duże filiżanki do muffinek z abażurem

ten oświetlenie jest ważnym elementem wystroju wnętrz. Ma nie tylko praktyczne funkcje – można go wykorzystać do ustawienia ciekawych akcentów. Ponieważ pośrednie oświetlenie LED bardzo różni się od klasycznego kryształowego żyrandola, prawda? Klosze są ostatnio szczególnie nowoczesne, dlatego w tym poście pokażemy Ci, jak wykonać abażur! Jeśli w wolnym czasie lubisz robić kreatywne projekty DIY, to jest to pomysł dla Ciebie! Większość naszych sugestii można łatwo skopiować za pomocą zaledwie kilku materiałów. Czerp z niego inspirację!

Tworzenie klosza: oryginalne pomysły na majsterkowanie do naśladowania

Abażur majsterkowicza koronkowy wspaniały wygląd

Oryginalny klosz może przyciągnąć uwagę każdego i sprawić, że atmosfera w pomieszczeniu będzie bardziej indywidualna i stylowa. Nie wierzysz? Wystarczy spojrzeć na nasze zdjęcia, aby się przekonać! Klosze zazwyczaj przyciemniają światło, więc idealnie nadają się do pomieszczeń, w których nie jest potrzebne mocne oświetlenie – na przykład do sypialni, salonu itp. Do wykonania klosza można również użyć materiałów, które można znaleźć w domu . Wystarczy spojrzeć na nasze pomysły i zastanowić się, co leży nieużywane w Twoim domu. Możesz nawet zrobić wiszące lampy z jednorazowych okularów na zewnątrz lub abażur z drewnianych spinaczy do bielizny do łazienki. Puść wodze fantazji!

Zrób abażur z papieru

Składany papier origami

Jak najłatwiej zrobić abażur? Użyj papieru! Przy odrobinie cierpliwości możesz wykonać fantastyczne abażury z kartonu lub złożyć origami. Innym pomysłem jest użycie zakupionej z góry okrągłej papierowej latarni. Przykryj to całkowicie filiżankami na muffinki z odrobiną gorącego kleju. Efekt będzie wyglądał naprawdę świetnie! Jeśli masz umiejętności techniczne, możesz nawet użyć gipsu paryskiego i użyć odpowiedniej plastikowej butelki do nalania abażuru &# 128578; Opcje wieszania są prawie nieograniczone – na przykład w IKEA można znaleźć bardzo kreatywne pomysły. Kabel może mieć również jasny kolor.

Twórz pomysły za pomocą słoików z masonem

Oryginalne okulary żyrandolowe

Oryginalne lampy wiszące można również majsterkować drutem. Za pomocą szczypiec można wyginać drut rzemieślniczy w wiele różnych kształtów i tworzyć bardzo oryginalne projekty! Jak już wspomniano, wiele materiałów można doskonale przekształcić w efektowne światła. Możesz używać zarówno lamp żarowych, jak i lamp słonecznych, które możesz przeżuć w sklepie z narzędziami. Aby zmienić kształt słoika, najpierw przenieś średnicę oprawki do wewnętrznej strony metalowego wieczka. Następnie należy wywiercić otwór młotkiem i gwoździami. Następnie włóż żarówkę przez otwór w pokrywie i wkręć ją w gniazdo po drugiej stronie pokrywki. Na koniec po prostu zamknij słoik z masonem i gotowe!

Abażury Tinker – więcej kreatywnych pomysłów

Pomysły na upcykling kryształowe butelki abażur

Marzy Ci się kryształowy żyrandol? Wtedy możesz to zrobić sam. Wszystko czego potrzebujesz to kryształowa butelka o odpowiednim rozmiarze, w której możesz umieścić żarówkę. A dla tych, którzy wiedzą, jak robić na drutach lub szydełku – wykorzystaj swoje umiejętności, aby samemu zrobić wspaniały abażur! Bardzo romantycznie prezentują się również klosze wykonane z koronki – jeśli masz małe ozdobne serwetki, których nie używasz do innych celów, możesz je wykorzystać do urozmaicenia abażuru. Innym świetnym pomysłem jest praca z papierową mache. Wystarczy balon (na półokrągły klosz), pędzelek, gazeta i naturalny klej z mąki i wody. Dowiedz się, jak pracować z papierową mache tutaj!

Używaj ponownie starych rzeczy

Zrób abażury stary kapelusz

Możesz także zamienić stare rzeczy, których nie można poddać recyklingowi, w abażur. Czy wiesz na przykład, że ze starych taśm muzycznych można zrobić abażur? Równie dobrze nadają się do tego puste plastikowe butelki – możesz odciąć ich dna i użyć ich do urozmaicenia abażuru. Więcej inspirujących pomysłów znajdziesz na naszych zdjęciach!

Końcówka lampy stołowej z abażurem

Crafting z papierową mache

oryginalna lampa stołowa z tworzywa sztucznego,

Abażur w stylu vintage z koronki

Pokrywka słoika z gniazdem lampy

Zrób abażur z gazety

Klosz mapy świata składany origami

drewniane pomysły na spinacze do bielizny

Wisząca lampa druciana balon liny

Instrukcja rękodzieła zdjęcia lampa wisząca

Abażur majsterkowicza owinąć wokół butelki

Zrób abażur ze sznurka, oryginalny pomysł

Przewód lampy stołowej owija się wokół klosza

Pomysły na upcykling abażur z butelek

Zrób abażury z przezroczystego plastiku

Patchworkowy klosz wykonany z papieru

oryginalne pomysły rzemieślnicze z papierową mache

Kartonowy klosz wyjątkowy

Pomysły na rzemiosło z papieru

Zrób abażury z kaset muzycznych

Zamień słoik z masonem w klosz

Klosz z tektury składanej origami

Klosz lampy stołowej na szydełku

Słoik z drutu drucianego z abażuru

świetne pomysły rzemieślnicze abażur okulary driftwood

Klosz lampy stołowej Tinker z jednorazowych talerzy

Czapki z abażurem wspaniały wygląd

Zrób sobie żyrandole z jednorazowych okularów

Crafting z abażurem kasety muzycznej