Akcesoria do szycia

Nieważne, czy nie znalazłeś tego, czego szukasz podczas zakupów, czy po prostu chcesz nadać starym ubraniom nowy blask – z odpowiednim sprzętem możesz to zrobić w domu, w wersji zrób to sam . Ten post ujawnia, czego potrzebujesz do szycia. Są też instrukcje dotyczące poszewek na poduszki, puf i toreb plażowych.

Na maszynie, do startu! Hobby krawieckie zyskuje coraz więcej zwolenników. Wymagają one łatwego w zarządzaniu sprzętu

Co-potrzebujesz-do-szyć-zrób-to-sam-kolorowa-maszyna-do-szycia  

  • Do cięcia: nożyczki i rozpruwacz

Krawiectwo to rzemiosło, nic więc dziwnego, że potrzebne jest przede wszystkim jedno: narzędzia rzemiosła. Choć brzmi to zabawnie, nożyczki, które dobrze się tną, są najważniejszą rzeczą, aby rozpocząć swoje hobby krawieckie. W przypadku tak zwanych nożyczek do tkanin dolna krawędź spoczywa na powierzchni roboczej. Ważne jest, aby nożyczki zachowały swoją ekskluzywność, innymi słowy: nożyczki do cięcia tkaniny mogą tylko kłaść swoje ostrza na tkaninie.

Przy małych pracach, przecinaniu szwów itp., rozsądnym nabytkiem są ostre nożyczki lub alternatywnie tzw. separator szwów. Ostrza tych nożyczek są zwykle szczególnie ostre i przecinają szew małym nacięciem. Dla porównania, rozpruwacz do szwów może być używany do rozdzielania szwów, a nawet do wycinania dziurek na guziki. Nożyce do różu zawsze warto rozważyć, jeśli planujesz przetwarzać materiały stałe.

  • Do montażu: igła i nitka

Specjalna igła może pomóc w tworzeniu wyraźnych ozdobnych szwów, takich jak te

co-musisz-zrobić-maszynę-do-szycia-różowe-sukienki-z-majsterkowania

Oczywiście te dwa elementy są niezbędne do ponownego złożenia tego, co zostało rozdzielone. Igły do ​​maszyny do szycia są tym, co może szybko rozgrzać początkującego do białości, ponieważ: Pękają zbyt często i zwykle, gdy nie ma wymiany. Dlatego dobrą radę – aby zachować jak najmniejszy zapas igieł do maszyn do szycia – należy wziąć sobie do serca, jeśli radość z szycia ma nie skończyć się niespodziewanie w niedzielny obiad. Wybierając odpowiednią igłę, należy zwrócić uwagę na materiał, ponieważ igła i nić muszą iść w parze. Poniższa tabela pokazuje, jakie warianty są dostępne i do czego się nadają:

Igły do ​​haftu Za pomocą igły do ​​haftu można szczególnie dobrze obrabiać nici specjalne i metalowe. Tą igłą można również dobrze szyć dzianiny i dzianiny. Ma zaokrągloną końcówkę i większe oczko igły.
Igły do ​​rozciągania (igły do ​​dżinsów) Skórę lub dżins można szczególnie dobrze obrabiać za pomocą igły do ​​rozciągania, ponieważ: Końcówka jest zarówno spiczasta, jak i stabilna.
Igły do ​​stebnowania Wszystkim, którzy chcą podkreślać akcenty pikowanymi szwami i mocnymi ozdobnymi nićmi, zaleca się użycie igły do ​​ściegu górnego.
Igły uniwersalne Te igły są przyjacielem początkujących, ponieważ bardzo dobrze dogadują się z szeroką gamą tkanin. Zasadniczo obowiązuje jednak następująca zasada: im cieńszy materiał, tym cieńsza powinna być igła.
Podwójne igły Dwie igły w jednym tłoku nadają tym igłom do maszyn do szycia wyjątkową nazwę. Ten szczególny kształt jest wymagany przez prawdziwych artystów, którzy odkryli dla siebie szwy pikowane i ozdobne.

Jednak bez nitki najlepsza igła na nic się nie przyda, dlatego nić nieuchronnie należy do wyposażenia, które musi mieć młoda krawcowa. Podstawy nigdy nie powinny zabraknąć. Oprócz czerni i bieli wszystko, co się podoba, można wszyć do pudełka do szycia. Początkujący zwykle używają nici poliestrowych, jedwabnych i bawełnianych. Ci, którzy chcą wykonać ozdobne szwy, potrzebują specjalnych kształtów.

  • Do planowania: poduszka na szpilki, linijka i taśma miernicza

To trio to także jedna z podstaw wyposażenia każdego hobbystycznego krawca. Pomiary są przenoszone za pomocą linijki i taśmy mierniczej, igły są dobrze przechowywane w poduszce na szpilki, która jest niezbędna, gdy wykroje są przypinane do manekina krawieckiego. Igły te są również szczególnie popularne w praktyce do łączenia ze sobą możliwych rodzin guzików. Aby przenieść wzór na tkaninę, potrzebujesz również kredy, koła kopiującego i papieru do kopiowania. Wzór można następnie przenieść na wybrany kawałek tkaniny na grubym podkładzie gazetowym.

Ekskurs: duży sprzęt wymaga dużych przemyśleń

W idealnym przypadku możliwe jest szycie na wybranej przez siebie maszynie z tych samych materiałów, które będą szyte później jako próba. Wskazówka: otwórz uszy, gdy próbujesz szyć! Jeśli maszyna rozdziera błonę bębenkową, nie jest to właściwy wybór, wybór odpowiedniej maszyny do szycia jest w tym kontekście jeszcze bardziej złożony, ale są na tym blogu Kilka wskazówek dla początkujących: Dwa największe koszty wyposażenia warsztatu hobbystycznego to z pewnością maszyna do szycia i forma ubioru. w Wybór formy ubioru Należy wcześniej ustalić, z jakiego materiału (pianka PU czy styropian) ma być wykonana i czy pokrowiec ma nadawać się np. do prania. Oczywiście należy również określić podstawowy kształt, więc pytaniem, na które należy odpowiedzieć, jest to, czy odzież powinna być szyta dla mężczyzn, kobiet czy dzieci. Aby mieć jak największą swobodę projektowania, istnieje możliwość zakupu modeli zmiennych. Uwzględniają one prawdziwe życie, a ich kształty można dostosować.

 To, co jest używane jako eksponat w sklepie, służy jako narzędzie pracy dla hobbystycznego krawca

co-po-trzeba-uszyc-szarą-garniturę-brązową-modną-koszulkę

  • Co ma być uszyte należy również zawczasu zawęzić, aby znaleźć ten model pasujący do stylu szycia i celu szycia.
  • Jeśli myślisz o tym poważnie, powinieneś zainwestować kilka euro więcej w maszynę do szycia, aby mieć urządzenie, które nie usuwa igieł przy pierwszej niewiadomości.
  • Liczba funkcji i programów nie jest bynajmniej decydująca. Zwłaszcza na początku oferty specjalne i tak nie mogą być wykorzystane. Dlatego bardziej sensowne jest posiadanie możliwej do zarządzania liczby funkcji.