Oryginalny pomysł na projekt podwórka

Udany projekt podwórka wydaje się być łatwym zadaniem. Ale kiedy zabierasz się do pracy, okazuje się, że często tak nie jest. Są ku temu dwa powody: z jednej strony ogród od frontu jest jak wizytówka domu. Jest to pierwsza rzecz, jaką widzą przypadkowi przechodnie i Twoi goście przed wejściem do Twojego mieszkania. Z drugiej strony powierzchnia przed domem to często tylko kilka metrów kwadratowych. Dlatego nie masz możliwości zrealizowania wszystkich kreatywnych pomysłów, które przyjdą Ci do głowy. W tym poście przedstawimy kilka sugestii i wskazówek, jak nadać swoim podwórkowi stylowy wygląd. Daj się zainspirować!

Łatwe projektowanie podwórka: jak to zrobić?

Imponujący wygląd ogrodu z przodu

Projekt podwórka, jak to zrobić

Ustaw małą część wypoczynkową na podwórku?

Małe klomby na podwórku

Wiecznie zielony żywopłot z przodu ogrodu

Żwir bukszpanowy w stylu przednich dziedzińców

Żwir z przodu w stylu japońskim w oryginalnym stylu

Drzwi wejściowe na podwórko żwirowe

Jak już wyjaśniono, projekt front-endu może okazać się zaskakująco wymagającym zadaniem. Najważniejsze, żeby właściwie wykorzystać dostępną przestrzeń tak rozsądnie, jak to tylko możliwe i starannie dobierać gatunki roślin. Ogród nie powinien wydawać się ani zbyt pusty, ani zbyt „przeładowany”. Staraj się stworzyć harmonijny, radosny i żywy obraz, który będzie przyciągał wzrok. Zielony krajobraz powinien również współgrać z elewacją domu. Przejrzysty porządek i oddzielenie poszczególnych obszarów od siebie zapewnia stylowy wygląd. A jak osiągnąć pożądany rezultat? Czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedź!

Sekret udanego projektu ogrodu frontowego: plan, plan, plan

Projekt podwórka ścieżka ogrodowa wiecznie zielony żywopłot

Minimalistyczny projekt ogrodów z bukszpanu żwirowego

Żywopłot z trawnika przed domem

Żwir kamienny z trawnika przed ogrodem

Projekt ogrodu frontowego zapewnia harmonijny ogólny obraz

Projekt ogrodu frontowego wydobywa żwirowe kwietniki

Projekt ogrodu z przodu żwiru w stylu japońskim

Zmień podwórko w zieloną oazę

Stylowy projekt frontowego ogrodu właściwie wymaga jedynie odpowiedniego zaplanowania. Jeśli masz jasną koncepcję przed pójściem do pracy, bez wątpienia uzyskasz pożądany rezultat! Zalecamy wcześniejsze narysowanie schematu – dzięki temu uzyskasz dokładne wizualne wyobrażenie swoich życzeń. To znacznie ułatwia obliczenie wymaganej powierzchni. Oprócz sadzenia i prowadzenia ścieżek ogrodowych, dodatkowa przestrzeń może być również potrzebna na kosze na śmieci i rowery lub na ławkę na zewnątrz. Wszystkie te kwestie należy dokładnie rozważyć przed rozpoczęciem planowania.

Wybierz gatunki roślin na ogródek przed domem

Duży trawnik przed domem

Projekt ogrodu frontowego imponująca mała powierzchnia

Lawenda do projektowania ogrodów przydomowych

Oryginalny pomysł na projekt podwórka

Krzaki ścieżki ogrodowej w ogrodzie przed domem

Gatunki roślin hortensje na podwórku

Przednie kwiatowe krzewy ogrodowe wspaniały wygląd

Wybierz typy roślin do projektowania ogrodów przydomowych

Idealnie, Twoje podwórko powinno być zielone i atrakcyjne przez cały rok. Weź również pod uwagę ten fakt przy wyborze rodzajów roślin. Zalecamy wybór roślin zimozielonych, takich jak rododendron, bukszpan lub ostrokrzew. Wiecznie zielony żywopłot zapewni prywatność, a także nada Twojemu ogrodowi piękne otoczenie. Ponadto wybierz odpowiednie wiosenne, letnie i jesienne kwiaty – przebiśniegi, żonkile, hiacynty, tulipany, piwonie, róże, chryzantemy i wszelkie inne rodzaje kwiatów, jakie możesz wymyślić. Ogród będzie wyglądał wspaniale o każdej porze roku i przyciągał wzrok!

Urozmaicaj krajobraz ogrodu

Pomysły i sugestie dotyczące projektu podwórka

Ogrody przednie sprawiają, że rabaty kwiatowe są stylowe

Zaprojektuj podwórko ze żwirem, aby uzyskać wspaniały wygląd

Ogrodzenie gabionowe z ekranem prywatności na podwórku

Zaprojektuj podwórko zgodnie z Feng Shui

Oryginalny frontowy ogród z fontanną

Sadzenie pomocnych wskazówek na podwórku

Taras z wybranymi gatunkami roślin

Aby krajobraz ogrodu wyglądał urozmaicony, wybierz gatunki o różnej wysokości – drzewa ozdobne, kwitnące krzewy, kwiaty i trawy. Nie powinny się one ściskać w łóżku, ale raczej wyglądać harmonijnie – to jedyny sposób na uzyskanie stylowego ogólnego obrazu. Bardzo ważną rolę odgrywa również odgraniczenie poszczególnych obszarów od siebie, jak również od ulicy.

Skoordynuj frontowy ogród z fasadą domu

Wymarzony wygląd frontowego ogrodu

Dom z ogrodem frontowym na wsi wspaniały wygląd

Projekt ogrodu frontowego nowoczesny taras wysoki płot

Skoordynuj projekt ogrodu frontowego z fasadą domu

Rodzaje roślin do projektowania ogrodów frontowych o różnych wysokościach

Przedni ogródek tarasowy zielona oaza

Skoordynowanie projektu ogrodu frontowego z fasadą domu to świetny pomysł

Nowoczesne kwietniki z przodu ogrodu

I last but not least – podwórko powinno pasować również do elewacji domu. Piękny ogród z mnóstwem kwiatów idealnie pasuje do starego domu na wsi. W przypadku współczesnej, nowoczesnej elewacji domu najlepszym wyborem może być ogród w stylu japońskim lub minimalistycznym. Porządek i wyraźne linie nadają krajobrazowi ogrodowemu specyficzną strukturę. Oczywiście nie powinieneś obejść się bez zabawnych akcentów. Znajdziesz więcej wskazówek dotyczących projektowania minimalistycznego podwórka, a także wiele pomocnych przykładów tutaj. Minimalistyczny styl jest w rzeczywistości bardzo dobrym wyborem również do małych ogrodów przydomowych. W tym przypadku obowiązuje zasada: mniej znaczy więcej! Mamy nadzieję, że nasze pomysły i przykłady Cię zainspirują i mamy nadzieję, że projektowanie swojego podwórka sprawi Ci przyjemność!