Zrób przepis na ciasto solne z dziećmi

Ciasto solne to wspaniały materiał rękodzieła, z którego możesz samodzielnie wykonać wszelkiego rodzaju drobne dzieła sztuki – od ozdób choinkowych po fajne breloki i biżuterię. W tym poście proponujemy Ci super lekki przepis na ciasto solne. Poniżej znajdziesz również wiele przydatnych wskazówek dotyczących tworzenia ciasta solnego, a także wiele kreatywnych pomysłów na majsterkowanie, które możesz zrobić ze swoimi dziećmi. Daj się zainspirować!

Dzieci świetnie się bawią robiąc rękodzieło z ciasta solnego!

Przepis na ciasto solne trzy składniki

Wymodeluj przepis na ciasto solne za pomocą foremek do ciastek

Narzędzia do receptury ciasta solnego do modelowania

Przepis na ciasto solne z barwnikiem spożywczym

Crafting z pomysłami na ciasto solne

kreatywne pomysły rzemieślnicze ciasto solne

Przepis na ciasto solne DIY ozdoby choinkowe

Figurki z ciasta są świetnymi prezentami

Zrób przepis na ciasto solne z dziećmi

Przepis na ciasto solne odciski dłoni dla matki dziecka

Aby samemu zrobić ciasto solne, potrzebujesz tylko trzech składników: mąki, soli i wody! Są one dosłownie w każdym gospodarstwie domowym, co sprawia, że ​​ciasto solne jest idealnym materiałem, jeśli nagle pojawi się inspiracja do rzemiosła. Gotowe figurki z ciasta solnego stają się szczególnie twarde po upieczeniu i mogą być używane według uznania – z kolorami, brokatem, perłami i wszystkim innym, o czym tylko pomyślisz. Ciasto można bardzo łatwo uformować rękami. Możesz również użyć foremek do ciastek, aby na przykład zrobić wspaniałe wisiorki. Wytwarzanie ciasta solnego jest niezwykle łatwe, a dzieci świetnie się bawią. Z tego powodu zalecamy, abyś realizował nasze pomysły na rękodzieło razem ze swoją małą ukochaną. Wykorzystaj zdjęcia w tym poście jako wzór do naśladowania lub po prostu jako źródło inspiracji do tworzenia własnych unikalnych dzieł sztuki z ciasta solnego!

Przepis na ciasto solne z 3 składników

Przepis na ciasto solne do łatwego naśladowania

Same figurki z ciasta tworzą pomysły i sugestie

Przepis na ciasto solne ze skrobią kukurydzianą

Figurki z ciasta DIY świetne pomysły

Zrób figurki i upiecz ciasto

Rękodzieło z dziećmi Ozdoby choinkowe

Ozdoby choinkowe malują ciasto solne

Do naszego super lekkiego przepisu na ciasto solne z trzema składnikami potrzebujesz:

– 1 szklanka wody

– 2 szklanki mąki

– 1 szklanka soli

W zależności od ilości ciasta, które chcesz, możesz użyć więcej lub mniej składników. Musisz tylko trzymać się właściwej proporcji mieszania, a mianowicie 1: 2: 1. Aby ciasto było jeszcze gładsze, pół szklanki mąki można zastąpić mąką kukurydzianą i dodać 2 łyżki oleju. Ułatwia to modelowanie i wyrabianie gotowego ciasta.

Jak już wspomniano, przygotowanie ciasta solnego jest bardzo łatwe. Mąkę z solą należy wsypać do odpowiednio dużej miski, dodać wodę i wszystko wyrobić na gładkie ciasto bez grudek. To nie powinno przyklejać się do twoich rąk. Ale jeśli tak jest, po prostu dodaj trochę więcej mąki, aż uzyskasz odpowiednią konsystencję. Teraz ciasto solne jest gotowe do modelowania!

W razie potrzeby do ciasta można dodać barwniki spożywcze lub naturalne barwniki, takie jak kurkuma. Jednak po upieczeniu ciasta tracisz siłę. Jeśli zależy Ci na mocniejszych kolorach, zalecamy malowanie figurek ciasta dopiero po upieczeniu.

Przepis na ciasto solne – modelowanie gotowego ciasta

Przepis na ciasto solne niezbędne składniki

Robienie ozdób choinkowych z dziećmi

DIY biżuteria ciasto solne oryginalne

Deco płaskie ciasto solne gołąb

oryginalny wazon z domowym ciastem

Wskazówki dotyczące modelowania ciasta solnego

Robienie gwiazdek z instrukcji obrazkowych ciasta solnego

Ozdoby choinkowe świetne oryginalne gwiazdki

Przygotuj przepis na ciasto solne dla świątecznych gwiazd

Pomysł na rękodzieło oryginalne poinsecje

Z ciasta solnego możesz przygotować różne drobiazgi, którymi możesz udekorować mieszkanie – ładne wisiorki, wspaniałe ozdoby stołu, talerze na dłonie i stopy, ciekawe ozdoby na Boże Narodzenie, drobne przybory do dziecięcej kuchni itp. Możesz również wykonać koraliki jubilerskie z ciasta solnego i zrób wspaniałe naszyjniki lub bransoletki.

Rękodzieło przebiega w następujący sposób: posyp mąką powierzchnię roboczą i rozwałkuj ciasto wałkiem o grubości około pół centymetra. Teraz możesz wymodelować ciasto – rękoma, foremkami do ciastek lub silikonowymi foremkami. Jeśli chcesz zrobić wisiorki, nie zapomnij zrobić dziurek drewnianym szpikulcem.

Pieczenie ciasta solnego – przydatne wskazówki

oryginalne wisiorki wykonane z ciasta solnego

Udekoruj ozdoby choinkowe brokatem

Ozdoby choinkowe ciasto owcze

Z ciasta wyciąć poinsecje

Gwiazda przepisu na ciasto solne majsterkować Święta Bożego Narodzenia

Figurki tworzą zawieszki z ciasta na ozdoby choinkowe

oryginalne zawieszki wykonane z ciasta solnego DIY

Następnym krokiem jest upieczenie gotowych figurek. Ciasto solne nie lubi dużego ciepła i należy je upiec jak najdelikatniej. Zalecamy: piec figurki w 60 stopniach przez pół godziny, a następnie przez kolejne 30 minut – w 100 stopniach. Teraz możesz podnieść temperaturę do 120 stopni i po dwóch godzinach figurki z ciasta solnego są gotowe! Środek i spód muszą być całkowicie twarde. Innym sposobem na zaoszczędzenie energii jest pozostawienie dekoracji przez kilka dni do wyschnięcia w nasłonecznionym i ciepłym miejscu. Na koniec pomaluj i pomaluj gotowe figurki z ciasta solnego, jak chcesz.

Możesz znaleźć inny przepis i wskazówki dotyczące tworzenia z ciasta solnego tutaj!