Zbuduj własne instrukcje dotyczące grillowania

Lato to czas towarzyskich grilli w gronie rodziny i przyjaciół, dlatego w tym artykule pokażemy Wam, jak można zbudować własny grill. Nasze instrukcje można stosunkowo łatwo skopiować, ale ceglany, nierdzewny i łatwy w utrzymaniu ceglany grill ogrodowy jest zdecydowanie wart wysiłku! Konstrukcja jest szczególnie stabilna i można ją zbudować tylko na weekend. Postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami!

Zbuduj własny grill – niezbędne materiały

Zbuduj grilla w ogrodzie

Zbuduj własny grill z cegły

Jeśli chcesz samodzielnie zbudować grill, będziesz potrzebować następujących materiałów:

  • od 100 do 200 kostek (w zależności od wielkości grilla)
  • 30 kg cementu (na 100 cegieł)
  • Pasująca misa paleniskowa i ruszt grillowy
  • 4 drewniane panele (5,1 × 25,4 cm)
  • 12 słupków drewnianych (5,1x10cm)
  • stalowa kratka
  • Grill, ruszt grillowy i tacka ociekowa

Warto najpierw zaopatrzyć się w grill i akcesoria, dokładnie je zmierzyć i skoordynować wymiary z planem budowy, aby nie było przykrych niespodzianek. Jeśli chcesz, możesz ponownie zbudować miejsce do przechowywania gotowego grilla z cegły – ale możliwe jest również postawienie obok niego małego stolika.

Zbuduj własny grill: wybierz odpowiednią lokalizację

Zbuduj własny grill z miejscem do przechowywania

Najpierw należy wybrać odpowiednie miejsce na grill – w jego pobliżu nie powinny znajdować się żadne łatwopalne materiały. Dowiedz się o pogodzie na najbliższe dni – jeśli będzie sucho i ciepło, konstrukcja wyschnie tak szybko, jak to możliwe. Pomyśl jeszcze raz o wielkości grilla, który chcesz – zależy to od tego, ilu gości zwykle zapraszasz i jak duża jest Twoja rodzina.

Zbuduj ramę do betonowego fundamentu

Zbuduj własną podstawę ramy grilla

Zbuduj grilla z drewnianą ramą z metalową podstawą z siatki

Rozpocznij budowę od położenia solidnego betonowego fundamentu – jeśli planujesz umieścić grill na swoim patio, ten krok może być niepotrzebny. W takim przypadku gotowy grill miałby również baldachim. Ale jeśli znalazłeś dla niego lepsze miejsce w ogrodzie, powinieneś wykonać następujące czynności: Wykonaj prostokątną ramę z drewnianych paneli i przymocuj ją do podłoża za pomocą drewnianych kołków. Następnie dodaj stalowe siatki, które przyciąłeś do odpowiedniego rozmiaru. Jest to konieczne, aby beton nie zaczął pękać przy mroźnej pogodzie, a także nadał fundamentowi dodatkową stabilność.

Wlej podkład

Sam zbuduj grill, wylej betonowy fundament

Następnie zostanie przygotowany beton. Wymieszaj 1 część cementu, 3 części piasku i 1 część wody, aż mieszanina będzie gładka i gęsta. Najpierw umieść trochę betonu w ramie i wygładź ją prostą deską. Powtarzaj, aż cała rama zostanie wypełniona i pozwól podkładowi całkowicie wyschnąć przez co najmniej 48 godzin.

Cegły to ściany

Zbuduj własne cegły murowane do grilla

Gdy fundament jest gotowy, pozostaje tylko zamurować cegły i w ten sposób zbudować grill. Rozpocznij budowę od pozostawienia odstępu 0,6 cm między każdą cegłą. Co najważniejsze, ściany układają się prosto – sprawdzaj to po każdym rzędzie. Zanim dostaniesz się na górę, musisz w bocznych ścianach pozostawić specjalne wnęki na ruszt grillowy i tackę ociekową na tej samej wysokości. Ewentualnie można również przymurować niektóre cegły wzdłuż, aby wystawały. Po ostatniej niszy należy wybudować dwa lub trzy rzędy cegieł. Aby dym mógł łatwo uciec, a ściany boczne nie czerniały z czasem, nie należy ich zbyt wysoko. Kiedy już skończysz budowę, możesz obłożyć całą konstrukcję lub tylko fundament naturalnym kamieniem – to kwestia gustu. Alternatywnie można również przykleić dowolne kamienne płyty do muru – uszczelni to fugi między poszczególnymi cegłami, uzyska gładką powierzchnię i posłuży jako półka na składniki i sztućce.

Złóż grill

Zbuduj własny grill

Zbuduj własny grill i przykryj go kamieniem

Na koniec złóż grill, ruszt grillowy i tackę ociekową i gotowe! Teraz możesz zacząć grillować! Kolejną prostą instrukcję montażu grilla ogrodowego znajdziesz tutaj.