Wskazówki dotyczące pielęgnacji skórzanej kanapy

Skórzana kanapa może wizualnie uatrakcyjnić każde wnętrze swoim eleganckim i szykownym wyglądem. Prawdziwa skóra jest cudownie miękka w dotyku, dlatego meble ze skórzaną tapicerką są szczególnie wygodne. W tym artykule udzielimy Ci wielu pomocnych wskazówek, jak właściwie pielęgnować i czyścić skórzaną sofę, aby mebel zachował swój piękny wygląd przez długie lata. Nasze zdjęcia mogą również dać Ci kilka nowoczesnych pomysłów na to, jak zmienić swoją kanapę ze skórzaną tapicerką w prawdziwą atrakcję w salonie. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się lektura!

Skórzana kanapa może wizualnie poprawić każde wnętrze

Salon z kominkiem dwie skórzane sofy

Skórzana kanapa z klasyczną brązową tapicerką

biała skórzana sofa nowoczesny salon

Czarna skórzana sofa tapicerowana

Skórzana tapicerka utrzymuje salon na kanapie

Akcent skórzanej sofy we wnętrzu

Meble skórzane wygodne sofy salon

Sofa narożna czarna skórzana tapicerka

Salon nowoczesne wnętrze skórzanej kanapy

Salon z kominkiem wygodna skórzana sofa

Skórzana sofa salon w stylu industrialnym

Skórzana kanapa wygodnie stylowa

Meble skórzane nigdy nie wychodzą z mody – są wysokiej jakości, stylowe i – jak już wspomniano – całkiem wygodne. To odnosi się z pełną mocą do skórzanych sof, które mogą wnieść nowoczesny akcent do Twojego salonu. Co można zrobić, aby skórzana tapicerka z biegiem czasu była tak piękna, jak na początku? A jak usunąć plamy ze skórzanej kanapy? Zgodnie z obietnicą dowiesz się o tym wszystkim w tym artykule! Prawidłowa pielęgnacja i czyszczenie skórzanej sofy zależy przede wszystkim od rodzaju skóry. Czy chodzi o tapicerkę wykonaną z zamszu, delikatnego zamszu czy skóry gładkiej? Oto, co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz sprzątać. Z reguły skórzaną kanapę wystarczy raz w tygodniu przetrzeć lekko wilgotną, czystą ściereczką, a dwa razy w roku odpowiednio ją wyczyścić.

Czyszczenie skórzanej kanapy – rodzaj skóry odgrywa główną rolę

Porady dotyczące pielęgnacji skórzanej sofy salon

duża skórzana sofa w kształcie litery U

Skórzana sofa czarna tapicerowana kuchnia-salon

Sofa z poradami dotyczącymi pielęgnacji skórzanej tapicerki

Sofa z funkcją spania, skórzana tapicerka

Skórzana sofa z funkcją spania miękka i wygodna

W przypadku gładkiej skóry należy regularnie usuwać kurz suchą ściereczką do kurzu. Możesz użyć wilgotnej szmatki lub chusteczek dla niemowląt, ale wtedy musisz ponownie wytrzeć sofę suchą szmatką, aby skóra nie przemoczyła się. Zamszową kanapę możesz również wyczyścić szczotką do mebli lub po prostu odkurzaczem. A drobny zamsz najlepiej czyścić bibułą lub miękką gumową szczotką.

Usuń plamy ze skórzanej tapicerki za pomocą domowych środków

Skórzana kanapa czysta czysta szmatka

Domowe środki do czyszczenia skórzanej kanapy

Usuń plamy ze skórzanej kanapy

Skórzana kanapa w salonie atrakcyjny wygląd

Skórzana kanapa salon w stylu skandynawskim

Skórzana sofa jasnobrązowa tapicerka nowoczesna

A co trzeba zrobić, aby usunąć plamy ze skórzanej tapicerki? W tym przypadku to właśnie rodzaj plamy odgrywa najważniejszą rolę. Istnieje jednak kilka domowych środków, które są szczególnie skuteczne w przypadku prawdziwej skóry, a tutaj powiemy Ci, jakie one są. Przede wszystkim dotyczy to mydła twarogowego. Jeśli masz plamy, możesz umieścić część mydła w letniej wodzie i zetrzeć roztworem. Wytrzyj roztwór mydła wilgotną szmatką, a następnie osusz czystą bawełnianą szmatką. Do czyszczenia prawdziwej skóry zalecamy używanie wyłącznie destylowanej lub przegotowanej wody – nie pozostawiają one niepożądanych plam z kamienia. Jeśli Twoja kanapa ma tapicerkę ze skóry anilinowej, możesz ją wyczyścić roztworem spirytusowym. Stosunek alkoholu do wody powinien wynosić 1: 4. Papier ścierny i papier ścierny można stosować do czyszczenia zamszu. Może być używany nawet do usuwania bardzo uporczywych plam. Najgorszą opcją dla tapicerki wykonanej z prawdziwej skóry są tłuste plamy. Można je najpierw obficie posypać mąką ziemniaczaną. Niech mąka wchłonie tłuszcz przez kilka godzin, a następnie go otrzep. Jeśli plama nie została całkowicie usunięta, możesz użyć specjalnych środków czyszczących.

Właściwa pielęgnacja prawdziwej skóry

Utrzymuj i czyść skórzaną kanapę

nowoczesna skórzana kanapa Chesterfield

wygodna skórzana tapicerka kanapy w kolorze brązowym

Brązowa skórzana kanapa naprawdę wygodna

Skórzana kanapa z funkcją spania, szara

Prawidłowe czyszczenie skórzanej kanapy

Co można zrobić, aby skóra była piękna i elastyczna przez długie lata? Z biegiem czasu skóra naturalna traci tłuszcz i wilgoć, a wraz z nią swoją miękkość i elastyczność. Z tego powodu zaleca się polerowanie skóry raz w roku. Pastę do skóry można kupić w postaci gotowej, ale bez problemu przygotujesz ją z 300ml oleju lnianego i 300ml octu. Twoja skórzana kanapa również nie powinna być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych – w przeciwnym razie na starszych skórzanych meblach powstanie tzw. patyna. Ważną rolę odgrywa również wilgotność w pomieszczeniu. Zbyt suche powietrze w pomieszczeniu szkodzi prawdziwej skórze. Idealna wilgotność dla skóry wynosi od 48 do 50 procent.

Możesz znaleźć więcej pomocnych wskazówek dotyczących czyszczenia i pielęgnacji skórzanej sofy tutaj.