Kamienny grill zbuduj sobie ogrodową cegłę szamotową

Być może zgadzasz się, że trudno sobie wyobrazić lato bez grilla. Jeśli chcesz cieszyć się grillowaniem na świeżym powietrzu z rodziną lub przyjaciółmi, możesz sam zbudować kamienny grill! W tym poście oferujemy Ci prosty poradnik, który krok po kroku wyjaśnia, jak zbudować grill ogrodowy z cegieł ogniotrwałych. Daj się zainspirować i spraw, aby zbudowany z cegły kamienny grill stał się Twoim nowym projektem na weekend!

Sam zbuduj kamienny grill – o wiele łatwiej niż myślisz

Zbuduj swój własny kamienny grill Instrukcje i pomocne wskazówki

Zorganizuj grilla na świeżym powietrzu

Zbuduj własny grill ogrodowy grillujący na świeżym powietrzu

Grill ogrodowy kolorowe cegły oryginalny wygląd

Cegła kreatywne pomysły DIY kamienny grill w ogrodzie sam

Domowy kamienny grill nie tylko daje możliwość spędzania towarzyskich letnich wieczorów na świeżym powietrzu, ale także nada Twojemu ogrodowi przytulny wygląd. W rzeczywistości możesz samodzielnie zbudować kamienny grill bez większego wysiłku lub wydawania dużej ilości pieniędzy i czasu. Jest to o wiele łatwiejsze niż myślisz i nie potrzebujesz do tego żadnych specjalnych umiejętności manualnych. Przede wszystkim należy znaleźć odpowiednie miejsce w ogrodzie na grilla. Ze względu na ryzyko wyrzucania iskier ważne jest, aby znajdowała się wystarczająco daleko od domu. Preferowane jest zacienione miejsce osłonięte od wiatru – na przykład pod dużym drzewem. Twarda i równa wykładzina podłogowa odgrywa decydującą rolę w stabilności całej konstrukcji – na przykład ziemia ogrodowa jako podstawa grilla jest całkowicie nieodpowiednia. Najlepiej nadaje się do tego podłoga z betonu lub litego kamienia (do tego celu można również użyć cegieł szamotowych).

Zbuduj swój własny kamienny grill – niezbędne narzędzia i materiały

Sam grill zamurowany na zewnątrz?

Kamienny grill zbuduj sobie schemat

Zbuduj swój własny prosty projekt kamiennego grilla

Kamienny grill zbuduj własny ogród ciekawy projekt

Grill ogrodowy DIY wykonany z cegieł szamotowych

Poniższe szczegółowe instrukcje zawierają wskazówki, jak samodzielnie zbudować kamienny grill. Głównym materiałem budowlanym w tym przypadku są cegły szamotowe – są ognioodporne, magazynują dużo ciepła i idealnie nadają się do budowy grilla ogrodowego. Do wariantu, który oferujemy w tym artykule, potrzebujesz co najmniej 90 cegieł szamotowych (240mm x 110mm x 70mm). Potrzebne są jeszcze następujące narzędzia i materiały: zaprawa szamotowa (ok. 60 l), młotek, kielnia ścienna, ruszt grillowy (600mm x 400mm), 4 rury stalowe (720mm, średnica 16mm), wsporniki do rusztu, drewno do łuki podtrzymujące, łaty dachowe dla miernika, poziomicy, wiadra, kątownika i rękawic.

Krok 1: zrób ramę z drewnianych listew

Z drewnianych listew zrób ramkę – jej wysokość i szerokość powinna być dopasowana do wysokości grilla (możesz dodać listewkę po przekątnej dla większej stabilności) Umieść wypełniony wskaźnik na powierzchni, na której chcesz zbudować grill. Posłuży Ci jako przewodnik podczas budowy ściany.

Grill ogrodowy zbudowany z cegieł

Zbuduj własny dział drewna opałowego z grillem ogrodowym

Zbuduj swój własny grill ogrodowy z kamienia naturalnego

Zbuduj własny grill ogrodowy z cegły szamotowej kreatywne pomysły na majsterkowanie

Kamienny grill zbuduj własne pomysły na ogród DIY

Zbuduj swój własny kamienny grill z cegieł szamotowych ruszt grillowy

Krok 2: zacznij budować

Zacznij od pierwszego rzędu cegieł, umieszczając cegły szamotowe w kształcie litery U wokół ramy. Pierwszy rząd należy położyć na warstwie zaprawy ogniotrwałej. Drugi rząd powinien zaczynać się od półkamienia. Aby to zrobić, znajdź środek cegiełki szamotowej, nabij punkt zerwania młotkiem i podziel kamień mocnym uderzeniem. Cegła w ten sposób jeszcze dwie warstwy kamienia – każda z 1cm spoiną łoża poprzez sprawdzenie wyrównania z poziomicą.

Zbuduj swój własny kamienny grill Zorganizuj grilla w ogrodzie

Kamienny grill zbuduj własny ogród

Kominek ogrodowy wykonany z kamienia o wspaniałym wyglądzie

Kominek zewnętrzny i piec do pizzy Ogród z kamienia naturalnego

Piec do pizzy i kominek grillowy z kamienia, nowoczesny wygląd

Kamienny grill sam zbuduj dwie strefy grillowe

Krok 3: Wymuruj łuk grilla i miejsce na węgiel

Następnie murujesz łuk grilla – do tego celu ponownie możesz wykorzystać łuk do nauczania, który jest umieszczony w otworze w U-ścianie. Gdy już to zrobisz, zbuduj kolejny rząd kamieni i równomiernie rozprowadź stalowe rury (można je również przymocować zaciskiem śrubowym). Zacznij budować nad nim obszar kamieni – później umieścisz na nim węgle do grilla.

Kamienny grill w ogrodzie cegły szamotowe

duży kominek zewnętrzny wykonany z naturalnego kamienia ogrodowego

Kominek zewnętrzny z kamienia naturalnego taras

Kamienny kominek z tarasem na drewno opałowe

DIY kamienny grill w ogrodzie zbuduj sobie cegłę szamotową

DIY kamienny grill zbuduj ogród

Krok 4: Zainstaluj wsporniki do rusztu

Następnym krokiem jest budowanie ścianek grilla wyżej poprzez budowanie kolejnych czterech warstw kamienia. Następnie zamontuj wsporniki do rusztu w złączu poziomym.

Murowany grill w ogrodzie

Kominkowy taras z cegły ogniotrwałej

duży kominek z cegły szamotowej ogród

Kamienny kominek zewnętrzny oryginalny design

Kominek grillowy w ogrodzie cegła szamotowa

Cegły kominkowe na zewnątrz ciekawe wzornictwo

ciekawy ogród grillowy

Krok 5: ostatnie poprawki

Na koniec należy wypełnić spoiny zaprawą od zewnątrz i usunąć nadmiar zaprawy, aby murowanie wyglądało estetycznie. I zrobione! Pozostaje tylko umieścić ruszt grilla na wsporniku. Pozwól zaprawie dobrze wyschnąć przez co najmniej tydzień, a możesz zaprosić znajomych na grilla!

nowoczesny kamienny kominek grillowy

Kominek na zewnątrz i kamienny piec do pizzy

proste klocki grillowe i ruszt grillowy

nowoczesny grill kamienny z działem na drewno opałowe