Czy wiesz, że wiszące kosze to teraz wielki trend? Można to wykorzystać do upiększenia mieszkania lub tarasu, dzięki czemu uzyskasz bardzo romantyczną atmosferę vintage. Możesz z łatwością samodzielnie wykonać wiszące kosze, a w tym artykule podajemy szczegółowe instrukcje dotyczące wiszących koszy z makramy. Daj się zainspirować i sam wypróbuj naszą propozycję! Mamy nadzieję, że lubisz robić rękodzieło!

Wiszący kosz z makramy tworzy zachęcającą, przytulną atmosferę

Zrób samodzielnie wiszące kosze z makramy

Wiszący kosz z makramy w kolorze niebiesko-zielonym

Wiszący kosz z makramy jako żywy taras akcesoriów

Macrame wiszący kosz salon przytulna atmosfera

Twórz wiszące kosze z makramy krok po kroku

Dekoracja ślubna oryginalny pomysł

Zrób wiszące kosze z drewnianymi koralikami

małe doniczki wiszące bardzo stylowe

Instrukcje tworzenia koszy wiszących z makramy są łatwe

Wiszący kosz z makramy w stylu retro

Doniczka wisząca oryginalny wygląd

Wiszące kosze z makramy były wielkim hitem w latach 70., jak już wspomniano, ale dziś robią wielki powrót. Wiszące doniczki lub wazony nadają romantycznego charakteru Laundhaus i mogą nadać każdemu pomieszczeniu zachęcającą i przytulną atmosferę. Wiszący kosz z juty z plecionymi perłami i wiązanymi frędzlami to również wspaniały pomysł na prezent. Możesz użyć juty, sznurka lub liny w wybranym przez siebie kolorze i fakturze, dzięki czemu wiszący kosz stanie się modnym dodatkiem do domu. A zrobienie tego samemu jest znacznie łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić!

Zrób wiszące kosze z makramy – materiały

Zrób swój własny wiszący kosz z makramy

udekoruj mieszkanie i taras donicami

wiszące doniczki wspaniały wygląd

Wiszące wazony na kwiaty to świetny pomysł na dekorację

Pleciony wiszący kosz z makramy, wspaniały wygląd

Kosz wiszący z makramy i drewna

Być może wiesz, że makrama to bardzo stara i niewiarygodnie lekka technika wiązania – sięga czasów krzyżowców! Należy po prostu położyć sznurek obok prowadnicy sznurka i po prostu przeciągnąć końcówkę. Za pomocą tej techniki sami zamówimy piękny wiszący kosz. W tym celu potrzebujesz:

– 12m przędzy tekstylnej

-1 pierścień do zasłony

-4 drewniane koraliki

– Nożyce

– motyki, takie jak klamka okienna

Jak widać z powyższej listy, potrzebnych jest niewiele materiałów, które można znaleźć w każdym gospodarstwie domowym. Zamiast przędzy tekstylnej możesz użyć juty lub liny, jeśli chcesz. Kiedy zdobędziesz już wszystko, czego potrzebujesz, możesz zacząć tworzyć!

Twórz wiszące kosze z makramy krok po kroku

upiększ taras doniczkami

Kosz kwiatowy nowoczesny efekt ombre

zawieszanie dekoracji małych doniczek

wiszące doniczki DIY

Zawieś doniczki, aby stworzyć przytulną atmosferę

Stylowe białe wiszące kosze

Pierwszym krokiem jest odcięcie z włóczki 3 sznurków – każdy o długości 3m. Następnie przeciągnij go przez pierścień zasłony do środka. Następnie odetnij kolejny 30cm sznurek, weź go do ręki i zrób pętelkę w kształcie łzy blisko pierścienia. Można użyć innego koloru nici, aby linia była lepiej widoczna.

Następnie będziesz chciał owinąć dodatkowy sznurek kilka razy wokół wszystkich wstążek. Ważne jest, aby nie owijać pętelki na dole, a wystającego końca na górze. Na koniec przeciągnij koniec sznurka, który pozostał przez pętlę poniżej i mocno zaciągnij oba końce sznurka. W ten sposób tworzysz ukryty węzeł. Wystające końce należy oczywiście odciąć.

Następnym krokiem jest odcięcie czterech par sznurka, każda z dwoma sznurkami. Aby ułatwić sobie pracę, pierścień można zawiesić na haczyku – do tego celu doskonale nadają się klamki okienne lub drzwiowe. Teraz zawiąż każdą parę sznurków w odległości około 20 cm od pierścionka.

Zrób sam piękne wiszące kosze – instrukcje

Zrób wiszące kosze samodzielnie instrukcje

Instrukcja DIY wiszący kosz z makramy

wiszące doniczki do dekoracji mieszkania

Wiszący kosz z kwiatami w stylu vintage DIY

Wieszanie doniczki, aby upiększyć biuro

Wiszące donice zdobią patio

Wiszące doniczki ślubne w stylu deco

Wiszące kosze z makramy to świetne pomysły DIY

Teraz należy zawiązać sznurki, tworząc ciekawą siatkę. Aby to zrobić, weź prawy sznurek z jednej pary i zwiąż go z lewym sznurkiem z drugiej pary, która jest bezpośrednio obok niego. Pary powinny być zawiązane tak, aby siatka się zamykała. Drugi rząd sęków powinien znajdować się około 35 cm od pierścienia. Jeśli chcesz, możesz również naciągnąć drewniane koraliki lub inne ozdoby. Jeśli nie możesz tego zrobić, możesz użyć szpilki do bobu, aby pomóc. Po prostu użyj go do zaciśnięcia sznurków i przesuń zacisk przez otwór koralika. Aby perełki się nie ześlizgnęły, należy zrobić kolejny supeł pod spodem.

W zależności od pożądanej długości wiszącego kosza siatkę można przedłużyć o dwa kolejne rzędy węzłów. Upewnij się, że odległość do poprzedniego węzła powinna być zawsze nieco większa, aby sieć rozchodziła się w kształcie stożka (pierwszy węzeł – 20 cm od pierścienia; drugi – 43 cm; trzeci – 66 cm itd.)

Kiedy osiągniesz pożądaną długość, powinieneś zrobić test z doniczką, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Na koniec zrób duży węzeł ze wszystkich sznurków i odetnij pozostałe końce. kompletny!

tutaj znajdziesz film instruktażowy dotyczący tworzenia wiszącego kosza z makramy.