duża szafka na buty zbudowana przeze mnie

Czy pierwszy raz wszedłeś do mieszkania i od razu zwróciłeś uwagę na buty porozrzucane na podłodze? W tym artykule proponujemy Ci kreatywny pomysł, dzięki któremu w końcu możesz zaprowadzić porządek w przedpokoju – zbuduj własną półkę na buty! Poniżej znajduje się prosty przewodnik po tym, jak zbudować ozdobną półkę na buty, która jest nie tylko praktyczna i ma wystarczająco dużo miejsca na wszystkie Twoje buty, ale także wygląda naprawdę świetnie. Daj się zainspirować i powodzenia z masteringiem!

Zbuduj własną szafkę na buty: jakie są zalety

Zbuduj swój własny stojak na buty z rurek

Samodzielne zbudowane pudełka na buty na buty

Regał na buty wykonany z palet

Zbuduj samodzielnie półkę narożną z palet

Zbuduj własną szafkę na buty z drewnianych skrzynek

Dla wielu kobiet buty to pasja – często kupują tak dużo, że po prostu nie mają dla nich miejsca do przechowywania. Ten sam problem występuje w rodzinach wielodzietnych, gdzie buty zawsze przeszkadzają. Zamiast denerwować się bałaganem w korytarzu, możesz umieścić swoje buty w centrum uwagi, kupując ładny stojak na buty lub budując go samodzielnie. Drugi wariant jest lepszy, ponieważ daje możliwość wyrażenia swojej kreatywności i sprawienia, aby półka była zupełnie wyjątkowa – w zależności od osobistych preferencji. Możesz też w ten sposób sporo zaoszczędzić – szafki na buty na rynku często nie są tanie i nie zawsze odpowiadają Twoim potrzebom. Z tych wszystkich powodów poniżej przedstawiamy prostą instrukcję montażu praktycznych drewnianych stojaków na buty. Mamy nadzieję, że podoba Ci się nasza propozycja!

Zbuduj swój własny stojak na buty – lista materiałów

Zbuduj własne buty do kredensu

Półka zbuduj sobie buty niszowe słupki

Półka zbuduj buty samodzielnie kreatywne pomysły na majsterkowanie

Komoda tanie buty ławkowe

Szafka na buty wbudowana pod schodami

Zbuduj drewnianą półkę samodzielnie z obrotowymi butami

Zbudowanie własnego stojaka na buty jest w rzeczywistości znacznie łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Do oferowanego przez nas wariantu potrzebne są następujące materiały:

• 20 płyt pilśniowych średniej gęstości (22 x 34 cm, grubość 16 mm)

• 40 kołków drewnianych (6 mm)

• 10 śrub hakowych

• 4 kątowe zaciski śrubowe

• biały lakier akrylowy

• Klej do drewna

• Ołówek

• linijka

Potrzebne będą również kilka narzędzi: wyrzynarka, wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, szlifierka akumulatorowa, laser krzyżowy (jeśli to możliwe), system natrysku drobnego oraz wiertarka do drewna 6 i 10 mm.

Sam zbuduj drewnianą półkę na wszystkie swoje buty: jak to zrobić?

Zbuduj własny stojak na buty z drewna, biały, obrotowy

duża szafka na buty nowoczesna praktyczna

Komoda, aby buty były tanie

Zbuduj samodzielnie półki z butami z metalowych prętów

Zbuduj własną szafkę na buty DIY pomysły

Stojak na buty wykonany z palet DIY

Sam zbuduj półki na buty

Zanim zaczniesz budować, możesz pomalować ścianę na żądany kolor, aby stojak na buty naprawdę przyciągał wzrok. Następnie należy użyć zacisków śrubowych kątowych, aby połączyć 2 drewniane panele jak dach. Na krawędzi, gdzie drewno zachodzi na siebie, zaznacz ołówkiem punkty – z odstępem 6 x 0,8 cm z obu stron. W tych miejscach należy wywiercić otwór o głębokości około 3 cm wiertarką akumulatorową i wiertarką do drewna 6 mm. Po zdjęciu zacisków nałóż odpowiednią ilość kleju do drewna na obszar zakładki, włóż drewniane kołki przez wywiercone otwory i ponownie połącz ze sobą panele. Powinieneś powtórzyć ten proces z pozostałymi drewnianymi panelami.

Zbuduj swój własny stojak na buty – instrukcje

Kreatywne pomysły na tubę jako stojak na buty

Sam zbuduj półkę narożną

Półka sama buduje buty przezroczyste plastikowe torby

Drewniana półka zbuduj sobie buty białe

Po zakończeniu połącz dwa tak zbudowane „dachy” za pomocą kątowych zacisków śrubowych, tworząc skrzynkę. Skrzynka ta jest połączona ze sobą dwoma zakładkami – tak jak w przypadku dachów. Następnie z każdej strony należy zaznaczyć cztery punkty podwieszenia – w odległości 6 x 6 cm i 6 x 4 cm od lewej i prawej strony. Wywierć otwory w zaznaczonych miejscach wiertarką akumulatorową i wiertarką do drewna 10 mm. Wytnij przestrzeń między otworami jeden na drugim, aby powstała szczelina na zawieszenie. Szlifować wystające kołki i wszystkie krawędzie szlifierką akumulatorową. Następnym krokiem jest użycie systemu drobnego natrysku do pomalowania wszystkich pudełek wewnątrz i na zewnątrz białą farbą akrylową. Pozwól im dobrze wyschnąć przed przystąpieniem do powieszenia. Za pomocą lasera krzyżowego można było znacznie szybciej i łatwiej zlokalizować pozycje pudełek. Należy je przymocować do ściany za pomocą śrub hakowych w formie schodów. I zrobione! Powyżej znajduje się zdjęcie naszego stojaka na buty, które da Ci lepsze wyobrażenie o tym, jak ostatecznie powinien wyglądać. Ale spójrz też na inne zdjęcia w tym poście – mogą być również wykorzystane jako źródło inspiracji.