Kaşıklardan DIY dekoratif ayna

Kaşıklardan DIY dekoratif ayna

Ayna Herhangi bir odada önemli bir dekor öğesidir. Bu mobilya parçası, sadece duvar dekorasyonu olarak değil, aynı zamanda günlük kullanım için ayrılmaz bir aksesuar haline geldiği için banyo, koridor, yatak odası ve oturma odasının iç kısımlarına sağlam bir şekilde girmiştir. Hazır ahşap veya plastik çerçeveli bir ayna satın almak pahalı olabilir, bu nedenle bu yazıda size tek kullanımlık plastik kaşıklardan nasıl çerçeve yapacağınızı anlatacağız. Bu şekilde sadece yeni bir aynayı dekore etmekle kalmaz, aynı zamanda eskisini de geri yükleyebilirsiniz. Tek kullanımlık sofra takımlarından el sanatları, iç mekana yeni ve orijinal bir şey getirmek için ekonomik bir seçenektir..

Bulaşıklardan kendin yap el sanatları

Dekoratif ayna yapmak için malzemeler:

– plastik kaşık;

– sunta;

– ayna;

– sprey boya;

– akrilik boya;

– fırçalar;

– zamk.

Kendi elinizle ev için bulaşıklardan el sanatları – kaşıklardan bir ayna

1) Bir kontrplak parçasından aynanın boyutuna uygun bir daire kesmeniz gerekir..

2) Plastik kaşıkların tüm bacaklarını nazikçe kırın..

Kendi elinizle ev için bulaşıklardan el sanatları - kaşıklardan bir ayna

3) Kaşıkları dış kenardan daire şeklinde suntaya yapıştırmaya başlıyoruz. Aynı sıradaki yapıştırılmış kaşıklar arasında bir kaşık kadar boşluk bırakın.

4) İkinci sırayı sadece aralıklarla, yani bir dama tahtası deseninde yapıştırıyoruz. Kaşıkları, yapışmamaları için önceki sıraya küçük bir örtüşme ile yapıştırın.

5) Suntanın tüm çemberini bu şekilde doldurun. Yapıştırırken kaşıkları iyice bastırın ki sonradan düşmesinler..

6) Tutkalın kurumasını bekleyin.

Tek kullanımlık sofra takımlarından ayna versiyonları

7) Boyayı kaşıkların yüzeyine eşit şekilde püskürtün. Boya rengini iç mekanınıza uyacak şekilde eşleştirin. Ek olarak, akrilik boyalar ile koyu tondan açık tona veya tam tersine geçiş yapabilirsiniz..

8) Çerçeve kuruduğunda aynayı tutkal kullanarak arkadan yapıştırın..

Orijinal dekoratif ayna hazır! Fidanlıkta veya koridorda asılabilir. Çok çeşitli sunta yapmak gerekli değildir, hepsi tasarım fikirlerinize ve yeteneklerinize bağlıdır. Tek kullanımlık sofra takımlarının birçok avantajı vardır: kırılmazdır, neredeyse sıradan sofra takımlarına benzer ve el sanatları için malzeme olarak kullanılabilir..

Konuyla ilgili bir video izleyin: Kaşıklardan DIY dekoratif ayna

Ayna için sadece plastik kaşıklardan değil, çatallardan veya tek kullanımlık bardaklardan da çerçeve yapabilirsiniz. Kendi ellerinizle birçok yararlı şey yapabilir, eski veya kullanılmış nesnelere ikinci bir hayat verebilirsiniz..