Wytnij małe motywy z folii termokurczliwej

Lubisz w wolnym czasie robić rękodzieło i uwielbiasz nowe, kreatywne projekty DIY? Więc jesteś tutaj! W tym artykule pokażemy Ci, jak z folii termokurczliwej możesz wykonać wspaniałe dodatki i dekoracje do swojego domu. Jako materiał do rękodzieła jest po prostu idealny dla początkujących – praca z nim jest niezwykle łatwa. Ponadto film ma ciekawą, bardzo wyjątkową właściwość, która sprawia, że ​​idealnie nadaje się do różnych fajnych pomysłów na majsterkowanie. Więcej na ten temat dowiesz się poniżej. Mamy nadzieję, że lektura sprawi Ci przyjemność! Wypróbuj te z naszych sugestii, które najbardziej Ci się podobają!

Twórz fajne akcesoria i dekoracje do domu z folii termokurczliwej

Pomysły na rzemiosło za pomocą folii termokurczliwej

Wytnij małe motywy z folii termokurczliwej

Wydrukuj zdjęcie na folii termokurczliwej, jak to zrobić

Rzemiosło z motywem origami z folii termokurczliwej

Folia termokurczliwa pióra wspaniały wygląd

Folia termokurczliwa jest szeroko stosowana w kuchni i zapewne znasz ją od dzieciństwa. Jest dostępny na rynku w formie półprzezroczystej lub w kolorze białym. Przezroczysta folia lepiej nadaje się do różnych projektów rękodzielniczych. Jeśli użyjesz szablonu, po prostu pięknie się mieni. Z ich pomocą można narysować na filmie wspaniałe motywy. Jeśli masz talent do malowania, możesz oczywiście obejść się bez szablonu. Na koniec motywy są wycinane, a folia – umieszczana w piekarniku, gdzie kurczy się i automatycznie staje się twardsza i grubsza. Z naszych zdjęć dowiesz się, jak wygląda efekt!

Crafting z folią termokurczliwą – pomocne wskazówki

Udekoruj szpilki, jak to zrobić

Szpilki zdobią kwiaty

Urozmaicić szpilki

Rzemiosło z instrukcjami dotyczącymi folii termokurczliwej

samemu twórz fajne przyczepy

Do malowania folii termokurczliwej można użyć prawie każdego rodzaju pisaków i farb. Najważniejsze jest to, że farba nie leci w piekarniku. Z tego powodu na przykład ołówki woskowe nie nadają się do rękodzieła. W porównaniu z kolorowymi kredkami można uzyskać świetny efekt. Jeśli nie jesteś do końca pewien, jakich kolorów użyć, najlepiej zasięgnij porady w sklepie z rękodziełem. Istnieje również folia termokurczliwa do nadruku, na którą można przenieść żądany motyw za pomocą drukarki atramentowej. W ten sposób jest jeszcze szybciej i łatwiej. Na koniec wystarczy wyciąć projekt wzdłuż jego obrysu.

Zrób breloczki samodzielnie

Odciski dłoni sprawiają, że farby ręczne kurczą się

Odcisk dłoni z brelokiem DIY

Brelok odciski dłoni dla dzieci

Folia termokurczliwa breloczek małe odciski dłoni

Zrób breloczki z odciskami dłoni dzieci

Breloki to świetne pomysły na majsterkowanie

oryginalny breloczek wykonany z folii termokurczliwej DIY

Brelok wykonany z folii termokurczliwej DIY

Majsterkowanie przy świetnych przyczepach z folią termokurczliwą

Nasz pierwszy pomysł na rękodzieło to spersonalizowany brelok z odciskiem dłoni. Możesz zaprojektować go z kolorowymi odciskami dłoni swoich dzieci – możesz dowiedzieć się, jak wygląda efekt z powyższego zdjęcia. Niech maluchy aktywnie uczestniczą w rękodziełach – więc zabawa na pewno będzie dwa razy większa! Na etykiecie możesz napisać imiona i wiek dzieci i przekazać je np. dziadkom.

DIY – unikatowa biżuteria

Zrób własną bransoletkę

Naszyjnik majsterkowicze prezent babcia

Girlanda na naszyjnik naprawdę stylowa

Zrób naszyjnik z karty miasta rodzinnego

Zrób łańcuch haszowy Zwiń folię termokurczliwą

Oryginalny naszyjnik chmurka z kroplami deszczu

wspaniałe naszyjniki własnoręcznie wykonane z motywami geometrycznymi

Zrób biżuteryjną folię termokurczliwą!

Biżuteria do robienia naszyjników kolczyki z pierścionkami

oryginalny naszyjnik wykonany z folii termokurczliwej, domowej roboty

Fantastyczną biżuterię można również okleić folią do pończoch. Kolczyki, bransoletki, naszyjniki – wszystko jest możliwe! Możesz tylko uwolnić swoją kreatywność, a gotową biżuterią z pewnością przyciągniesz uwagę wszystkich. Możesz pobrać darmowy szablon z Internetu lub samodzielnie narysować fajny motyw na małym kawałku folii. Użyj trwałego markera do konturów. Środek można pozostawić przezroczysty lub pomalować na odpowiedni kolor.

Biżuteria może również składać się z kilku elementów, tak jak w przypadku naszyjnika powyżej, który przedstawia chmurę z kroplami deszczu. Poszczególne elementy można połączyć łańcuchami, które można znaleźć w każdym sklepie z rękodziełem.

Możesz również wypróbować następujący pomysł – pomaluj dowolne paski folii termokurczliwej i pozwól im same się zwijać w piekarniku. Jeśli nie, możesz pomóc sobie ołówkiem. Ostrożnie pracować z gorącą folią. Wreszcie możesz użyć go do zrobienia fajnego naszyjnika lub bransoletki.

Więcej inspirujących pomysłów rzemieślniczych do naśladowania

Zrób sobie tagi z folii termokurczliwej inspirujące pomysły rzemieślnicze folia termokurczliwa

DIY bransoletka termokurczliwe pączki

Zrób naszyjnik jako prezent

Przydatne wskazówki dotyczące majsterkowania z folią termokurczliwą

Udekoruj guziki DIY

Guziki zdobią wspaniały wygląd

Zakładki z folii termokurczliwej

Zrób sobie pierścionki na serwetki

Pomysły na majsterkowanie z folią termokurczliwą, które możesz wypróbować samemu, są naprawdę ogromne. Na przykład możesz zrobić świetne zakładki do książek, zrobić piękne dekoracje do swojego domu, a nawet urozmaicić szpilki i zrobić ozdobne guziki do swoich ubrań. Możesz także przekazać swoje małe “dzieła sztuki” swoim ulubionym ludziom. Możesz uzyskać więcej inspirujących pomysłów z naszych zdjęć. oraz tutaj możesz znaleźć więcej przydatnych wskazówek dotyczących majsterkowania w folii termokurczliwej.