Temiz kararmış gümüş

Evde gümüş takı veya çatal bıçak takımı olan herkes, değerli metalin yavaş yavaş parlaklığını kaybettiğini bilir – bu aslında gümüş ile hava arasında gerçekleşen doğal bir kimyasal reaksiyondan kaynaklanır. Sonuç olarak, zamanla herhangi bir gümüş yüzeyde hoş olmayan siyah patine lekeleri oluşur, ancak bunlar doğru temizlik maddeleriyle kolayca çıkarılabilir. Elbette mağazalarda çok çeşitli farklı müstahzarlar mevcuttur, ancak bu yazıda gümüş takıları temizlemek için ev ilaçlarını nasıl kullanabileceğinize dair birkaç faydalı ipucu sunuyoruz. iyi okumalar!

Gümüş takıları diş macunu ile temizleyin

Gümüş temizleme ipuçları ve püf noktaları

Gümüşü diş macunuyla temizleyin

Gümüş takı temiz ev ilaçları diş macunu

Gümüş takıları temizleyin ve cilalayın

Gümüş takıları temizlemenin belki de en yaygın yolu diş macunu kullanmaktır. Çok sayıda süslemeli ve küçük detaylara sahip takılar söz konusu olduğunda idealdir. Diş macununu uygulayın, yaklaşık 10-15 dakika bekleyin ve ardından yüzeyi yumuşak bir diş fırçası ile fırçalayın. Diş macununun minyatür aşındırıcı parçacıkları lekeleri tamamen çıkaracak ve en sevdiğiniz takıların sonunda yeni gibi parlaması garantilidir.!

Gümüş takıları tuz ve alüminyum folyo ile temizleyin

Gümüş takıları ev ilaçları ile temizleyin

Ev ilaçları gümüş temiz alüminyum folyo ve tuzlu diş macunu

Kararmış gümüşü alüminyum folyo ve tuzla temizleyin

Alüminyum folyo halkalı gümüş temiz

Alüminyum folyo ile gümüş takı yüzük temizleme ev ipuçları

Alüminyum folyo ile gümüşü temizleyin

Gümüş çatal bıçakları alüminyum folyo ve tuzla temizleyin

Bir diğer etkili temizleme yöntemi ise tuz ve alüminyum folyo kullanmaktır. Orta boy bir cam kase alın ve altına alüminyum folyo yerleştirin. Kaseyi sıcak suyla doldurun ve bir çay kaşığı tuz ekleyin. Tuz çözüldüğünde, gümüş takıları suya batırın ve 1-2 dakika bekleyin. Sonunda, tüm lekeler çıkarılır ve film siyah olur çünkü alüminyum, gümüş tarafından emilen ve patina tabakasının çıkarılmasına yardımcı olan elektronları serbest bırakır. Son olarak, takıları soğuk suyla durulamalısınız. Bu yöntem harika çalışıyor, ancak mücevherleri suda çok uzun süre tutmamak önemlidir, aksi takdirde yüzeyi saldırıya uğrayabilir..

Kabartma tozu ile patina lekelerini çıkarın

Gümüş çatal bıçak, hoş olmayan patina lekelerini temizler

Gerçek gümüş zinciri kabartma tozu ile temizleyin

Gümüş zincirler ev ilaçları, kabartma tozu ve su ile temizlenir

Kabartma tozu ile mücevher temiz gümüş

Gümüş takıları ev ilaçları ile temizleme

Gümüş takılar da kabartma tozu ile temizlenebilir. Küçük bir kapta bir paket kabartma tozu ile biraz ılık suyu karıştırıp gümüş takı veya çatal bıçak takımına sürülen bir makarna elde edene kadar iyice karıştırın. Etkilenen yüzeyi yumuşak bir diş fırçasıyla fırçalayın ve kabartma tozunu soğuk suyla durulayın. Kabartma tozu yerine kabartma tozu da kullanılabilir. Bu temizleme yöntemi özellikle etkilidir ve mücevher yüzeyine zarar verme riski yoktur..

Gümüş takıları ve çatal bıçak takımlarını birayla temizleyin

kararmış gümüş bira ile temiz

Ev ilaçları ile gümüş temizliği faydalı ipuçları

Gümüş nesneler üzerindeki siyah patina bira ile de çıkarılabilir. Size garip gelebilir, ancak yüksek asit içeriği nedeniyle bira bu amaç için idealdir. Bir kaseyi birayla doldurun ve mücevherleri bir gece için içine koyun. Sabah takıları soğuk suyla durulayın ve yüzeyini yumuşak pamuklu bir bezle parlatın. Yavaş ama etkili!

Gümüş takıları limon suyuyla temizleyin

Ev ilaçları ile gümüş temizleme

Limon suyu ile etkili gümüş temizleme yöntemi

Gümüş takı temiz ev ilaçları limon suyu

Ev ipuçları gümüşü C vitamini tabletleriyle temizler

Hoş olmayan patina lekeleri limon suyu ile özellikle hızlı ve kolay bir şekilde çıkarılabilir. Yarım limonun suyunu sıkın ve eski bir diş fırçası kullanarak gümüş yüzeydeki etkilenen bölgeleri dikkatlice temizleyin. Ardından yumuşak bir bezle parlatın. Tamamlayınız! 5-6 tablet C vitaminini bir bardak ılık suda eritirseniz aynı etkiyi alırsınız..

Gümüş takıların ultrasonik cihazla temizlenmesi

Ultrasonik temizleyici kendi sıvı temiz gümüş paralarınızı yapın

Gümüş paralar ultrasonik temizleyicileri temizler

Daha önce de belirtildiği gibi, patina lekelerine yönelik ev ilaçları harikalar yaratabilir, ancak daha az etkili olmayan başka varyantlar da vardır. Gümüş takılar ve çatal-bıçaklar da örneğin bir ultrason cihazı ile temizlenebilir. Bu cihazlar sadece optik mağazalarda kullanılmaz – ayrıca 20-30 avrodan fazla olmayan ev için uygun modeller de vardır. Ultrason makinesini suyla doldurun ve 1-2 damla basit bulaşık deterjanı ekleyin. Mücevherleri suya batırın ve bir dakika bekleyin. zaten bitti!

Lekelerin yeniden ortaya çıkmasını önleyin

Lekelerin tekrar ortaya çıkmasını önlemek için gümüş temizliği

Gümüş zincir temiz yararlı ipuçları

Ev ilaçları ile temiz gümüş zincir

Mücevher temizleme gümüş yararlı ipuçları

Bu gönderideki ipuçlarının size yardımcı olabileceğini umuyoruz. En sevdiğiniz takı veya gümüş çatal bıçak takımlarınızı her zaman kadife bir kutuda saklayarak ve her kullanımdan sonra pamuklu bir bezle iyice parlatarak lekelerin tekrar etmesini önleyebilirsiniz. Kadife kutuya bir parça tebeşir koymak da yardımcı olacaktır çünkü havadaki nemi emecek ve renk bozulmasını önleyecektir..