Oval şekilli poliüretan köpük evler, Japonya’daki çağdaş mimarinin en son hitleridir. Bu tür yapısal yeniden keşiflerin nedeni, doğal afet riskinin artmasıdır. Geleneksel olarak, Japonya güçlü depremlerle aşırı sorunlar yaşadı. İklim değişikliği nedeniyle bu eğilimin daha da yoğunlaşması bekleniyor. Ancak son haftalarda Belçika, Hollanda ve Almanya’da meydana gelen yıkıcı sel felaketleri, yeni küçük binaların hızlı inşasının dünya çapında giderek daha sıcak bir konu haline geldiğini gösterdi. Etkilenenler için yapılabilecek en az şey, korku deneyiminden sonra onlar için nispeten rahat bir ev sağlamaktır. Dome House mimarisi, tam da bunu yapmak için tarihten fikirler alıyor.

Kriz zamanlarının mimarisi bazen çok sade bir karaktere sahip olabilir.

Dome House - modaya uygun fikirler - modern cephe tasarımı

Mimaride yuvarlak kat planları geleneği

Chukchi ve Eskimolar hala belirli bölgelerde küçük kubbe şeklindeki evlerde yaşıyor. Kubbe Ev mimarisinin görünümü, bu binalarla birçok üslup ilişkisini açıkça göstermektedir. Yuvarlak, oval veya kubbe biçimli mimari binlerce yıldır birçok kültürde yaygındı ve hala yaygın..

Orta Çağ’ın başlarına kadar, Avrupa’da bile birçok yerde egemen oldu. Yani oldukça egzotik görünen yuvarlak kat planı aslında eski geleneklere bir başvuruyu temsil ediyor..

Modern iç tasarım, kubbeli evlerde mükemmel bir şekilde çalışır.

Dome House iç tasarım fikirleri

Kubbeli yapıların avantajları

Yapıcı güç

Yüzyıllardır ağırlıklı olarak dikdörtgen şeklinde inşa ettiğimiz ve modern yapılar için yüksek binaları en yüksek boyut olarak aldığımız için kubbe konstrüksiyonunun avantajları daha az bilinir. Giderek daha fazla trend haline gelen modern küçük evlerde durum farklıdır. Kubbe evler büyük stabilite ile karakterizedir. Deprem ve kasırga durumunda hayatta kalma şansınızı arttırırlar. diğer yıkıcı fırtına türleri. Kubbeli yapıların çerçevesi yapıcı üçgenler. Doğada hayal edilebilecek en büyük istikrarı sunarlar. Ayrıca özel olarak kullanılan poliüretan köpük kesinlikle bakım gerektirmez..

Kubbe şeklindeki poliüretan köpük binalar rüya evleri olabilir

Kubbe Evi modern rüya ev fikirleri

Serbest akışlı enerji

Ezoterik bir bakış açısından da basit yuvarlak kat planlarının üzerinde yükselen kubbeli yapılar için söylenecek çok şey var. Uzun bir süre boyunca, muhtemelen kenarların ve köşelerin kaçamak doğası nedeniyle yuvarlak veya oval kat planları seçilmiştir. Ezoteristlere göre, bunlar içte saldırganlık ve olumsuzluk yaratır. Birçok eski halk da, köşesiz iç kısımdaki enerjinin daha özgür ve uyumlu bir şekilde aktığına inanıyordu. Popüler Feng Shui bina ve tasarım kuralları aynı şeyi söylüyor.

Küçük binalar, yerleşim alanlarının peyzajı üzerinde çok daha zayıf bir etkiye sahiptir.

Kubbe Evi harika manzara

Kubbe Evi – yüzyıllardır saatlerce inşa edildi!

Böyle bir kubbe evi kurmak için öncelikle poliüretan köpüğe ihtiyacınız var. Bundan sorumlu olan Şirketler bunu özel teknolojiye göre geliştirir. Bu evler, belirli bir derecede bağımsızlık sağlayan prefabrik modüllerden monte edilir. Birçoğu bu tür yapıları kendi elleriyle inşa edebilir. Genel yapı bundan oluşur ve süper hızlı bir şekilde kurulabilir. Birkaç saat içinde tamamlanan bu türden yepyeni bir eviniz olabilir. Malzeme o kadar sağlamdır ki içinde 300 yıla kadar yaşayabilirsiniz..

Dış görünüm hem geleneksel hem de modaya uygun bir karaktere sahip olabilir.

Felde Ideen Dome Ev Mimari Trendleri

Dome House mimarisi ile önceki pratik deneyim

Bu tür bir mimari gelecekteki bir proje değil; Japonya’da pratikte zaten kullanılıyor. Son yıllarda, yerel halk çok sık yıkıcı çileklerle uğraşmak zorunda kaldı. Bu da buna olan ihtiyacı artırıyor ve trend tutuluyor. Yapı malzemesi farklı kalınlıklarda ve dolayısıyla farklı kalitede temin edilebilir. Daha yüksek sınıf, konut binaları için kullanılır ve ayrıca en iyi yalıtım özelliklerine sahiptir. Diğer malzemeler bazen küçük marketler veya diğer ticari işlevlere sahip yapılar oluşturmak için kullanılabilir..

Küçük kubbe evinize her zaman bireysel bir karakter verebilirsiniz.

Küçük ev küçük bina

Dome House mimarisi ve iç tasarım trendleri

İlk bakışta, Dome House’un iç tasarımı büyük bir zorluk gibi görünüyor. Ama aslında modern mimari trendlerinde oval ve yuvarlak formda birçok modern tasarımcı parçası var. Hatta bazıları bu iki tasarım formunun bir kombinasyonunu temsil eder, bunlar örneğin yarım daire şeklindeki raflar ve yüzeylerdir. Bu tarz mobilyalar ile alanı en verimli şekilde kullanmış olursunuz. Ayrıca dikey oda tasarımının optimal kullanımı için Tiny House trendinden ilham alabilirsiniz..

Bu tarzda daha büyük bir müstakil ev böyle görünürdü.

harika iç tasarım - modern kubbeli ev fikirleri

Dome House yerleşimleri şaşırtıcı derecede modern görünebilir

harika fikir yer kubbe ev