Projektowanie podłogi w domu to jedno z najważniejszych zadań w każdej aranżacji wnętrz. W końcu podłoga jest jedną z pierwszych rzeczy, które zauważysz, gdy wejdziesz do pokoju. Nie mniej ważna jest główna rola podłogi w tworzeniu atmosfery pomieszczenia. Przy ogromnej różnorodności pokryć podłogowych na rynku nieuchronnie zadajesz sobie pytanie, która z nich jest odpowiednia dla Twojego domu. Czy powinna to być podłoga z litego drewna, czy powinna to być podłoga z płytek? Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo każdy pokój sam w sobie jest zupełnie inny i niepowtarzalny, do tego dochodzą upodobania mieszkańców i selekcja staje się pracochłonnym zajęciem. Dlatego chcielibyśmy Państwu pomóc i przedstawić jedną z możliwych opcji: podłogę z desek z litego drewna.

Deski z litego drewna są dziś nadal gorącym trendem

deski podłogowe z litego drewna pomysły na podłogę w kuchni białe meble kuchenne

Czym właściwie są deski podłogowe z litego drewna?

Od wieków ludzie korzystali z zalet podłóg z prawdziwego drewna. Deski drewniane są nadal popularnym materiałem na podłogi. Jednak dzisiaj istnieją różnice w układaniu i obróbce litych desek podłogowych. Ale czym właściwie są deski z litego drewna? Są całkowicie naturalnym produktem z drewna, a każda deska składa się tylko z jednego kawałka litego drewna.

Jeśli chcesz, aby Twój dom był przytulny i naturalny, to podłoga z litego drewna jest właściwym wyborem.

Podłogi z prawdziwego drewna to idealna alternatywa dla naturalnego wystroju wnętrza

Pomysły na podłogi z litego drewna o rustykalnym wyglądzie

Dlaczego właśnie deski z litego drewna?

Opierając się na podłogach z litego drewna, zapewniasz sobie naturalny styl życia i wysoką jakość. Drewniane deski wykonane z prawdziwego drewna pomagają stworzyć miłą przytulność. Deski podłogowe z litego drewna charakteryzują się naturalnym pięknem. Ale nie tylko z tego powodu. Są to niskoemisyjne i regulujące wilgoć wykładziny podłogowe, które przyczyniają się do zdrowego klimatu w pomieszczeniach. Podłoga z prawdziwego drewna zapewnia zdrowe środowisko życia i przyjemne uczucie dobrego samopoczucia. Drewno pochłania nadmiar wilgoci z powietrza i w razie potrzeby oddaje ją. Deski lite przyciągają również mniej kurzu, alergenów i pleśni. Deski z prawdziwego drewna można wielokrotnie szlifować i są odporne. Mówi się, że podłoga z prawdziwego drewna przetrwa całe życie. Dzięki temu jesteś wolny od częstych napraw i czyszczenia.

Zapewnij swojemu domowi więcej ciepła dzięki wykładzinie podłogowej z prawdziwego drewna

Podłogi z litego drewna rustykalne podłogi salon

Deski z prawdziwego drewna mają inną obróbkę powierzchni. Wyglądają na olejowane lub naturalne. Ale w obu przypadkach emanują niepowtarzalnym urokiem. Zachęcający wystrój wnętrza jest łatwy do osiągnięcia.

Deski drewniane są również łatwe w pielęgnacji. Aby dłużej cieszyć się piękną drewnianą podłogą, należy stosować odpowiednie środki czyszczące. Olejki pielęgnacyjne i mydło do drewna sprawiają, że podłoga dłużej wygląda jak nowa. Aby nie było łączeń między deskami z litego drewna, należy zadbać o zrównoważenie wilgotności powietrza. Zbyt wysokie temperatury również nie są zalecane.

Podłoga z naturalnego drewna może być również łączona z ogrzewaniem podłogowym. Jest to nawet szczególnie energooszczędna decyzja. Niemniej jednak istnieje kilka gatunków drewna, które nie nadają się do ogrzewania podłogowego. Należą do nich na przykład buk, klon i wenge.

Nieleczone lub olejowane podłogi z prawdziwego drewna to ponadczasowa opcja dla podłogi

deski podłogowe z litego drewna meble do salonu naturalne kolory elegancki styl wiejskiej rezydencji

Podłogę z litego drewna można zastosować w każdym stylu życia. Dzięki deskom z litego drewna można zrealizować zarówno nowoczesną aranżację wnętrza, jak i wiejskie wnętrze. Po obróbce i obróbce powierzchni powstają liczne warianty desek z litego drewna, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Dostępne są różne rodzaje drewna o różnych wzorach, kolorach i długościach, aby zaprojektować odpowiednią podłogę do swojego domu. Drewniane deski podłogowe wykonane z dębu cieszą się większą popularnością nie tylko ze względu na różne wzory, ale również ze względu na wytrzymałość i trwałość tego gatunku drewna.

Cóż, nie bez powodu prawdziwe drewno jest dla nich tak ważne. Nawet kilka. Stosując deski z litego drewna, nie tylko zapewnisz swojemu domowi większy komfort, ale także dawkę luksusu. Podłoga z prawdziwego drewna wykonana z akacji, bambusa lub świerku… Sama decydujesz, bo we własnych czterech ścianach musisz czuć się komfortowo.

Ale jeśli z jakiegoś powodu musisz zrezygnować z podłogi z litego drewna, istnieją inne opcje wykładziny podłogowej o pięknym wyglądzie drewna. Być może parkiet lub laminat byłyby dla Ciebie odpowiednią alternatywą.

Dzięki wykładzinie podłogowej z litego drewna nadajesz pomieszczeniu wspaniały rustykalny akcent

deski z litego drewna podłoga w jadalni wygląd naturalnego drewna

Podłoga z litego drewna to obowiązkowa pozycja w wiejskiej kuchni!

Podłoga z litego drewna jadalnia w stylu wiejskim

Wykładzina podłogowa o wyglądzie drewna zbliża wystrój wnętrza do natury

pomysły na podłogi z litego dębu

Drewniana podłoga doskonale wpisuje się w nowoczesną jadalnię

podłogi z litego drewna nowoczesna jadalnia przestronna klasyczna podłoga

Drewniane podłogi w jasnych odcieniach kolorystycznych wspaniale komponują się z białymi meblami

Pomysły na podłogi z litego drewna na otwartym planie

Wybierając podłogę do sypialni, zwróć uwagę na szczegóły!

Podłogi z litego drewna pomysły na projekt podłogi w sypialni

Ciemne drewniane podłogi świetnie prezentują się na białym tle 

lite drewno deski podłogowe pomysły na wyposażenie salonu kominek drewniane belki

Stwórz oazę dobrego samopoczucia we własnym salonie z piękną drewnianą podłogą

podłogi z litego drewna salon stylowe pomysły podłogi

Drewno to klasyka w aranżacji wnętrz

podłogi z litego drewna dębowe podłogi pomysły jadalnia