inspirujące pomysły rzemieślnicze z dzianinową wełną

Czy kiedykolwiek słyszałeś o Strickliesel? Jeśli nie, to dobrze trafiłeś! Z tym małym materiałem do robienia na drutach możesz samodzielnie robić fantastyczne rzeczy, a praca z nim jest znacznie łatwiejsza w porównaniu z konwencjonalnymi drutami. Poniżej znajdziesz szczegółowe instrukcje robienia na drutach dla początkujących, a także kilka kreatywnych i ciekawych pomysłów na rękodzieło, które możesz naśladować w wolnym czasie. Mamy nadzieję, że spodobają Ci się nasze sugestie i mamy nadzieję, że spodoba Ci się ich czytanie!

Strickliesel: Jak to wygląda i co można z nim zrobić?

Pomysły na rękodzieło Strickliesel

Rękodzieło z pomysłami i inspiracją Strickliesel

Rękodzieło DIY z biżuterią Strickliesel

Zrób na drutach szalik z bochenkiem

Strickliesel zwykle składa się z czterech do ośmiu metalowych oczek i drewnianej lub plastikowej rączki z otworem (patrz zdjęcia powyżej, aby uzyskać dokładne wyobrażenie o tym, jak wyglądają). Jak już wspomniano, jest to świetna alternatywa dla szydełka i drutów do robienia na drutach i jest po prostu wspaniała dla osób, które nie mają wcześniejszego doświadczenia z robieniem na drutach. Dzięki drobnej dzianinie możesz szybko i łatwo wykonać samodzielnie ciepłe swetry, miękkie rękawiczki, czapki i szaliki, piękne poduszki i koce, a nawet biżuterię z wełny. Idealna rozrywka na zimę, prawda? Dzięki majsterkowaniu możesz upiększyć swój dom, a także uszczęśliwić swoich ulubionych ludzi. Jeśli pomysł Cię zafascynował, czytaj dalej! Poniżej przedstawiamy instrukcje robienia na drutach dla początkujących i pokazujemy, jak w prosty sposób można zrobić własny bochenek na drutach.

Zrób sobie małe dzianie

Zrób własny bochenek na drutach

Pomysły na rękodzieło Szalik z biżuterią Strickliesel

dziergaj oryginalne pomysły rzemieślnicze ze Strickliesel

Pomysły na rękodzieło na dziewiarstwo rekreacyjne

Możesz kupić Strickliesel w dowolnym sklepie hobbystycznym. Możesz też zrobić to sam w domu, a tutaj dajemy Ci kilka świetnych pomysłów. Możesz użyć wydrążonej gałęzi lub korka od szampana, w którym wcześniej zrobiłeś wystarczająco duży otwór za pomocą korkociągu. Następnie ten podkład należy wyposażyć w cztery małe gwoździe (jak na zdjęciach powyżej) i gotowe! Ale są też inne warianty – można np. przykleić taśmą samoprzylepną cztery drewniane szpikulce lub patyczki do lodów do rolki papieru toaletowego. Tę improwizowaną dzianinę można nawet pokolorować, aby wyglądała ładniej. Teraz wystarczy wybrać włóczkę, aby zacząć robić na drutach!

Instrukcja robienia na drutach dla początkujących

Rękodzieło ze Strickliesel, jak to zrobić

Jak radzić sobie z instrukcjami Strickliesel

Rękodzieło z dzianiny wełnianej krok po kroku

Naucz się robić na drutach dzięki pomocnym wskazówkom Strickliesel

Najpierw należy przeciągnąć nić przez otwór krosna dziewiarskiego. Przytrzymaj to mocno, a drugą ręką zacznij nawijać nitkę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara wokół jednego z metalowych oczek, tak aby powstała pętla. Powtórz z oczkiem po lewej stronie i kontynuuj, aż wszystkie oczka zostaną raz owinięte wokół. Jeśli chcesz, możesz również zrobić kolejny rząd, ale tym razem bez robienia pętli. Następnie należy po prostu wziąć pętlę z pierwszego rzędu dużą igłą lub igłą dziewiarską i unieść ją nad pętlą, a tym samym nad drugim rzędem nici. Powtórz ten sam proces ze wszystkimi pętlami. Kiedy skończysz, po prostu zacznij od nowa i twórz nowe pętle. Wkrótce zobaczysz, że zwisająca z otworu nitka dziewiarska stopniowo się wydłuża. A kiedy uzyskasz pożądaną długość, odetnij nić z kłębka wełny i zawiąż ją górnymi pętelkami.

Świetne pomysły na rękodzieło na Twój wolny czas

Naucz się robić na drutach Stwórz własne etui Strickliesel

Pomysły na rękodzieło Strickliesel dzianiny dekoracyjne kwiaty

Projekty rękodzieła zdobią wieszaki Strikliesel

Wykonuj ręcznie osłonę kabla Strickliesel

Projekty rzemieślnicze Strickliesel poduszkowe ula

Wykonuj ręcznie rękodzieło z napisem strickliesel

Rzemiosło ze Strickliesel urozmaica filiżankę

W sieci można znaleźć wiele instrukcji robienia na drutach, ale tutaj mamy kilka świetnych projektów rękodzielniczych na Twój wolny czas, które mogą Ci się spodobać (powinieneś wiedzieć, że im większa średnica sznurka, tym grubszy będzie na końcu haft ). Dzięki opisanej technice dziania można na przykład zrobić atrakcyjną osłonę na kabel – z lampy, komputera itp. Należy po prostu zaszyć wokół kabla, przekładając go przez otwór krosna dziewiarskiego. Możesz również samodzielnie wykonać oryginalne etui na okulary lub pokrowiec ochronny na telefon komórkowy. Sprawdź nasze zdjęcia, aby uzyskać więcej inspirujących pomysłów. Mamy nadzieję, że spodoba ci się dzierganie.