Çevre dostu, dayanıklı ve çeşitli: HPL paneller, çağdaş tasarımı sevenler için çekici bir malzemedir. “HPL” kısaltması “Yüksek Basınçlı Laminat” anlamına gelir. Bunun için en bilinen marka isimleri diğerleri arasında Trespa, Fundermax, Thermopal, Resopal’dır – ayrıca piyasada bazı yüksek kaliteli ev markaları vardır. Malzeme çeşitli şekillerde kullanılabilir, örneğin HPL ile bir dizi çarpıcı cephe büyük cephelere dönüştürülmüştür Alışveriş merkezlerinin yanı sıra endüstriyel binalar da yaratılmıştır Kullanılan tasarım öğesi.

Çok yönlü HPL

HPL gibi laminatlar uzun yıllar hava koşullarına maruz kalabilirler ve yapıları Asitlere maruz kaldıklarında da özelliklerini koruyacaklardır. Ayrıca HPL paneller belirli bir süre yüksek sıcaklıklara dayanabilir ve bu nedenle yangın durumunda binayı tahliye etmek için daha fazla zaman tanır. HPL paneller aynı zamanda zemin tasarımında, mutfak arka duvarları ve tezgahların oluşturulmasında, balkon giydirmelerinde de kullanılabilir. Aşağıda, özel sektörde beş özel HPL paneli örneği kullanmanın çeşitli kullanımları hakkında size biraz fikir vereceğiz..

Oturma odası hpl panellerinde döşeme

Zemin tasarımı

HPL paneller geleneksel olarak ticari sektörde zemin tasarımında kullanılmıştır ve pratik özellikleri sayesinde güçlü olabilecekleri iddia edilmektedir. Çekici görünümleri, düşük fiyatları ve kolay kullanımları nedeniyle artık ev tasarımında tercih edilmektedirler. HPL paneller, acil ve plansız tadilatlar için de uygundur. Laminatlar küçük apartman daireleri için idealdir, çünkü hepsinde benzer bir zemin tasarımı tavsiye edilir Bu HPL panellerle çok kolay çalışır.Pratik açıdan bakıldığında, farklı odalar için uygundur ve evrensel bir görünüme sahiptir. Bu, evinizde tek tip bir tasarım elde etmenin basit bir yoludur..

Bir bahçe evinin cephesinin bireysel tasarımı

Ahşaptan bir bahçe kulübesi yapmak ve onu HPL panellerle kaplamak yaygın bir uygulamadır. Uzmanlar, alt yapı malzemesi olarak karaçam ağacını tavsiye ediyor. Bu sayede tüm yıl boyunca binada hoş bir sıcaklık ve optimum nem seviyesi elde edebilirsiniz.HPL paneller bu cephe tasarımına minimalist ve modern bir görünüm kazandırır.Piyasada geniş bir seçim varFarklı renk nüansları.

mutfak arka duvarı ve hpl panellerden yapılmış mobilyalar

HPL panellerden yapılmış mutfak arka duvarı

Sade bir görünüme sahip bu mutfak arka duvarı HPL panellerden yapılmıştır. Bu, birçok tasarım seçeneğinden sadece biridir: Uzman mağazalardaki ürün yelpazesi binlerce nüans ve tasarım içerir.Tek renkli görünüme ek olarak, mutfağınızın arka duvarını örneğin bir tuğla duvar veya doğal taş duvar şeklinde de yapabilirsiniz. Tasarım.

HPL paneller genellikle mutfaklarda tezgah olarak kullanılır. İç mekanın geri kalanıyla kolaylıkla uyumlu bir tasarım bulacağınızdan emin olabilirsiniz..

Malzemenin bakımı da kolaydır: çizilmeye karşı dayanıklıdır ve su tutmaz.

mutfak arka duvar hpl panelleri

HPL panellerden yapılmış bölme duvarları

Aşağıdaki ahşap görünümlü bölme de hem evde hem de dış mekanlarda kullanılabilen HPL panellerden yapılmıştır. Bu, dış alana, iç mekanla harika bir şekilde uyum sağlayan sade bir karakter verir. Geniş bir bahçede veya açık yaşam alanı olan bir apartman dairesinde HPL -Plates kullanabilirsiniz ayrıca odayı farklı alanlara bölebilirsiniz..

phl panellerden yapılmış bölme duvar hafif ahşap

balkon korkuluğu

Bu muhteşem ve çok modern balkon korkuluğu da HPL panellerle yapılmıştır. Malzeme, birçok modern binada tam olarak bu amaç için kullanılmaktadır. HPL paneller ayrıca bir ev cephesinin yenilenmesi veya modernizasyonu için de uygundur..

HPL panellerini tek bir projede doğru şekilde kullanın

Çok yönlü optikler ve basit montaj,HPL panelleri İç ve dış mekanlarda kendi fikirlerinizi gerçekleştirmek için mükemmel malzeme – kendi projenize başlamadan önce yaratıcılığınızı harekete geçirmek için mümkün olduğunca çok ilham verici örneğe bakmalısınız Çağdaş ev cepheleri gibi çok büyük projelerden HPL’den yapılmış mobilyalar gibi daha küçük projelere kadar.

Teknik maliyetleri minimuma indirmek ve gerçek tasarım üzerinde daha fazla zaman harcamak için gerekli ölçülerde HPL panelleri kesmenizi öneririz.Kolay kurulumdan ve HPL panellerin optik çeşitliliğinden yararlanın Gerçekleştirmek için kendi tasarım projeniz.