Palenie to najczęstsza przyczyna zgonów na świecie, której można zapobiec. Według Światowej Organizacji Zdrowia na całym świecie pali ponad miliard ludzi. Powód, dla którego tak trudno jest rzucić palenie w tym samym czasie, jest jasny. Nikotyna uzależnia – podobno tak samo uzależniająca jak kokaina czy heroina. Większość palaczy zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw, nigdy nie chce widzieć, jak ich dzieci palą i przynajmniej raz w życiu chcą pozbyć się złego nawyku. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy szukają wskazówek i trików dotyczących rzucania palenia, to trafiłeś we właściwe miejsce! Czytaj dalej i przygotuj się na zdrową przyszłość bez dymu.

Ucieknij z tej śmiertelnej pułapki

Rzucenie palenia Wskazówki i triki, aby raz na zawsze rzucić nałóg – nigdy więcej nie wpadnij w pułapkę

Wskazówki i porady dotyczące rzucania palenia, aby rzucić palenie raz na zawsze Pozbądź się palenia na zawsze

Znajdź odpowiedzi na następujące pytania: Dlaczego zacząłem palić? Dlaczego chcę przestać?

Pierwszym krokiem w kierunku samoleczenia jest osobista odpowiedź na te dwa pytania. Nikotyna jest znana z tego, że powoduje dobre samopoczucie w mózgu. Ale jak to się dla ciebie zaczęło? Wielu palaczy używa nikotyny, aby przezwyciężyć stres, depresję, lęk, a nawet nudę. Palenie szybko staje się potem codziennym rytuałem. Aby więc skutecznie z niego zrezygnować, musisz zająć się zarówno uzależnieniem, jak i związanymi z nim nawykami i rutynami.

Palenie szkodzi również ludziom wokół ciebie

Rzucenie palenia, które raz na zawsze rzucą nałóg, jest tak samo podatne na biernych palaczy

Jednak wielu osobom trudno się zmotywować. Znajdź więc i wypisz swoje najsilniejsze, osobiste powody, dla których warto rzucić palenie na stałe. Oto niektóre z najczęstszych, którymi z pewnością będziesz chciał się zająć: „Chcę…”

  • poprawić mój ogólny stan zdrowia i zmniejszyć ryzyko poważnego raka…
  • chroń moją rodzinę i przyjaciół przed biernym paleniem …
  • Oszczędzać pieniądze …
  • nie śmierdzi dymem papierosowym.

Po utworzeniu tej listy umieść ją w świetnym miejscu, w którym możesz ją regularnie przeglądać. To będzie Ci wielokrotnie przypominać, dlaczego nie powinieneś sięgać po paczkę papierosów.

Zrób listę swoich celów i strategii

Wskazówki i porady dotyczące rzucania palenia, aby raz na zawsze rzucić nałóg Zrób listę powodów

Tak, możesz bardzo dobrze!

Rzuć palenie Wskazówki i sztuczki, aby rzucić uzależnienie raz na zawsze Mogę to zrobić Tak, mogą

Rzucenie palenia: porady i wskazówki — Wybierz ostateczną datę

Kiedy ustalasz konkretną datę w kalendarzu, wyznaczasz sobie cel. Ustalenie takiej daty oznacza również, że będziesz mieć mnóstwo czasu na przygotowanie planu i znalezienie osób, które Cię wesprą. To przygotowanie do odwyku – najszybsza, najtrudniejsza, ale i najskuteczniejsza metoda na zerwanie z nałogiem.

Jeśli poprzedniego dnia wypaliłeś ostatniego papierosa, wyrzuć wszystkie popielniczki i zapalniczki. Pierz ubrania pachnące dymem. posługiwać się odświeżacz powietrza, pozbyć się znanego zapachu. Nie chcesz widzieć ani wąchać niczego, co przypomina ci o paleniu. Zaczyna się następnego ranka!

Wszystko to powinno trafić do kosza na śmieci

Rzuć palenie Porady i wskazówki, jak rzucić nałóg raz na zawsze Oczyść dom z dymu i nieprzyjemnych zapachów

Rzucenie palenia: porady i wskazówki — Nie zaspokajaj głodu nikotynowego

Głód nikotynowy będzie ostry przez pierwsze kilka dni. Typowe objawy to wysokie ciśnienie krwi, szybki puls, ból głowy i bezsenność. Dobrą wiadomością jest to, że te stany są tymczasowe i znacznie się zmniejszają po kilku dniach. Rzadko trwają dłużej niż pięć do dziesięciu minut, au większości palaczy ustępują całkowicie w ciągu 14 dni.

Stwórz strategię przed tym, czego użyć, aby odwrócić uwagę w tym przedziale czasowym. Niektórym byłym palaczom często wystarcza szklanka lodowatej wody, innym lepiej jest zadzwonić do przyjaciela, pograć w gry ze swoim zwierzakiem lub telefonem komórkowym, posłuchać muzyki lub uprawiać sport. Znajdź to, co jest dla Ciebie skuteczne.

Tylko jeśli oprzesz się uwiedzeniu, możesz to zrobić

Wskazówki i porady dotyczące rzucania palenia, aby raz na zawsze zerwać z nałogiem, a także odrzucać papierosy i ich unikać

Ćwiczenia sprawią, że będziesz w formie i odciągniesz się od palenia

Rzuć palenie wskazówki i triki, aby raz na zawsze zrezygnować z nałogu, biegając z psem w parku

Nie należy jednak stosować zamienników takich jak plastry nikotynowe, aerozole do nosa, tabletki czy e-papierosy. Mogą one obiecywać poprawę, ale tylko utrudniają ci to, ponieważ utrwalają iluzję, że składasz ofiary. Zamiast tego po prostu utrzymują przy życiu uzależnienie od nikotyny.

E-papierosy zawierają tyle samo nikotyny

Rzucenie palenia, które raz na zawsze zrezygnują z nałogu, są równie niebezpieczne

Gdyby to mogło być takie proste…

Wskazówki i porady dotyczące rzucania palenia, które nie pomogą raz na zawsze zrezygnować z nałogu Plastry nikotynowe

Rzucenie palenia: porady i wskazówki — bądź aktywny i zawsze dobry nawodniony

Papierosy tłumią głód, a tym samym zapobiegają otyłości. Prowadzą również do licznych uszkodzeń płuc. Ile razy znalazłeś się w sytuacji, w której desperacko łapiesz oddech tylko dlatego, że wszedłeś po schodach? Teraz, gdy w końcu rzuciłeś palenie, możesz bez obaw wrócić do aktywności. Jogging, wędrówki, spacery, a nawet wyrywanie chwastów – to wszystko codzienne ćwiczenia, które pozwolą Ci zachować formę. Wzmacniają organizm i szybciej oczyszczają płuca z toksyn.

Palacze mają znacznie mniej energii i często nie mają ochoty na ćwiczenia

Wskazówki i porady dotyczące rzucenia palenia, aby raz na zawsze rzucić nałóg

Nie zapomnij, aby przez cały czas być dobrze nawodnionym. Woda pomaga wypłukać nikotynę z organizmu i wypiera głód niezdrowej żywności, która, jak wszyscy wiemy, prowadzi do przybierania na wadze.

Jogging nie jest dla każdego – spacery na łonie natury są równie dobre dla Ciebie

Rzucenie palenia Wskazówki i triki, aby raz na zawsze rzucić nałóg Wychodzenie na spacery na łonie natury

Rzucenie palenia: porady i wskazówki — Zmień swoją rutynę i unikaj wyzwalaczy

Palenie łatwo wpisuje się w rutynę – wypalanie papierosa z poranną kawą, po każdym posiłku, w drodze do pracy itp. Jeśli będziesz trzymać się tej samej rutyny, Twój mózg będzie Ci przypominał o papierosie.

Zamiast tego możesz na przykład zastąpić poranną kawę czarną herbatą, a papierosa po posiłku spacerem lub myciem zębów. Zamiast jeździć samochodem, możesz pojechać do pracy na rowerze. To wszystko zmiany, które przyczyniają się do zdrowszego codziennego życia, nawet dla osób niepalących.

Czarna herbata jest dobrym substytutem kawy

Wskazówki i porady dotyczące rzucania palenia, aby raz na zawsze rzucić uzależnienie Kawa kontra czarna herbata

Rowerem do pracy – aktywniej i zdrowiej na co dzień

Rzucenie palenia Porady i wskazówki, jak raz na zawsze rzucić nałóg Dwóch mężczyzn w garniturach jeździ na rowerze do pracy

Medytacja przyczynia się do relaksu i odprężenia

Rzuć palenie Wskazówki i porady, aby raz na zawsze rzucić nałóg, medytować i spędzać czas na łonie natury

Oprócz wszystkich korzyści zdrowotnych, jedną z największych korzyści płynących z rzucenia papierosów są zaoszczędzone pieniądze. W Internecie dostępne są kalkulatory kosztów, które pokażą dokładnie, ile pieniędzy zaoszczędziłeś od czasu rzucenia palenia. Nagradzaj siebie, wydając część na coś, co sprawia ci przyjemność. W końcu na to zasługujesz!

Rzuć palenie i zaoszczędź pieniądze

Rzuć palenie: porady i wskazówki, aby raz na zawsze rzucić uzależnienie Rzuć palenie i zaoszczędź pieniądze dla zabawy

Ciesz się życiem w stu procentach

Rzucenie palenia: porady i wskazówki, jak raz na zawsze rzucić nałóg szczęśliwi niepalący na plaży

Rzucenie palenia: porady i wskazówki, aby raz na zawsze rzucić uzależnienie Rzuć uzależnienie raz na zawsze

Rzuć palenie: porady i wskazówki, jak raz na zawsze rzucić nałóg