Buz kalıbına genellikle yazın ihtiyaç duyulur, ancak kışın kullanılmadan orada durur. Bu, onları pratik ve ilginç bir şekilde kullanmak için iyi bir fırsat. Buz kalıbını nasıl farklı şekilde kullanabileceğiniz konusunda size 10 lezzetli fikir göstereceğiz..

Buz kalıbında neler hazırlayabilirsiniz??

hızlı tarif fikirleri buz kalıbı ipuçları

  • Taze otlar tutun

Pişirmeden kalan taze otlarınız (biberiye, maydanoz, dereotu, fesleğen) var mı? Bunu saklamak için buz küpü tepsisini kullanabilirsiniz. Otları küçük parçalara ayırın veya doğrayın ve bir kısmını buz kalıplarına dökün. Üzerini zeytinyağı ile kaplayıp dondurucuya koyun..

Birkaç saat sonra, herhangi bir yemeğe kolayca eklenebilecek aromatik yağ küplerine sahip olacaksınız. Ayrı ayrı bitki küplerini dondurucu bölmesindeki bir torbada saklayabilirsiniz..

  • Kalan şarabı al

Genellikle bir veya birkaç şarap şişesinin boş olarak içilmediği görülür. Kalanı buz kalıbına yayın. Daha sonra, iyi soğutulmamış yeni açılmış şarabı soğutmak için şarap küplerini kullanabilirsiniz. Kendi hazırladığınız sangriayı hızlıca soğutmak için de kullanabilirsiniz..

Buz gibi soğuk şarap küpleri

içecek fikirleri buz küpü kalıbı ev ipuçları ve püf noktaları

Sütlü buzlu kahve hazırlayın

buz küpü kalıbı kahveyi kendin yap fikirleri iç

  • Kahve küplerini kendin yap

Kahveyi geleneksel olmayan ve daha ilginç bir şekilde sunmak ister misiniz? Daha sonra bir kahveyi buz kalıbında dondurun ve bir küp ile sıcak kahveyi üzerine verin. Kahveyi düz mü yoksa sütlü mü donduracağınız size kalmış..

  • Amniyotik sıvı için meyve suyu küplerini kendiniz yapın

Meyve suyunu buz kalıbında dondurun. Çok su içmeyi seven misafirleriniz varsa, meyveli buz küplerini yanlarında servis edin. Bir bardak suya bir küp ekleyin ve lezzetli amniyotik sıvınız olsun..

  • Ev yapımı et suyu hayranları için

Sık sık tavuk veya sebze suyu yapar mısınız? Her zaman bir veya iki bardak kalır. Onları dondurun ve her zaman herhangi bir yemeğe eklemeye hazır bir stokunuz olacak. Ayrıca, satın alınandan çok daha iyi ve lezzetli.

Dondurucudan sebze suyu

makarna buz kalıbı hızlı yemek tarifi fikirleri

  • çikolata küpleri

Tatlılarınızı güzel ve ilginç bir şekilde servis etmek istiyorsanız, biraz çikolata eritin ve buz kalıbına yayın. Bunun için çiçekli veya kalpli şekiller kullanın. Beyaz ve bitter çikolatayı da karıştırabilirsiniz..

  • meyveli dondurma

Partideki çocukları ev yapımı meyveli dondurmalı lolipoplarla şaşırtın. Taze meyveleri kalıplara koyun ve biraz su ekleyin. Her bir kalıp bölmesine bir tahta çubuk yerleştirin ve birkaç saat dondurun..

Kendiniz hızlı ve kolay bir şekilde suşi yapın

Kendiniz buz küpü kalıbında suşi yapın

  • Mini suşi ısırıkları

Suşi seviyorsanız ama kıvırmak o kadar iyi değilse, bunun için buz kalıplarını kullanın. Pişmiş pirinci, istediğiniz malzemeleri (balık, avokado, salatalık, mayonez) ekleyin, başka bir pirinç tabakasıyla örtün ve elinizle hafifçe bastırın. Bir saat buzlukta bekletin, lokmaları çıkarın ve üzerine susam serperek servis yapın..

  • çikolatalı çilek

Tatlı olarak çikolatalı çilek servis ederek akşamı daha da romantik hale getirin. Buz kalıbının her bir bölmesini yarıya kadar çikolata ile doldurun. Her birine bir çilek koyun ve hafifçe bastırın. Kalıbı birkaç saat dondurucuya koyun ve romantik bir sürpriziniz olsun..

Serin ve lezzetli bir tatlı fikri

çilek tarifleri buz kalıbı hızlı tatlılar

Artık makarna daha da hızlı hazırlanabilir

domates sosu kendin yap buz kalıbı

  • Domates sosu artıklarını saklayın

En sevdiğiniz spagettiyi domates soslu yapıp sosun bir kısmını bıraktınız mı? Bunları buz kalıbına yayın ve bir sonraki spagetti pişirişinizde eritip kullanın..

Buz küpü kalıplarının sadece buz küpü yapmaktan başka amaçlar için de kullanılabileceğini düşünmüş müydünüz??

Buz kalıbı için birkaç harika fikir daha

dondurmalı kek buz kalıbı tatlı fikirleri

Çocukların dondurma lolipoplarını hızlı ve kolay bir şekilde hazırlayın

buz küpü kalıbı hızlı yemek tarifi fikirleri ipuçları ve püf noktaları

Her türlü sos dondurulabilir

soslu buz küpü kalıbı hızlı yemek tarifleri hazırlama

Kendine biraz soğuk detoks suyu hazırla

buz küpü şekli amniyotik sıvı detoks sağlıklı yemek tarifleri

Soğuk kahve sevenler için

kahve tarifleri buz küpü şekli içecek fikirleri

Parti için atıştırmalık fikirler

parti ısırıklarını kendin yap buz kalıbı

Ayrıca anında pralin hazırlayabilirsiniz.

Buz küpü şeklinde kendi çikolatalarınızı yapın

Suyu daha sağlıklı bir şekilde tadın

Amniyotik sıvı buz küpü formu hızlı tarifler hazırlayın