Skarbonka Tinker śruba słoik Samolot wieży Eiffla

Skarbonka zachęca do oszczędzania i może wyglądać naprawdę stylowo jako prezent – obejrzyj nasze zdjęcia, aby się przekonać! Dzieciom nie tylko podobają się własnoręcznie wykonane skarbonki – dla dorosłych są również motywacją do oszczędzania na wyjazd lub inną wyjątkową okazję. W tym artykule pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonać skarbonkę, którą możesz zaskoczyć swoje dzieci, przyjaciela lub członka rodziny. Daj się zainspirować naszymi pomysłami! Mamy nadzieję, że spodoba ci się to czytanie!

Zrób skarbonkę jako prezent dla swoich ulubieńców: oryginalne pomysły na majsterkowanie

Tinker skarbonka i udekoruj motywy superbohaterów

Świnka w oryginalny sposób robi świnki ze styropianowej kulki

Skarbonka majsterkować kreatywne pomysły DIY pień drzewa

Zrób skarbonkę uroczą sową

Skarbonka majsterkować puste metalowe pudełka kompas

Z pustego słoika Nutelli zrób skarbonkę

Skarbonka majsterkować fantazyjne tablice rejestracyjne samochodów

Skarbonka Tinker oznaczona jako nieprzezroczysta

Skarbonka tworzy papierowe potwory mache

Zrób skarbonkę z kartonu mleka świetny pomysł

Skarbonka majsterkowicze prezent dla dzieci puste opakowanie

Zrób słoik z ogórkiem w oryginalny sposób

Zrób skarbonkę ze szkła z oryginalnymi etykietami

Skarbonka Tektura ołówkowa majsterkować

Skarbonka imitacja książki majsterkowicza

Wszyscy wiedzą, że w dzisiejszych czasach oszczędzanie pieniędzy nie jest łatwym zadaniem. Potrzebujesz do tego motywacji, a domowa, oryginalnie wyglądająca skarbonka może być cudowna! Ponadto własnoręcznie wykonane skarbonki nadają się również na wspaniałe prezenty dla bliskich i przyjaciół, o których wiesz, że chcą zrealizować jedno ze swoich marzeń lub mają inny powód do oszczędzania. Skarbonka jako prezent dla dzieci promuje rozsądne posługiwanie się pieniędzmi, a najmłodsi mogą aktywnie lub z oryginalnymi pomysłami pomagać w wykonywaniu rękodzieła. I jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to o wiele łatwiejsze, niż możesz sobie wyobrazić, używając różnych materiałów domowych, takich jak puste opakowania, butelki, puszki, słoiki jednorazowe itp. Sprawdź nasze sugestie poniżej i wypróbuj te, które najbardziej Ci się podobają!

Zrób skarbonki z pustego opakowania lub papierowej mache

Skarbonka majstrować puste opakowanie kawy

Z plastikowej butelki zrób skarbonkę

Skarbonka świnka majstrować puste opakowanie po detergentach

Skarbonka majstrować pusta butelka PET zebra

Skarbonka majstrować pusta rakieta z butelką

Realistyczna świnka słoik z masonem majstrować skarbonka

Zrób skarbonkę, udekoruj pudełko

Skarbonka majsterkowicza na mokro chusteczki świnia

Skarbonka majsterkowicza plastikowa butelka na prezent dziecko

Skarbonka tworzy puste opakowanie kartonowe

Świnka skarbonka robi puste pudełka w oryginalny sposób

Skarbonka skarbonka świnka papierowa mache

Zrób wielką skarbonkę z papierowej mache

Ładna skarbonka jest szczególnie łatwa do zrobienia z pustego pudełka po kawie z plastikowym wieczkiem. Wystarczy udekorować pudełko, jak chcesz i za pomocą ostrego noża zrobić otwór w pokrywie na banknoty i monety. Skarbonka w klasycznym kształcie świnki może być również bardzo łatwa, np. dzięki użyciu pustej butelki po detergent, która została wcześniej wyczyszczona, a etykieta usunięta. Jeśli butelka nie jest różowa, można ją przykryć kolorowym papierem lub pomalować farbą. Pomaluj oczy i nozdrza na czarno i użyj noża rzemieślniczego, aby wyciąć szczelinę za pieniądze. Uszy mogą być wykonane z filcu, papieru budowlanego lub tkaniny, a jeśli chcesz, z elastycznego pluszu możesz też zrobić trochę zakręcony ogonek. Aby skarbonka pozostała na swoim miejscu, do butelki można przykleić cztery zakrętki, które będą pełniły funkcję nóżek. I zrobione! Oczywiście z pustych butelek PET możesz też zrobić inne zabawne zwierzęta, takie jak zebry, krowy, smoki, ryby itp. – po prostu puść wodze fantazji! Alternatywnie możesz również pracować z papierową mache i tworzyć fascynujące skarbonki z balonami, klejem do tapet i gazetą! Więcej na temat rękodzieła z papierową mache dowiesz się tutaj.

Zrób stylową skarbonkę z zakręcanego szkła – instrukcje

Skarbonki robią ze słoików zakręcanych niezbędne materiały

Litery naklejek na słoiki na skarbonki

Wykonaj instrukcje obrazkowe słoików ze śrubami do skarbonki

Skarbonka Tinker Słoiki ze śrubkami zdobią figurki świni

Piggy bank tinker font piggy figure nieprzezroczysty

Zrób skarbonkę, kreatywnie udekoruj słoik na śrubę

Skarbonka słoiczek do majsterkowania

Skarbonka Tinker śruba słoik Samolot wieży Eiffla

Skarbonka majsterkowicze prezent dla dziecka

Szczególnie łatwo jest wykonać oryginalne rękodzieło skarbonki z zakręcanego słoika lub słoika z dżemem. Najpierw należy wyczyścić słoik, pozostawić do wyschnięcia i zrobić miejsce na pieniądze w pokrywce. Dobrym pomysłem jest zabezpieczenie wieczka tak, aby nie dało się go otworzyć – w ten sposób możesz wyciągnąć pieniądze tylko wtedy, gdy stłuczesz słoik. To da ci dobrą motywację, by nie sięgać co jakiś czas po pieniądze z puszki. Do dekoracji szkła można użyć farby w sprayu oraz samoprzylepnych naklejek i etykiet, np. liter. Najpierw przyklej litery naklejki na szybie i stwórz ciekawy napis, jak pokazano na powyższych zdjęciach. Następnie użyj farby w sprayu, aby szkło wyglądało na nieprzezroczyste. Gdy farba wyschnie, usuń naklejkę – przez krystalicznie czyste litery zobaczysz, ile monet już zebrałeś. Aby skarbonka była jeszcze bardziej oryginalna, do wieczka można również przyczepić małą świnkę lub inną ozdobną figurkę. Gotowa skarbonka wygląda wyjątkowo stylowo i jest świetnym prezentem dla dorosłych.