Nowoczesne pomysły i inspiracje na ubijanie grilla

Jeśli uwielbiasz imprezy przy grillu w ogrodzie, pomysł samodzielnego zbudowania grilla może ci się spodobać. Zadanie nie jest łatwe, ale na pewno będziesz cieszyć się efektem przez długi czas. Własnoręcznie zbudowany grill jest nie tylko użyteczny i praktyczny, ale może również poprawić wygląd ogrodu. W tym artykule znajdziesz szczegółowe instrukcje, a także kilka wskazówek, jak samodzielnie zbudować grilla. daj się zainspirować!

Zbuduj własny grill ogrodowy – instrukcje

Grill ogrodowy buduj kreatywne pomysły na majsterkowanie

Instrukcja montażu grilla ogrodowego

Nowoczesne pomysły i inspiracje na ubijanie grilla

Cegły do ​​grilla ogrodowego

Klasyczny wygląd grilla ogrodowego

murowany grill ogrodowy

Grill ogrodowy murowany nowoczesny design

Miejsce na grilla ogród

Zbuduj własne pomysły i inspiracje na grill w ogrodzie

nowoczesny grill ogrodowy

Istnieje kilka powodów, dla których warto samodzielnie zbudować grill ogrodowy. Może się zdarzyć, że dostępne na rynku grille nie wydają Ci się stabilne lub wystarczająco duże, albo masz własne pomysły, które chciałbyś zrealizować. Innym powodem jest to, że zakup grilla może być często zbyt drogi, a decydując się na jego budowę, zaoszczędzisz również dużo pieniędzy. W rzeczywistości istnieje wiele sposobów, w jakie można zbudować grill ogrodowy – murowany lub nie, z betonowym fundamentem lub bez, kwadratowy lub okrągły – jest to zwykle kwestia gustu. Tutaj oferujemy instrukcje, których możesz przestrzegać lub używać tylko jako przewodnika.

Krok 1: wybierz odpowiednie miejsce w ogrodzie

oryginalny grill ogrodowy w ogrodzie

duży murowany grill ogrodowy ciekawy design

murowany nowoczesny grill ogrodowy

Miejsce na grilla na tarasie

własny grill ogrodowy

Jeśli grillujesz często, opłaca się zbudować mocną i trwałą konstrukcję, która będzie mogła stać na zewnątrz przez cały rok. Dlatego murowany grill ogrodowy jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Po podjęciu decyzji o samodzielnej budowie grilla należy znaleźć dla niego odpowiednie miejsce w ogrodzie – powinno być wystarczająco daleko od podwórka, sąsiadów oraz w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni lub tarasu.

Krok 2: Zdobądź niezbędne narzędzia i materiały

Instrukcja montażu grilla ogrodowego

Miejsce na grilla taras nowoczesny grill

oryginalne pomysły i inspiracje na grille ogrodowe

duży grill ogrodowy o nietypowym designie

mały murowany grill ogrodowy

Do samodzielnego zbudowania grilla ogrodowego potrzebne są następujące materiały: ok. 140 cegieł klinkierowych lub cegieł szamotowych (240 x 115 x 71 mm), płyta gipsowo-kartonowa, zaprawa szamotowa, środek do usuwania welonu cementowego, 4 żelazka ocynkowane (40 x 5 x 70 mm), płyta podstawy (86 x 50cm) i ruszt grillowy . A niezbędne narzędzia to: kielnia, młotek, szpachla, poziomica, nóż, ołówek i kwadrat.

Krok 3: połóż fundament

DIY grill ogrodowy

samodzielnie zbudowane cegły ogrodowe do grilla

nowoczesny grill ogrodowy oryginalne pomysły projekt ogrodu

Grill ogrodowy okrągły kształt

Grill ogrodowy buduje pomysły i inspiracje

Grill powinien mieć solidny fundament – ​​w tym celu można w wybranym miejscu wykopać ziemię na głębokość 15-20 centymetrów i wylać betonowy fundament. Ale to nie jest obowiązkowe – żwir może być również użyty jako fundament, lub lepiej – gotowa płyta podłogowa o odpowiednim rozmiarze.

Krok 4: umuruj grill

Murowany grill ogrodowy

Oryginalne pomysły projektowe z grilla ogrodowego

Kamienna pergola ogrodowa w stylu japońskim

Grill ogrodowy kamień naturalny i cegła

Pomysły na projekt grilla ogrodowego

Następnie zaczynamy murować grill – pierwsze kamienie układa się na fundamencie ogniotrwałą zaprawą szamotową. Szczególnie ważna jest ostrożna praca z poziomicą i kątem, aby konstrukcja była stabilna. Każdy rząd jest ułożony na ćwierć do połowy długości kamienia. Nadmiarem zaprawy – o ile nie stwardnieje można wypełnić spoiny.

Krok 5: zbuduj powierzchnię ognia i łuk segmentowy

Grill ogrodowy o nietypowym designie

Grill nowoczesny taras

Oryginalny grill w ogrodzie

Oryginalny projekt ogrodu, grill i piec do pizzy

Miejsce na grilla na tarasie

Kolejnym krokiem jest wymurowanie łuku segmentowego i powierzchni ogniowej. W kratkę wkładane są szablony ochronne wykonane z płyt gipsowo-kartonowych – dla łuku segmentowego. Z kamieni jest również wykonana podpora pod kamienie łuku segmentowego. Kamienie są następnie umieszczane na środkach ochronnych i zaprawiane. Istnieje również warstwa kamienia, która gwarantuje stabilność konstrukcji i będzie później wykorzystywana jako powierzchnia przeciwpożarowa. Dwa kolejne rzędy kamieni po bokach i jeden z tyłu otaczają obszar ognia.

Krok 6: zainstaluj wsporniki

Grill ogrodowy DIY

nowoczesny grill ogrodowy

Grill ogrodowy z kamienia naturalnego nowoczesny design

Miejsce na grilla na tarasie grill ogrodowy nowoczesny

Pomysły na projekt cegły grilla ogrodowego

Pozostaje zainstalować wsporniki do rusztu. Jako wsporniki używane są 4 ocynkowane płaskowniki. Umieszczone są na kamieniach po obu stronach – odległość powinna odpowiadać wymiarom rusztu. Następnie żelazka mocuje się zaprawą. Wreszcie są jeszcze trzy rzędy kamieni – dwa po bokach i jeden na tylnej ścianie grilla. I zrobione! Zanim jednak użyjesz swojego nowego grilla ogrodowego, pozwól, aby konstrukcja dobrze wyschła – na to wystarczy tydzień. Z całą pewnością można powiedzieć, że zbudowanie grilla ogrodowego to wymagające zadanie – ale efekt zdecydowanie jest tego wart!