Lato już nadeszło, dzieci są na wakacjach i nudzą się w domu? Tutaj oferujemy Ci rozwiązanie, które pozwoli odpędzić nudę, a mianowicie – kilka wspaniałych pomysłów rzemieślniczych, które możesz zrealizować razem z maluchami! Poniżej pokażemy, jak zrobić odciski palców dzieci i wspólnie tworzyć oryginalne zdjęcia. Większość dzieci w wieku szkolnym, a także tych młodszych, które jeszcze chodzą do przedszkola, uwielbia tę technikę malarską, w której malują ręce lub stopy i stemplują je na kartce papieru. Wydruki można następnie umieścić w ramce, aby pozostały jako wspomnienia. Ale masz też inny wariant – wyczarować oryginalne obrazki z pomocą najmłodszych. Poniżej znajdują się nasze propozycje inspiracji. Mamy nadzieję, że Ci się spodobają i mamy nadzieję, że spodoba Ci się ich czytanie!

Tworzenie dłoni i odcisków palców z dziećmi: tworzenie pomysłowych zdjęć

Odciski palców z dziećmi tworzą lilie wodne

Odciski palców z dziećmi tworzą wspaniałe pomysły na rękodzieło

Odciski palców z dziećmi tworzą inspirujące pomysły

Odciski palców z dziećmi tworzą królika wielkanocnego

Odciski palców z dziećmi tworzą sowy

Odciski palców z dziećmi tworzą garnek złota

Anioły robią odciski palców z dziećmi

Odciski palców z dziećmi tworzą kwiaty

Odciski palców z dziećmi tworzą figurki zwierząt

Pobieranie odcisków palców dzieci to świetny pomysł, gdy np. pogoda nie dopisuje i maluchy nie mogą wyjść na dwór, aby się bawić. Można też spędzić razem towarzyskie chwile – robienie rękodzieła z maluchami na pewno sprawiłoby Wam mnóstwo frajdy! I tak jak powiedziałem, gotowe wydruki można wykorzystać do tworzenia pomysłowych zdjęć – sów, słoni, motyli, ptaków, ryb i czegokolwiek innego, o czym tylko pomyślisz! Możesz również użyć go do stworzenia wspaniałych kartek okolicznościowych, które zadowolą na przykład Twoich dziadków. I tu pojawia się pytanie, jakim kolorem można pomalować dłonie najmłodszych. Najlepszym wyborem są właściwie farby akrylowe – są rozpuszczalne w wodzie, nietoksyczne i całkowicie bezpieczne dla najmłodszych – nawet niemowlęta i małe dzieci mogą tworzyć z nich wspaniałe zdjęcia. Alternatywą są specjalne farby do palców, jeśli je kupisz, ale powinieneś uważnie przeczytać informacje na opakowaniu, aby upewnić się, że nie są toksyczne. Kolory można również bardzo łatwo zrobić samemu – z wody, odrobiny mąki i prostego barwnika spożywczego – ten pomysł jest idealny, jeśli masz spontaniczną inspirację do robienia rękodzieła z maluchami.

Zrób odciski palców z dziećmi: połącz kolorowe nadruki z innymi motywami

Odciski palców z dziećmi sprawiają, że balony są fioletowe i różowe

Odciski palców z dziećmi tworzą bajkowe światełka

Odciski palców z dziećmi tworzą mniszek

Odciski palców z dziećmi robią urodziny w lesie

Odciski palców z dziećmi tworzą z balonów żyrafę

Odciski palców z dziećmi powodują rozpryski wody

Pisklęta odcisk palca dzieci

Odciski palców z dziećmi tworzą serce korony drzewa

Dokonywanie odcisków palców z dziećmi urozmaicanie ramek do zdjęć

Twórz odciski palców z drzewem kształtów dzieci

Ręka i odciski palców mogą być również podstawą do oryginalnych zdjęć – zdjęcia w tym poście są tego wspaniałym przykładem i mogą służyć jako wzór do naśladowania. Z pomocą markerów, kolorowych nici, papieru budowlanego, wyłupiastych oczu, brokatu i wacików możesz tworzyć wspaniałe motywy – po prostu puść wodze fantazji, a efekt na pewno będzie wyjątkowy! Powinieneś oczywiście pozwolić, aby wydruki dobrze wyschły, zanim twórczo je udekorujesz. Innym świetnym pomysłem jest skorzystanie z gotowych szablonów, które można bezpłatnie pobrać z sieci. Chodzi o drukowane motywy, które można uzupełnić odciskami palców i zaprojektować indywidualnie. Nadruki w kolorze niebieskim mogą przedstawiać np. rozbryzgi z węża hydrantu, a jeśli są wykonane w kolorze zielonym – liście drzewa! Zielona letnia korona nie jest jedyną opcją: możesz również zdecydować się na jasne jesienne kolory, zaprojektować kwitnące wiosenne drzewo z zielenią, różem i bielą lub wybrać typowe dla zimy niebiesko-białe odcienie, aby przedstawić śnieg i płatki śniegu. W tworzeniu drzewka mogą brać udział nie tylko dzieci, ale także wszyscy członkowie rodziny. W końcu otrzymujesz wspaniały symbol jedności swojej rodziny, który możesz z dumą oprawić w ramę i powiesić na ścianie w salonie. Istnieją również alternatywy dla motywu drzewa – odciski palców są również często wykorzystywane do projektowania balonów. Każdy balon może być w innym kolorze, aby dzieci mogły jeszcze więcej bawić się rękodziełem. Balony należy oczywiście połączyć z innym motywem, który również możesz samodzielnie narysować – zobacz zdjęcia powyżej, aby uzyskać inspirujące pomysły!