Złóż kopertę i udekoruj ją w oryginalny sposób

Składanie kopert to umiejętność, która może być przydatna do różnych celów – gdy chcesz wysłać list, kartkę z życzeniami, zaproszenie lub miłą wiadomość, aby zapakować prezent w postaci pieniędzy. Składanie jest naprawdę łatwe i możesz samodzielnie wykonać niepowtarzalne spersonalizowane koperty, aby zaimponować swoim ulubionym osobom i przyjaciołom. Mamy nadzieję, że spodobają Ci się nasze pomysły na majsterkowanie i instrukcje poniżej, a także mamy nadzieję, że spodoba Ci się ich składanie!

Koperty składane: zaprojektuj spersonalizowane koperty na specjalne okazje

Koperta złóż kolorowe ozdoby w środku

Po prostu złóż koperty z papieru budowlanego

Zapięcie motylkowe na koperty czerwone

Złóż koperty z opakowania lub papier firmowy

Koperta składana w różnych kształtach i kolorach

Koperta składa się ze świetnych wzorów w środku

Koperta składana papierowe kartki z życzeniami

Po prostu złóż koperty z kolorowego papieru

Złóż kopertę, zawiąż, zawiń kartkę z życzeniami w oryginalny sposób

Złóż kopertę z karty

Złóż kopertę na list miłosny

Wyobraź sobie następującą sytuację: Chcesz zorganizować przyjęcie w domu i masz już zaproszenia dla gości. Czy nie byłoby wspaniale wysyłać je w oryginalnych, domowych kopertach? Jeśli otwierasz mnie przygotowując listy jako miłą niespodziankę dla ukochanej osoby, pięknie zdobione koperty, które sam złożyłeś, są również lepszym sposobem na okazanie swojej miłości i uwagi odbiorcy. Ładne koperty to również wspaniałe opakowanie na drobne upominki na urodziny, Boże Narodzenie, Wielkanoc i inne świąteczne okazje. Można również stosować różne rodzaje papieru – zwykły papier budowlany, papier pakowy, starą gazetę, bibułę, papier muzyczny. Efektowne „koperty” można nawet uszyć z tkaniny lub filcu! Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na złożenie koperty. Daj się zainspirować i wypróbuj warianty, które lubisz najbardziej.

Składanie kopert jest naprawdę łatwe!

Szablon wzoru kropek koperty

Złóż kopertę z zamkiem w kształcie serca

Złóż kopertę z szablonem zamka w kształcie serca

Łatwe składanie kopert w prostokąt

Koperta fałduje geometrycznie wspaniały wygląd

Kopertowa zakładka w kształcie kwiatka

Koperta złóż geometryczne kształty w oryginalny sposób

Być może najłatwiejszym sposobem złożenia koperty jest skorzystanie z darmowego szablonu dostępnego w Internecie. Wystarczy je wydrukować, wyciąć, przełożyć na materiał na kopertę i złożyć zgodnie z wykropkowanymi liniami (taki szablon znajdziesz pod zdjęciami powyżej). Ale nawet bez szablonu składanie koperty jest szczególnie łatwe. Weź kartkę papieru A4 i umieść na niej list, zaproszenie lub kartkę z życzeniami, jak pokazano na powyższym obrazku. Następnie złóż wokół niego cztery boki papieru i gotowe! Możesz sprawić, że gotowa koperta będzie jeszcze bardziej stabilna za pomocą taśmy. Koperty o geometrycznych kształtach, takich jak trójkątne, kwadratowe, sześciokątne czy w kształcie kwiatka również wyglądają imponująco i są naprawdę łatwe do samodzielnego wykonania.

Złóż kopertę z kółek i innych świetnych pomysłów

Złóż kopertę z papierowych kółek

Koperty składają małe papierowe serduszka w kwadraty

Koperty złóż zaproszenia niezbędne materiały

Możesz także złożyć uroczą kopertę z kółek. Wytnij z papieru cztery kółka o tej samej średnicy – w zależności od pożądanego rozmiaru koperty i spłaszcz je na środku. Następnie złóż kółka razem – linie zagięcia posłużą jako wskazówka, gdzie powinny na siebie zachodzić i zabezpiecz je odrobiną kleju. Poczekaj, aż całkowicie wyschnie i zamknij kopertę ładną kokardką. Złożenie kwadratowej koperty jest jeszcze łatwiejsze: weź duży, kwadratowy kawałek papieru budowlanego dowolnego koloru i złóż rogi do wewnątrz za pomocą linijki, która pomoże Ci to zrobić. Następnie należy wypełnić kopertę i przykleić ją na środku w miejscu przecięcia rogów. Możesz użyć papierowych serc zamiast zwykłej taśmy klejącej – dzięki temu koperty będą wyglądać bardziej oryginalnie i zabawnie.

Złóż kopertę: dalsze instrukcje i inspirujące sugestie

Złóż kopertę z dużego serca

Złóż kopertę i zapakuj zdjęcie

Złóż oryginalne zamknięcie kopertowe ze sznurkiem

Złóż oryginalną instrukcję zamknięcia koperty

Możesz również łatwo złożyć ciekawą kopertę z dużego serca – zobacz instrukcje obrazkowe powyżej, aby zobaczyć, jak to zrobić. Możesz też stworzyć niezwykłe zamknięcie za pomocą małych nitów, dwóch tekturowych kółek i jaskrawego sznurka. Przymocuj kartonowe nity i „guziki” do spodu koperty i klapki, aby ją zamknąć, a między nimi przewlecz sznurek, jak pokazano na powyższych zdjęciach. Nie możesz po prostu owinąć ich wokół guzików, możesz z nich stworzyć krzyżyk i inne ciekawe kształty. Gotowe koperty można ozdobić taśmą washi, cyrkoniami, skrawkami materiału, kokardkami lub naklejkami. Po prostu puść wodze fantazji!

Koperty wywijają się z tkaniny niezbędne materiały

Złóż koperty z tkaniny na Walentynki

Złóż materiał z instrukcjami koperty

Koperta składa się z ciekawych dekoracji w środku

Koperta składane ozdoby małe strzałki

Złóż instrukcje dotyczące koperty na zdjęciach

Złóż kopertę i udekoruj ją pomysłowo

Koperta krotnie brokat złoty

Złóż koperty z tkaniny i skóry w oryginalny sposób

Koperta składana oryginalny prezent na pieniądze

Złóż kartkę z życzeniami na kopertę Dzień Ojca

Koperty składają origami imponująco

Koperta składa się w oryginalny sposób w kolorach tęczy