Ogrodnicy szczególnie doceniają wysoką wartość dekoracyjną jaskier. Ten wiosenny bloomer znajdzie odpowiednie miejsce w ogrodzie. Ale nawet jako kwiaty cięte, Jaskiery wprowadzają pozytywny, wiosenny nastrój swoimi świeżymi kolorami we wszystkich odcieniach. Aby uzyskać piękną wiosenną dekorację, oczywiście używasz wieloaspektowego piękna tego kwiatu. Ale co należy wiedzieć o jaskierze? W poniższych wierszach znajdziesz ważne fakty i wskazówki dotyczące pielęgnacji.

Jaskier jest jednocześnie wesoły i czarujący

Jaskier piękne pomysły dekoracyjne udekoruj salon

Interesujące fakty na temat ranunculus

Jaskier pochodzi ze wschodniego regionu Morza Śródziemnego. Wciąż jest nazywany jaskierem azjatyckim i dlatego należy do rodzaju jaskierów. Jako część tego rodzaju roślin, Jaskier jest uważany za trujący. Kwiat zawiera różne składniki, których spożycie prowadzi do zatrucia.

Kontakt soku ze skórą powoduje podrażnienie skóry. Jaskier to rośliny bulwiaste. Mają potrójne liście i wspaniałe ozdobne kwiaty, które wyglądają jak kule kwiatowe. Ostatnie mogą być w połowie lub pełne.

Ranunculus dzieli się na cztery grupy:

  1. Jaskier turecki
  2. Jaskier perski
  3. ranunculus francuski
  4. Jaskier piwonia

Jaskier kwitnie w kolorze białym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym, różowym i wielu innych odcieniach

Jaskier świeże pomysły dekoracyjne piękne kolory

Właściwa pielęgnacja ranunculus w ogrodzie

Pierwsza opcja posadzenia jaskieru w ogrodzie to wiosna. Ważne jest, aby ustalić odpowiedni czas. Ziemia musi być dobrze ogrzana przez promienie słoneczne. Istotne jest, aby jaskry azjatyckie znajdowały się w jasnym miejscu lub w półcieniu. W swojej ojczyźnie rosną na glebie przepuszczalnej. W związku z tym gleba musi być przepuszczalna.

Nie podlewaj intensywnie ogrodu, bo na wiosnę jest wystarczająco dużo opadów. W trakcie sezonu wegetacyjnego roślina również potrzebuje więcej wody i zwiększa się jej zaopatrzenie. Jeśli roślina kwitnie, zmniejsza się podlewanie. Przynajmniej raz w miesiącu trzeba nawozić Jaskier nawozem do cebulek kwiatowych.

Jeśli bulwy zostały ułożone jesienią, rośliny zakwitną wczesną wiosną, czyli pod koniec lutego. Ale jeśli bulwy zostaną osadzone w marcu, zakwitną dopiero w kwietniu lub maju, a czasem nawet w czerwcu.

Kiedy zaczyna się faza spoczynku, bulwy są wykopywane. Roślina musi być dobrze chroniona w fazie spoczynku. Jaskier nie jest uważany za odporny. Dlatego lepiej jest przechowywać bulwy kłącza w chłodnych miesiącach w piwnicy. W regionach o łagodnej pogodzie bulwy mogą również pozostawać w ziemi. W tym przypadku jednak trzeba je zabezpieczyć suchymi liśćmi. A jeśli przykryjesz liście folią, ranunculus będzie chroniony przed wilgocią.

Pierścień Jaskier na wiosnę

Jaskier żółty Jaskier Pomysły na ogród wiosna

Regularnie podlewaj glebę ranunculus, ale pamiętaj, aby nie przesiąkać wodą!

Jaskier biały kwiat kolor piękne rośliny ogrodowe

Jaskier jako roślina doniczkowa

Jaskier doskonale nadaje się również jako roślina doniczkowa. W takim przypadku jednak możliwe jest, że zalanie wodą lub niedostateczne zaopatrzenie rośliny spowoduje szkody. Jeśli jaskry azjatyckie są uprawiane w doniczkach, należy zadbać o ich podlewanie w razie potrzeby. Wskazane jest podlewanie jaskry 2 do 3 razy w tygodniu. Najlepsza jest nieświeża woda z kranu o temperaturze pokojowej. Zimmer-Raninkel wymaga wysokiej jakości ziemi doniczkowej. Wskazane jest dodanie grubego piasku lub drobnego żwiru. Inne wskazówki dotyczące pielęgnacji ranunculus w domu:

  • Jeśli kwiaty zwiędły, należy je usunąć, aby później powstały nowe.
  • Zimą umieść chłodziarkę do roślin.
  • Po zimowaniu trzeba przesadzać jaskry lub przynajmniej wymienić starą glebę na świeżą.
  • Jeśli noce są wolne od mrozu, garnki można wynieść na zewnątrz.

Jaskier azjatycki tworzy w domu wspaniały akcent koloru

Jaskier doniczka pomysły na dekorację mieszkania rośliny wiosenne kwiaty

Wytnij ranunculus jako dekorację w wazonie

Jaskier jest popularny nie tylko jako roślina ogrodowa i doniczkowa, ale także jako dekoracja w wazonach. Przeważnie jest nawet preferowany jako kwiat cięty. Jaskier cięty utrzymuje się w wazonie przez wiele dni. Zabierz ze sobą do domu kawałek wiosny. Można z nich tworzyć kolorowe wiosenne aranżacje. Jaskier doskonale sprawdza się w połączeniu z innymi wiosennymi kwiatami. Można zestawiać ze sobą piękne bukiety kwiatów, które fascynują kolorem i wyrazistością. Na przykład połączenie z tulipanami i frezjami najlepiej eksponuje ranunculus.

Jaskier są szczególnie popularne jako kwiaty cięte

Jaskier właściwie dbający o pomysły dekoracyjne mieszkanie ogród

Jaskier to ulubiony kwiat wielu ludzi. Symbolizuje wdzięk, wyjątkowość i radość życia. W ogrodzie, na balkonie czy w pokoju jaskry wnoszą ze sobą wspaniałą wiosenną atmosferę. Możesz także cieszyć się kolorowymi kwiatami Jaskiera, które oferują!

Z ranunculus możesz cieszyć się wspaniałą magią kwiatów

Jaskier niezwykłe pomysły deco w różnych kolorach

Kwiat Jaskier fascynuje swoim szczegółowym projektem

Jaskier różowe świeże wiosenne dekoracje

Ranunculus występuje w wielu kombinacjach kolorystycznych

Jaskier mieszkanie doniczkowe udekoruj świeże kolory wiosenny nastrój

Bukiet Jaskier sprawia, że ​​serce bije szybciej…

Dbanie o Jaskier właściwie wskazówki

Umieść roślinę doniczkową poza zasięgiem dzieci i zwierząt!

jaskier projektowanie ogrodów rośliny ogrodowe kwiaty ogrodowe

Jaskier żółte świeże wiosenne kwiaty

Jaskier biały kwiat pomysły na ogród wiosna

Jaskier świeży kolor piękne pomysły na dekorację ogrodu

Jaskier różowy pomysły na projekt ogrodu wiosenne kwiaty

Jaskier niezwykły kwiat miękki różowy