zmiękczania tkanin

Zrób sobie żel pod prysznic olejek pomarańczowy

Samodzielnie zrób patyczki zapachowe do pokoju

Dobry zapach pokojowy powinien nie tylko rozprowadzać w pomieszczeniu przyjemny aromat, ale także neutralizować wszelkie nieprzyjemne zapachy – na przykład z kuchni czy palenia. Większość sztucznych odświeżaczy do pomieszczeń nie spełnia jednak tego zadania – po prostu mieszają się z zapachem, co jeszcze bardziej pogarsza problem. Dlatego w tym artykule proponujemy Wam kilka świetnych przepisów na zapachy do pomieszczeń z naturalnymi składnikami, które również neutralizują wszelkie nieprzyjemne zapachy. Mamy nadzieję, że wśród naszych propozycji znajdziesz idealny aromat do swojego domu!

Zrób sobie zapachy do pokoju z alkoholem

Zapachy domowe tworzą kreatywne pomysły na majsterkowanie

Zrób sobie perfumy do pokoju, instrukcje na zdjęciach

Zrób odświeżacz do pokoju jako prezent

Zapach do pokoju pałeczkami do mieszkania można wykonać bardzo szybko i łatwo, a na początek proponujemy prosty przepis z alkoholem. Oprócz etanolu z apteki (możesz też użyć wódki lub innego wysokoprocentowego alkoholu), będziesz potrzebować także kilku bambusowych patyczków, małej szklanej butelki z wąską szyjką, wybranych olejków eterycznych i wody destylowanej. Jeśli chodzi o wybór olejków eterycznych, możliwości są po prostu nieograniczone, ale powinieneś szukać jakości, aby uzyskać pożądany efekt. Najlepiej kupować olejki w aptece i zasięgnąć porady farmaceuty. Aby samemu nadać pomieszczeniu zapachu, należy najpierw napełnić szklaną butelkę etanolem – na 100 ml zapachu potrzeba ok. 10 ml alkoholu. Następnie dodaj 10-12 kropli olejku eterycznego i dobrze wstrząśnij butelką. Na koniec napełnia się wodą destylowaną i zanurza w niej bambusowe pałeczki. Odwróć go i ciesz się cudownym aromatem!

Zapach do pokoju w sztyfcie z gliceryną

Zrób sam olejek zapachowy, jak to zrobić

Zapach i przestrzeń to świetne pomysły na samodzielne wykonanie

Zapachy do pomieszczeń można również samodzielnie wykonać za pomocą gliceryny. Właściwie istnieją dwa warianty – z alkoholem i bez alkoholu. Do pierwszego potrzebujesz 100 ml gliceryny z apteki i 15-20 kropli olejku eterycznego. W ten sam sposób miesza się je w szklanej butelce, którą następnie napełnia się wodą destylowaną. Do drugiego wariantu potrzebne są 4 ml gliceryny i 60 ml 98% alkoholu, zmieszane ze 100-150 kroplami olejku eterycznego. Uzyskuje się bardzo wysoką intensywność zapachu, a samodzielnie wykonanego dyfuzora można używać przez wiele miesięcy.

Stwórz swój własny organiczny odświeżacz do pokoju

Jak samemu zrobić olejki eteryczne Instrukcje

Zrób sam świece zapachowe Instrukcje i wskazówki

Pachnący olejek sam przygotuj proste przepisy

Zrób sobie żel pod prysznic, jak to zrobić

Zrób sam olejek lawendowy, jak to zrobić

Same zapachy do pomieszczeń tworzą pomysły i inspiracje

Odświeżacz do pokoju z kawą oczywiście

Zapachowe i przestrzenne naturalne składniki odświeżacz do pokoju

Zapachy do pomieszczeń oczywiście kawa i cynamon

Zrób sam organiczny zapach pokoju

Receptura naturalnych składników zapachowych w pokoju

Oczywiście samemu twórz zapachy do pokoju

Istnieje również wiele wspaniałych domowych przepisów bez zapachów. Na przykład możesz zmieszać olejek eteryczny i olej roślinny w jednej butelce. Olejki pomarańczowy, jaśminowy, lawendowy i różany to fajne warianty pod tym względem. W zależności od wielkości butelki można włożyć do niej 5-10 patyczków rattanowych lub bambusowych, a przyjemny aromat rozprzestrzeni się po całym pomieszczeniu. Wspaniałym pomysłem na naturalny zapach pokoju zimą jest skórka pomarańczy na grzejniku lub pomarańcze nabijane goździkami – z ich zapachem szybko wprawisz się w cudowny świąteczny nastrój! Możesz również wykonać naturalne odświeżacze do pokoju do mieszkania ze składnikami o specyficznym, trwałym zapachu – np. cynamon, mięta, cytrusy, rozmaryn, goździki. Włóż wybrane składniki do szklanki, napełnij wodą i włóż do lodówki. Kiedy chcesz odświeżyć powietrze w pomieszczeniu, po prostu umieść ten organiczny zapach w rondlu i pozwól mu się gotować. Dzięki temu pokój szybko się zapełni pięknym aromatem.

Przepis na odświeżający spray do pokoju

Odświeżacz do pokoju DIY

Zrób sobie zapach pokoju przepis na spray do pokoju

Możesz również bardzo łatwo zrobić odświeżający spray do pokoju o zapachu cytryny. Do tego potrzebna będzie wódka, skórka pomarańczy i cytryny oraz olejek eteryczny z pomarańczy. Dobrze wymieszaj składniki i wstaw do lodówki na 12-15 dni. Następnie napełnij butelkę z rozpylaczem i gotowe!