Twórz gwiazdy z dziećmi DIY

Wspólne rękodzieło to wspaniały sposób na spędzenie z dzieckiem większej ilości czasu, a także rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka. Jeśli lubisz realizować wspaniałe projekty DIY ze swoim maluchem, to dobrze trafiłeś! W tym artykule pokażemy Ci, jak wspólnie wykonać gwiazdki – na Boże Narodzenie, inne świąteczne okazje lub po prostu po to, by upiększyć swój dom. Daj się zainspirować naszymi pomysłami i instrukcjami! Życzymy miłej zabawy podczas rękodzieła!

Twórz gwiazdy z dziećmi z gliny rzemieślniczej

Zrób gwiazdy z gliny rzemieślniczej, udekoruj złotym liściem

Robienie gwiazdek z dziećmi Rozwałkuj ciasto

Twórz gwiazdy z oryginalnych pomysłów na ciasto solne

Zrób gwiazdy z ciasta solnego z dziećmi

Tworzenie gwiazd jest w rzeczywistości bardzo łatwe, więc pomysł jest również odpowiedni dla mniejszych dzieci poniżej 3 roku życia. Dodatkowo gwiazdki wyglądają naprawdę świetnie i są wspaniałą ozdobą Twojego domu. Pierwszym pomysłem na majsterkowanie, który Państwu proponujemy, jest samodzielne wykonanie oryginalnych gwiazdek z rzemieślniczej gliny. Należy po prostu rozwałkować glinę rzemieślniczą o pożądanej grubości i wyciąć gwiazdki za pomocą foremek do ciastek – zarówno małe, jak i starsze dzieci będą się dobrze bawić! Użyj wykałaczki lub szpikulca do szaszłyków, aby zrobić małe dziurki w jednym z zębów – daje to możliwość zawieszenia gotowych gwiazdek jako dekoracji. Postępuj zgodnie z instrukcjami pakowania i pozostaw glinę rzemieślniczą do wyschnięcia w piekarniku lub na powietrzu. Jeśli chcesz, możesz również ozdobić gwiazdki złotym listkiem lub brokatem – w drugim przypadku należy posmarować gwiazdę płynnym klejem, posypać brokatem, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Na koniec należy również przewlec cienki sznurek przez otwór i to wszystko!

Zrób gwiazdy z papieru – jako ozdobę na Boże Narodzenie lub inne świąteczne okazje

Zrób gwiazdki z papieru chlebowego, oryginalne opakowanie na prezent

Gwiazdki majsterkowicza dekoracja okna gazety wspaniały wygląd

Zrób gwiazdki z papieru opakowaniowego - oryginalny pomysł

Jeszcze łatwiej zrobić gwiazdy z papieru! Możliwości są niemal nieograniczone – z papieru pergaminowego (lub innego papieru) można np. wyciąć duże gwiazdki i wykorzystać je jako ozdobę lub kreatywne opakowanie prezentów. Ważne jest, aby gwiazdki nie były tej samej wielkości – jedna powinna być trochę mniejsza od drugiej, aby pośrodku było małe wgłębienie na prezent. Sklej ze sobą gwiazdki (możesz je zszyć, jeśli nie używasz papieru, ale tkaniny), upewniając się, że krawędzie są dokładnie wyrównane – w tym celu podnieś nieco większą gwiazdkę. Nie zapomnij też zostawić wystarczająco dużej otwartej przestrzeni na prezent.

Wytnij z papieru imponujące gwiazdy 3D i złóż je

Twórz oryginalne gwiazdy 3D z dziećmi

Twórz gwiazdki z szablonu bez papieru

Zrób gwiazdy z papieru, aby uzyskać inspirujące pomysły

Papier z instrukcjami składania gwiazdek majstruje!

Instrukcje składania 3D Tinker stars

Robienie gwiazdek z papieru Instrukcje

Tinker Stars 3D Look Paper

Gwiazdy kreatywnie tworzą ozdoby na drzwi

Gwiazdy majstrują w kolorowych tęczowych kolorach 3D

Gwiazdy sprawiają, że origami cudownie wygląda

Imponujące gwiazdy 3D można również wyciąć z papieru. Chociaż gwiazdy na pierwszy rzut oka wydają się naprawdę skomplikowane, bardzo łatwo je wykonać samemu, a powyżej znajduje się darmowy szablon, który możesz w tym celu wykorzystać. Do zrobienia gwiazdy potrzeba sześciu takich kwadratów, więc szablon należy wydrukować co najmniej sześć razy. Aby gwiazdy były jeszcze bardziej oryginalne, użyj papieru do pakowania lub gazety. Najpierw należy wyciąć wewnętrzne linie w sześciu równych kwadratach – ale nie do końca! Następnie złóż każdy kwadrat po przekątnej – możesz teraz ciąć do końca. Następnie zwiń najbardziej wewnętrzne końce, jak pokazano na powyższych zdjęciach i zabezpiecz taśmą. Powtórz jeszcze trzy razy. Kiedy skończysz z wszystkimi sześcioma kwadratami, sklej każdy element razem. Już skończone! Możesz także zrobić fascynujące gwiazdy origami z papieru i tutaj znajdziesz przewodnik wideo.

Zrób gwiazdki z wykałaczek lub patyczków do lodów

Gwiazdy robią wykałaczki ozdoby choinkowe

Gwiazdy tworzą kreatywne pomysły z wykałaczek

Twórz gwiazdy twórczo z wykałaczek i nici

Zrób gwiazdy z dziećmi z wełnianej włóczki

Gwiazdy rzemieślnicze popsicle patyczki pom poms

Wspaniałe ozdobne gwiazdki, które wprost idealnie nadają się na ozdoby choinkowe, można wykonać z wykałaczek lub drewnianych szpikulców. Potrzebujesz pięciu wykałaczek na gwiazdkę, które należy połączyć ze sobą za pomocą nici lub taśmy, jak pokazano na powyższych zdjęciach. Inną wariacją jest użycie patyczków do lodów. Można je dowolnie kolorować, a gotowe gwiazdki ozdobić w szczególnie oryginalny sposób – np. kolorowymi pomponami. Poniżej znajdziesz bardziej kreatywne propozycje rękodzieła, które możesz osiągnąć z dziećmi!

Robienie gwiazd z dziećmi – bardziej kreatywne pomysły na majsterkowanie

Twórz gwiazdy z dziećmi, aby tworzyć inspirujące pomysły

Tinker stars z bibułką z dziećmi

Instrukcje składania bibuły Tinker stars

Robienie gwiazdek, składanie bibuły Instrukcje na zdjęciach

Gwiazdy robią oryginalne pomysły na bibułę

Twórz gwiazdy z dziećmi DIY

Zrób gwiazdy z tkaniny i waty

Gwiazdy tworzą wisiorki składane origami

Zrób gwiazdy z czarnych pasków papieru

Gwiazdkowy guzik majsterkowicza Ozdoby choinkowe

Gwiazdy robią z papieru wspaniałe lampiony

Gwiazdy tworzą oryginalny pomysł na tekturową nić

Włóczka kartonowa w gwiazdki o oryginalnym wyglądzie

Tinker stars 3D papier składany wspaniały wygląd