Być może zauważyłeś cofanie się linii włosów i zastanawiasz się, czy to początek łysienia. Przede wszystkim nie stresuj się! Identyfikując wczesne etapy wypadania włosów, zrobiłeś już pierwszy krok w rozwiązaniu problemu.

U wielu mężczyzn wypadanie włosów we wczesnych stadiach pozostaje niezauważone. Możesz być przekonany, że te dodatkowe włosy na podłodze brodzika to wynik regularnego wypadania włosów lub wysoka linia włosów była tam od zawsze. Na szczęście wcześnie zauważyłeś cofającą się linię włosów, a to pierwszy krok w walce z wypadaniem włosów.

Jak wykryć i spowolnić wypadanie włosów na wczesnym etapie??

Wykryj i spowolnij wypadanie włosów 3

Wykryj i spowolnij wypadanie włosów

To, że nie ma magicznej pigułki na łysienie, nie oznacza, że ​​walka z wypadaniem włosów jest przegrana. Nawet jeśli jesteś genetycznie predysponowany do łysienia typu męskiego, istnieje wiele sposobów na spowolnienie wypadania włosów. Dowiedz się na przykład o innowacyjnych produktach do pielęgnacji włosów, które w naturalny sposób wspierają zdrowie włosów. Duńska marka HairLust na przykład oferuje zrównoważone produkty do pielęgnacji włosów, które są stosowane zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, dzięki czemu zapewniają optymalne rezultaty.

Czasami wszystko, co musisz zrobić, to dokonać kilku korekt w swojej codziennej rutynie. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na osiągnięcie tego w mgnieniu oka.

Wykryj i spowolnij wypadanie włosów 1

Zadbaj o skórę głowy

Zbyt częste czesanie włosów i drapanie skóry głowy może uszkodzić mieszki włosowe. W rzeczywistości może to prowadzić do cofnięcia się linii włosów. Jeśli Twoja skóra głowy swędzi i ciągle drapiesz się po głowie, istnieje kilka opcji szamponu, które powinieneś wypróbować. W tym przypadku bardzo zalecane są szampony przeciwłupieżowe. Na przykład użyj szamponu z pirytionianem cynkowym jako składnikiem aktywnym, ponieważ jest skuteczny w leczeniu łupieżu i innych schorzeń związanych ze skórą.

Wykryj i spowolnij wypadanie włosów 2

Niektóre fryzury, które ściągają włosy do tyłu, takie jak kucyki i męskie koki, również z czasem niepotrzebnie obciążają mieszki włosowe. Może to również spowodować cofanie się linii włosów. Jeśli jednak nosisz jedną z tych fryzur, a twoje czoło z czasem trochę się powiększa, nadszedł czas, aby zmienić fryzurę. To samo dotyczy nadmiernego używania produktów do stylizacji, co między innymi prowadzi również do: Rozdwojonych końcówek może prowadzić.

Zminimalizuj stres i baw się codziennie

Czy cały czas czujesz się zestresowany i zmartwiony? Jeśli tak, może to być powód, dla którego twoja linia włosów się cofa. Ponieważ stres jest związany z cofaniem się linii włosów u mężczyzn, częste ataki niepokoju i zmartwienia mogą powodować, że linia włosów cofa się szybciej niż w rzeczywistości. Jeśli czujesz się zestresowany i przytłoczony, poświęć trochę czasu każdego dnia robiąc coś, co cię uszczęśliwi. Zajmij się więc hobby i nie martw się o wysoką linię włosów.

Wykrywaj i spowalniaj wypadanie włosów6

Jedz zdrowo

Gdy zauważysz, że tracisz więcej włosów niż zwykle, nadszedł czas, aby przyjrzeć się swojej diecie. Regularne spożywanie fast foodów, mrożonych posiłków i przetworzonej żywności może być jednym z czynników przyczyniających się do wypadania włosów. Dobrą wiadomością jest to, że uporządkowanie diety jest stosunkowo łatwe. Wystarczy do każdego posiłku dodać trochę więcej owoców i warzyw.

Jednak to, czego nie powinieneś robić, to przesadzać z suplementami. Badania wykazały związek między nadmiernym spożyciem witamin A i E a zwiększonym wypadaniem włosów.

Wykryj i spowolnij wypadanie włosów4

Jeśli walczysz z wypadaniem włosów, pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak magiczne lekarstwo. Poza akceptacją wciąż nie ma magicznej kuli. Ale są rzeczy, które możesz zrobić. Są też kroki, które możesz podjąć, aby zapobiec wypadaniu włosów lub skutecznie je spowolnić.

Wykryj i spowolnij wypadanie włosów5