Gittikçe daha fazla insan evden çalışıyor. Kendi evinizde yoğunlaşmaya elverişli bir ortam bulmak o kadar kolay değil. İşi kolaylaştıran iyi bir işyerine sahip olmak için odayı tasarlarken birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Ancak, eğer öyleyseniz farklı değil bir ofis alanı kiralar ve kurmak zorunda. 

Ev ofiste çalışmak vs ofiste çalışmak

OLYMPUS DİJİTAL KAMERA

Evden çalışmak

Ev ofisinde çalışan herkes, işyerini en iyi şekilde çalışacak şekilde kurmalıdır. İdeal olarak, kişinin çalışmak için kendi alanı vardır. Bu, iş dışındaki düşüncelerin yalnızca çalışma alanının dışında ortaya çıkmasını sağlar. Kendi daireniz, örneğin ev henüz dışarı atılmamışsa veya diğer aile üyeleri mesai saatleri içinde evdeyse, hızla dikkat dağıtıcı olabilir. Herkesin kendi araştırmasını kurma fırsatı yoktur. Böyle bir durumda, sadece üzerinde çalışılan kalıcı bir yer olmalıdır. Belki de oturma odasının köşesinde sadece iş için olan bir masa. Yemek odasında çalışan, yemek yiyen, ailesiyle sohbet eden ve oyun oynayanlar işlerine konsantre olmakta zorlanacaklar..

Ev ofis vs ofiste çalışma - Odalar ve mobilyalar nasıl tasarlandı 2

Kendi çalışmanız basit bir şekilde döşenmiş olmalıdır. Bir masa, depolama alanı, bir ofis koltuğu ve belki bir veya iki bitki. Mobilya parçaları en iyi şekilde tek tip olacak şekilde tasarlanmıştır ve yumuşak renklere sahip olmalıdır. Ahşaptan yapılmış mobilyalar veya beyaz lake iç mekanlar daha da iyidir. 

Organize bir işyeri savaşın yarısıdır. Çalışmaya başlamadan kısa bir süre önce masasını silen ve ortalıkta uçuşan belgeleri sıralayan herkes kendini rahat hissedecek ve çalışma sırasında daha iyi konsantre olacaktır..

Ev ofis vs ofiste çalışma - Odalar ve mobilyalar nasıl tasarlandı 4

Ofis binasında şık 

Ev ofisindeki donanım seçenekleri sınırlı olsa da, büyük bir ofis alanı, bir şirket içine girer girmez tamamen yenilenmelidir. Herhangi bir mobilya sipariş etmeden önce, iç mekan tamamen düşünülmelidir. Mobilyaların kiralanan alana uygun olması da önemlidir. Bir şirketin hangi ofis binasına taşınacağı belli olur olmaz, mantıklı bir tefrişat için bir plan yapılabilir. İnşaat tartışılmalı. Çok pencere varsa hantal mobilyalar doğru seçim olmayabilir. Işığın doğal insidansını engeller ve ofis alanı ile uyumlu çalışırlar..

Ev ofis vs ofiste çalışma - Odalar ve mobilyalar nasıl tasarlandı 6

Mobilya seçiminde firmanın kimliği de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu, endüstri, hedef grup, üst tasarım gibi çeşitli faktörlerden oluşur ve tabii ki ofis kompleksinin görünümü de. Çalışanlar bireysel ofislerde mi çalışmalı yoksa açık plan ofis mi yoksa tek departman için bir ofis mi var? Çalışanlar toplantı odalarında bir araya gelip orada yeni fikirler geliştirebiliyor mu?? 

Modern ofis binaları kesinlikle çalışanların ayakta çalışmasına izin vermelidir. Ayrıca molalar için ayrı odaların olması güzel. Bunlar iş yerlerinin yakınında bulunmamalı ve eğlence amaçlı kullanılmalıdır. Atıştırmalık imkanı olan konforlu koltuklar.

Ev ofis vs ofiste çalışma - Odalar ve mobilyalar nasıl tasarlandı 5

Ofisi kurarken net bir çizgiyi takip etmek iyi bir karardır. Her şey doğru göründüğünde, çalışanların dikkati daha az dağılır ve daha iyi konsantre olabilir. Ayrıca tek tip mobilya parçaları profesyonel bir görünüm sergileyerek ofise gelen müşterilerin güvenini güçlendiriyor. Diğer bir yönü ise kurulum sırasında kaliteye odaklanmaktır. Tesis uzun yıllar her gün kullanılmaktadır. Ucuz mobilyalar çabuk yıpranır ve çalışma motivasyonunu düşürür. Tekrar tekrar satın almak zorunda kalmaktansa, bir yığın para toplamak ve döşeme sorununu birkaç yıl hatta on yıllar boyunca halletmek daha iyidir. Bu aynı zamanda müşterinin şirket hakkındaki izlenimini de iyileştirecektir.. 

Gördüğünüz gibi, bir ofis kurmak hafife alınmamalıdır. Zamanınızı planlamaya ayırın, karşılığını alacaksınız.

Ev ofis vs ofiste çalışma - Odalar ve mobilyalar nasıl tasarlandı 1